Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

no pięknie ten miał z PGG wygląda, jakby był w workach to na pewno bym się skusił, nawet pisałem do nich w lipcu/sierpniu czy mają w planach sprzedawać w workach ale odpisali mi że w orkach to jets retopal :)

Zastanawiam się czy nie zrobić petycji w tej sprawie, jakby tak podpisało 100 osób to można by z tym uderzyć np. do ministra energii, który jest odpowiedzialny za PGG w tym momencie. Są chętni?  a może macie lepsze pomysły aby firma państwowa czyli nasza :) w końcu i dla nas pracowała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy palę Retopalem i obliczyłem że tego co mam starczy mi jeszcze na jakieś 3 może 4 tygodnie. Dlatego rozważam dokupienie 1 tony.

Korci mnie na próbę w okres przejściowy kupić Stabka :P Z Retopala jestem zadowolony a cenowo są podobne. jedyne co w Retopalu mi się nie podoba to to ze trafiła mi się bardzo mała granulacja. Poza tym spalanie ok.

 

Czy zaryzykować Stabka na próbę czy pozostać wierny Retopalowi?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na palniku.Zero problemów.Nadmuch w dół w porównaniu do sianego  badziewia z Kareny. Skonczyły się  fajerwerki w komorze.Mocny wysoki płomień. Nie mieszam go z groszkiem bo nie ma takiej p[otrzeby jak przy sianym.Tu nie ma pyłu.Sam drobny groszek.Trafił akurat na duży mróz ale daje radę.Domówiłam kolejną tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Ja też zamówiłem ekomiał do siebie i do rodziny pod inny adres i dostaliśmy to co na zdjęciu

Mi to raczej przypomina jakiś ekogrysik czy grysik bardzo zbliżony do granulacji Jareta Plus ale tego który był dostępny w styczniu ubiegłego roku - palił się super.

Mam nadzieje że taka granulacja będzie powtarzalna bo jest to bardzo zachęcające.

Jutro wstawię fotkę z porównaniem z monetami dla zobrazowania granulacji

foto_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenpal doszedł , frakcja super praktycznie bez miału. W poprzednich sezonach nazywał ekomial Rokita. Przynajmniej ja taki kupowałem w Węglobudzie  Żory. Zasypałem na próbę parę kilo póżnym wieczorem powinien pojawić się na palniku.

 

Witam. U mnie robi płynny popiół, a co za tym idzie blokuje palnik. Tak jak czytałem u niektórych forumowiczów Retopal. Mieszam go z eqantionem (rusek)z Leroy M.w proporcji 2 greenpala 1 ruska, i na palniku robi się pył z popiołu. Potwierdzam w miarę suchy. W sklepie pgg co dzień brak. W sumie się nie dziwię.  Ogólne wrażenie jako opał super, granulacja, wilgotność. Jak taka cena będzie nadal to na pewno kupię na przyszły sezon i będę mieszał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza dostawa. Suchszy w porównaniu do sierpniowej dostawy. Za tydzień napiszę jak się pali. Ten po lewej dzisiejsza dostawa, zaś po prawej dla porównania tym co pale. c0440cafd86f92120354692d5fed2914.jpg

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza dostawa. Suchszy w porównaniu do sierpniowej dostawy. Za tydzień napiszę jak się pali. Ten po lewej dzisiejsza dostawa, zaś po prawej dla porównania tym co pale. c0440cafd86f92120354692d5fed2914.jpg

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Jaki masz palnik, czy ekoenergii 2 będzie się palić, kiedyś wyspałem zwykłego miału, bardzo dużo miałem popiołu. Ten napewno jest grubszej granulacji, cała zimę jadę na grochu z pgg jest ok. tylko wiatr najmniejszy i spiekow nie robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ekoenergia II . Poprzedni mi się śpiewał, ale dlatego że dodatkowo dałem płyty szamotowe a i zrobiłem 100% blokady po dojściu do temperatury. Za tydzień daje nowa dostawę do zasobnika i dam znać.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ekoenergia II . Poprzedni mi się śpiekał, ale dlatego że dodatkowo dałem płyty szamotowe a i zrobiłem 100% blokady po dojściu do temperatury. Za tydzień daje nowa dostawę do zasobnika i dam znać.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś Retopal workowany po 01.03? Ja dziś dzwoniłem i powiedzieli mi, że że względu na pogodę mają opóźnienie i dziś albo jutro dadzą do wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sąsiadka zamówiła ale z tego co widzę jeszcze czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony ponad tydzień temu Retopal zdecydowanie bardziej mi się spieka niż ten kupiony rok temu. :) Musiałem też dać więcej wiatru z 27% na 38% bo granulacja jest zdecydowanie mniejsza niż rok temu, a i płomień przy niższej nastawie był prawie w kolorze czerwonym . Objętość popiołu mniej więcej ta sama. W sumie oceniam retopala gorzej . Nie wiem jak u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpuszczam póki co Retopal,   zamówiłem czarną perłe taniej bo za 770zł

a na zimę i mrozy  Skarbek z Piekar Śląskich. 

Ale nie jest powiedziane czy nie wrócę do Retopalu,  to się dopiero okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje teraz węgiel z KTK, o nazwie handlowej czarna perła.

Cena 770zł,   szału nie ma ale tragedii tez nie ma.  Porównywalna jakość do Retopala.

Popiółu raczej dużo,  ale nie ma takich kalafiorów jak z retoapala, za to czasami tworzy się skorupa na palniku jeśli zapotrzebowanie na odbiór ciepła wzrośnie i piec goni mocno do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje STABKA czyli droższy przesiew Czarnej perły. Groszek "lepiej wygląda" jest lepiej przesiany, czystszy i ładnie popakowany ale myślę że jakościowo bardzo zbliżony do Retopala. Efektu WOW tez nie ma. Ilość popiołu porównywalna, no może ciut więcej ale pali sie bardzo przyzwoicie.

Jeśli ktoś pyta czy warto zmieniać Retopala na Stabka?  - mówię, że ta zmiana nic nie wniesie. Cena ta sama i jakość "palenia" ta sama. Po przepaleniu tony dam znać czy kupię dalej Stabka czy pozostanę przy Retopalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal zamówiony w piątek 15.03, dostawa wtorek 19.03. Przez ten czas, prawie 10 dni, spaliłem 6 worków i muszę przyznać, że w porównaniu do dostawy z września 2017 jest dużo lepiej, praktycznie brak spieków. Wiadomo popiołu jest sporo, ale to już taki urok niskokalorycznego węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.