Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

post-76572-0-86947700-1521041061_thumb.jpg

A mnie udalo sie z kodem 0123 opcji duzo nie ma ale mam taka ze mozna wylaczyc nawiew na ruszcie do tej pory gdy palilem na drugim piecu w 1 caly czas wial wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie gdzieś zrobić zbiór haseł do sterowników Plum wraz z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Robin Wszystko się zgadza . Po wpisaniu tego kodu pojawiają się takie opcje. Czekamy na inne sekretne kody :ph34r:

@Darek21 no ja mogę zejść na 16 KW max mocy ale Ci co mają 16 KW STOP

Ale cieszę się , że nie będziecie musieli zmieniać swych ustawień wystarczy zmienić moc i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin a Ty z kad znasz ten kodzik Ogolnie to pisales ze mozesz we wszystkie opcje przez econeta wejsc Czy to zaleta innego sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster zobacz u siebie czy możesz zejść z mocą na 20 KW. W ecosterze 850 P2C kocioł wyłączony . Pali się KIPI data i takie inne . Górny przycisk meni. Ustawienia serwisowe kod jaki podałem i zobacz czy masz możliwość na mniejsza moc wejść. Gdyż u mnie tylko wyższe moce palników.

 

Mogę wybrać jaki chcę od 16kW do 250kW. 860P3. To jest znak, że mogę tym sterownikiem obsłużyć każdy palnik kipi. Jenak ja mam 26kW i przy tym pozostanę. wolę ograniczyć ewentualnie moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin a Ty z kad znasz ten kodzik Ogolnie to pisales ze mozesz we wszystkie opcje przez econeta wejsc Czy to zaleta innego sterownika

Ja niczym innym się nie wyróżniam od Was.

Znam i niech tak pozostanie.

A w czym masz problem by wejść we wszystkie parametry sterownika z pozycji econeta.

Proszę o konkrety, i dokładnie opisanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 juz dokladnie nie pamietam o co sie sprzeczalismy ze Ty wchodzisz a ja nie. Napewno przydala by sie opcja ustawienia harmonogramu w ecosterze200 przez econeta, ustawienie 100 % peletu bo czasem na dole zapomne kliknac i tego z pozycji ecostera200 tez sie nieda skasowac, jak i np. Jakis alarm brak paliwa lub nieudana pruba rozpalenia kotla przez co zaslania dane . I jeszcze pare innych funkcji miales o ktorych teraz nie pamietam. Moze to zaleta twojego Touch, tez chcialem go wymienic ale moje Ct7 bylo by bezurzyteczne.

Ogolnie to i twoje menu kolor byl fajniejszy.

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus ja generalnie jestem człekiem nie konfliktowym jeżeli były jakieś różnice  zdań to uważam to za zdrowy objaw naszej dyskusji.

Generalnie ecoster 200 ma pewną ale nie dużą ograniczoną ilość funkcji w stosunku do Toucz. No i chodzi jak żółw nie obrażając żółwia.

Wyłączyć alarm mi się udało w Toucz jak padła mi zapalarka i postawił mnie alarm w domu, lecz nie mogłem go skasować , można to zrobić jedynie z pozycji regulatora kotła

Z pozycji econeta na pewno się da ustawić harmonogram w ecoster200.

Mój Toucz niczym nie różni się od innych Touczy poza tym iż nie jest brandowany innym softem producenta czy to kotłów czy konkurencyjnych palników. Posiada czysty soft PLUMA.

Twoje czujniki CT7 czyli jak rozumiem czujniki temp wewnętrznej będą współpracować z Toucz , chyba , że się mylę trzeba było by to dokładnie sprawdzić.

 

 

Tak jak pisze @Patrol

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czujniki na pewno się nie da bo Touch nie ma wyjścia aby je podłączyć taką informację uzyskałem od serwisu w momencie kiedy już był zamówiony. Drugiego ecostera200 lub Toucz też podobno nie da się podłączyć pod ecomax 850.

A mnie chodziło o ten motyw z czarnym tłem choć w późniejszychpostach miałeś biały

 

post-76572-0-96352900-1521052571_thumb.jpg

 

post-76572-0-60372300-1521052888_thumb.jpg

 

Jak zmieniłeś nazwę panel1 robin60 i o co chodzi że raz masz czarny a raz biały ten panelik ??

