Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

 

Patrzył ktoś dziś rano czy był retopal ? Sąsiadka, starsza pani męczy mnie o ten węgiel i nie mogę jej zamówić...

Próbuj jutro od 7 rano i szybko klikaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj będąc u kolegi zauważyłem "to cóś" :) On co prawda używa tego paliwa do swojego miałowego zasypowca, ale moim zdaniem i moja Ekoenegia dała by sobie z tym bez problemów radę. Myślę że w obecnej chwili z "braku laku" można sobie to kupić na "przetrwanie" dopóki sytuacja z ekogroszkiem się nie unormuje.

post-69750-0-77316900-1503816190_thumb.jpg

post-69750-0-83434100-1503816191_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale moim zdaniem i moja Ekoenegia dała by sobie z tym bez problemów radę.

 

Ja na Ekoenergii spaliłem ( i OGRZAŁEM ) taki miał, z którym miałowiec

miał problemy. Faktem jest że popiołu było 3/4 tego co weszło do palnika

ale myślę że trafiłem na super miał (oczywiście z lokalnego składu i z Piasta miał być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dnia na dzień widzę jest coraz gorzej nawet i braki ekoretu już maja w sklepie internetowym :)

 

oj jak się ciesze ze już eko wcześniej zakupiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś ostatnio kupował retopala Eco ? O której mniej więcej trzeba "wstać" żeby "coś " dostać ? :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 tygodnie temu to deczko przed 7 rano wrzucali towar na sklep. Nie wiem jak teraz, nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Wiem dzięki. Kupiłem o 6.50 ale było jeszcze chyba z 80 t.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega to spala. Nie jest to paliwo które by "dupę urywało" ale jak najbardziej nadaje się . Przy odchylonej klapce z wentylatora na 100% ustawił wentylator z 25% do 40%. Do tego zwiększył częstotliwość podawania z 12/60 na 5/20 w stosunku do ekogroszku. Plusem tego Greepala jest to że ma mała spiekalność i to że mniej więcej frakcja jest taka sama . Chwałowicami paliłem na samym początku , ale jak wiesz zdarzają się w dostawach bryłki i 6 cm, więc w piwnicy trzeba było "osiewać " ten opał. Moim zdaniem gdyby Chwałowice zadbały o "powtarzalność" opału toby to był to najlepszy opał dostępny w Polsce z tzw. miałowców. szczególnie polecanym w okresie mrozów. Co innego ekogroszek. Zdecydowanie lepszy od Piasta, niestety nie sprzedawają w workach ani w big bagach. Gdyby to robili to nie trzeba by wstawać o 6.30 i "czekać na rzut na stronę www Piasta. Z teco co pamiętam ich ekogroszek był Pieklorz nazywany. Z tym że spotkałem się już z workami gdzie była ta nazwa a wrzucali kolumbijski czy ruski badziew.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I nie schodzi.

8:23 i 85ton do rozebrania.

Ciekawe czy cena osiągnęła próg bólu czy ludzie się obkupili czy też przerzucili na Taurona :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując latem z 3 różnych partii oceniam Retopala na 8 z 10. Co prawda ma mikroperforację na workach , ale zauważyłem że nawet jak leży na słońcu w upale to wody nie oddaje na zewnątrz. Trzeba worek rozerwać i wtedy suszenie. Ogólnie w porównaniu do innych węgli jest bardzo dobrze, choć wiadomo wody nie usuniesz na 100%. Ja na szczęście w zasobniku mam dodatkowe suszenie węgla więc nie mam z tym problemów. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wyrzucenie węgla z worka i suszenie na dworze ale czy to ma sens ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór wszystkim! Jestem świżyną i zacząłem przygodę z domem i kotłem CO w tym roku. Mam defro komfort eko i właśnie RETOPAL i trochę się męczę. Używam PID, ale mam takie kalafiory, że zatykają palnik (wizyta w kotłowni 2x dziennie) i muszę rozbijać to, a szuflada zapełnia się po 1 dobie :(( Muszę coś zmienić, ale nie bardzo wiem od czego zacząć...Może ktoś coś podpowie.

post-75352-0-16327400-1509047055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejnosci zmniejsz powietrze. Retopal ma jiska temperature topnienia popiolu wiec zuzlu nie wyeliminujesz ale takich spiekow to nie powinienes miec. Jesli powietrze nie zalatwi sprawy to bedzie trzeba tak ustawic podawanie zeby naweglenie palnika bylo wieksze.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak wilgotny to podsusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.