Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś już ma wymiennik to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na pw?

Ja swojego Wolfa gazowo - olejowego CNK-25kW się nie wstydzę, już 7 sezon bujamy się razem, choć jest wyjątkowo upierdliwy do czyszczenia - zdjęcia są w poście #70 z tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17882-palnik-na-pellet-w-kotle-w%C4%99glowym/page-4

Moze byc tutaj. Wstydzic sie nie ma czego. Jakie spalanie jest w jakim metrazu i dom jak docieplony? Masz ceramike w komorze jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor podał link do zdjęć w poście wyżej. Wątpię by cokolwiek więcej prócz palnika tam zmieścił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfiorz, naprawdę chcesz sobie wymienić na wymiennik z podobną pojemnością wodną jaką masz teraz? Patrząc na DTRki kotłów olejowych wychodzi zupełnie podobnie jak masz teraz albo nawet mniej. Zamiana Ci nic nie da. Masz teraz żeliwniaka, z podobną pojemnością wodną jak w kotłach olejowych. Przynajmniej popielnik jest duży. Sprawdź temperaturę spalin, dorób/dokup półki i zawirowacze bo z tego co się orientuję to do tego kotła można dostać. Ewentualnie podłącz ekonomizer, który chyba też można dokupić. A przede wszystkim wyreguluj ten palnik. Sprawdź jak będzie w standardzie.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Jakie spalanie jest w jakim metrazu i dom jak docieplony? Masz ceramike w komorze jeszcze?

Spalanie i inne dane o domu jest tu  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilo%C5%9B%C4%87-ciep%C5%82a-potrzebna-do-ogrzania-budynku/page-3

 

Co do ceramiki to ciężko tam coś dodatkowego wstawić, palnik jest w takim walcu z blachy ,na końcu walca jest denko z żarobetonu, które odbija płomień na palnik a dalej gazy wychodzą między walcem a żeberkami .

Walec do czyszczenia jest wyciągany - to konstrukcja stalowa , ale mocno upierdliwa w czyszczeniu, a czyścić trzeba co ok 150kg pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor, jaką pojemność wodną ma Twój kocioł? Z 40l?

 

@alfiorz kolega @sambor ma instalację z buforem. Więc porównywanie do naszych instalacji mija się z celem.

 

Sam się zastanawiałem na buforem ale to niestety u mnie nic nie zmieni. Wymiennik dalej będzie tylko 3 klasy i nadal będzie puszczał część pelletu w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to czujnik temperatury dedykowany do tego sterownika to nic nie trzeba robić tylko podłączyć i powinien być od razu widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor, jaką pojemność wodną ma Twój kocioł? Z 40l?

 

@alfiorz kolega @sambor ma instalację z buforem. Więc porównywanie do naszych instalacji mija się z celem.

 

Sam się zastanawiałem na buforem ale to niestety u mnie nic nie zmieni. Wymiennik dalej będzie tylko 3 klasy i nadal będzie puszczał część pelletu w komin.

Możliwe bardzo to pozostaje mi jako tako to wyregulować i jak kocioł odmówi posłuszeństwa to tylko wymiennik pod pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwne wymienniki mają małą pojemność wodną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darroo, jeżeli jest to właściwy czujnik, czyli CT4 (KTY81), to ma zadziałać od razu po przykręceniu do złącza. Uaktywni Ci ochronę powrotu, którą w menu serwisowym można wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z

 

Żeliwne wymienniki mają małą pojemność wodną

Dobra zgodzę się ale chyba wymiennik stworzony pod palnik ma wyższą sprawność niż pod miał w zwykłym śmieciuchu. Oglądałem dużo olejaków i nie bez powodu mają taką a nie inna budowę więc chyba mają wyższą sprawność niż mój kocioł. Pojemność wodna spowoduje akumulację w kotle i tak szybko go nie wychłodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie czy jest właściwy założyłem od innego sterownika.!

 

To pewnie nie jest. Gdyby był to tak jak pisze @arekgr uaktywniłby Ci ochronę powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz jeśli się zdecydujesz na wymianę kotła i nie będziesz działał z buforem bierz z największą pojemnością wodną. Mój ma niby z tabliczki znamionowej 134l a w instalacji mam około 275l wody więc przy temperaturze średnio 70 stopni jest czym na podłogówce mielić. Jednak jak otworzy się kilka obiegów a jest tego kurna 19 to i tak czasem bardzo rzadko się zdarzy że pompa się wyłączy przy 55 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroo w przypadku dodatkowych czujników jeśli nie są od pluma i nie są dedykowane jak econet (kipi) to nie będzie hulać.

 

 

A tak a propos. Jak rozbieraliście palniki do czyszczenia bo jutro się przymierzam to te otwory dolotowe powietrza są różnej średnicy? Bo dzisiaj się przyjrzałem i muszę go rozebrać bo po łusce doczyścić samym wyciorem 100 to za mało.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozbieram i czyszczę palnik bo u mnie jednak są poprzytykane nagarem i może stąd ten mój płomień tak skacze? Dzisiaj przytargałem 11 worków nowego pelletowego złota zobaczymy po nocy co to za cudo. Zapach piękny, sprasowanie nawet że dość twardy 6mm i zapakowany jak z reklamy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.