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białe tło to efekt zmiany wersji softu, na starym była czarna;

co do ecoster touch można podłączyć 3 sztuki pod ecomaxa - wystarczy ściągnąć instrukcję

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka opcja aby zamiast czujników ct-7 pod ecomax były podłączone ecoster200 i eco Touch z czego tylko jeden by sterował?

Ewentualnie czy mogę dodatkowo podłączyć oprócz tych co mam podłączone do ecostera200 dodatkowe 2 czujniki pod ecomax tylko po to aby mieć podgląd temperatury w pozostałych pomieszczeniach. ?

W sumie było by 4 czujniki ct-7 i jeden ecoster200.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa u mnie palnik w pracy ciągłej. Płomień skacze między innymi dlatego że czas pracy jest 50 sekund, a druga sprawa to przemysłówka

post-77595-0-52949400-1521059501_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie obsłużysz max 3 pomieszczenia

- ecoster 200: pod styki 9-12 podłączasz dodatkowe dwa czujniki ct7;

- ecoster touch - do 3szt touch'y możesz podłączyć do ecomax (tylko będzie potrzebne dodatkowe zasilanie 12V)

Przyznam, że przy podłączonym ecosterze nie próbowałem dokładać do sterownika termostatu uniwersalnego (pod styki termostat mieszacza), ale gdyby to zadziałało to masz 4 pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzę jeszcze tą instrukcję @patrol masz na myśli instrukcję do ecomax ? I podepnę jeden z czujników ct-7 do ecomax zobaczymy co będzie. Obecnie mam ecoster200 i jeden czujnik ct-7 a i tak ostatnio miałem problem bo w ecomax wyskakują 3 sterowniki i na ten co chciałem czyli praktycznie drugi a w ecomax 3 gdy ustawiłem piec nie reagował doszedł do temperatury zadanej i dalej grzał. Pomogło wejście w ustawienia w ecostera +zapis i się naprawiło. W econet jak wchodzimy w ustawienia też wyskakują 3 z tym że w pierwszym w ustawieniach jest opcja zmiany profilu. 

 

Jeśli chodzi o eco touch lub ecoster w serwisie powiedziano mi że żadnych innych czujników nie podłącze w ecomax, czyli jeśli ecotouch to tylko jeden pomiar, jeśli ecoster200 + podłączone do niego CT-7 3 pomiary, jeśli CT-7 bezpośrednio pod kocioł to też 3 pomiary. I inaczej się nie da . ALLE MNIE OSZUKALI. :P :P :P :P

Sprawdzimy :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Kurcze za trzy eco touch trochę drogo wyjdzie.

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 właśnie przypomniałem sobie że w moim econecie brak ustawień typu "obniżenia nocne" też tak masz ? Mnie tej opcji bardzo brakuje.

I wydłużenie pracy podajnika nr. 2

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hkslazar.pl/pliki/ecoSTER_200_v08.21.016_w1.0_31082010.pdf

ecoster jest wtedy czujnikiem nr 1, a pozostałe nr 2 i nr 3 to ct7

tylko, żeby to miało sens muszą być zawory mieszające z siłownikami (a więcej niż 1 siłownik rodzi konieczność dołożenia modułu rozszerzeń)

Edytowane przez Patrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hkslazar.pl/pliki/ecoSTER_200_v08.21.016_w1.0_31082010.pdf

ecoster jest wtedy czujnikiem nr 1, a pozostałe nr 2 i nr 3 to ct7

tylko, żeby to miało sens muszą być zawory mieszające z siłownikami (a więcej niż 1 siłownik rodzi konieczność dołożenia modułu rozszerzeń)

Wiesz dla mnie jest sens mam jakąś anomalię w dwóch pokojach jeden od południa drugi od północy. Zależy jaka jest temperatura zewnętrzna (tak mi się zdaje) to raz jest cieplej w jednym a raz w drugim pokoju, i teraz wybierając pokój trzyma mi temp. albo w jednym albo w drugim. Chodzi o obniżenia nocne gdy ustawiam w nocy 19 st to w drugim pokoju potrafi zejść do 17 - wtedy trochę za zimno i żona krzyczy. Poza tym fajnie jest mieć podgląd na jednym telefonie jakie ustawienia są w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.