Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Ekr Pz - Problem Ze Spiekami


Szurgotic

Rekomendowane odpowiedzi

marcus93 a wentylator plynnie ma byc na tak czy nie?ja mam ustawiony ze nie ale nie mam regulatora pokojowego

 

Nie mam takze termostatow zwykke niby tak doradzili ze po co juz wiem ze jadnak po cos bo moge nimi krecic w prawo i lewo grzejnik tak samo goracy a jesli tylko lekko odkrecone bulgocze woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się spala ten STABEK ? Ja kończę dopalać pierwszą tonę i zastanawiam się nad zakupem następnej. Potwierdzam, że jest suchy, bez miału i szybko dostarczony, niemniej mam problemy ze spiekami i ciągle walczę z ustawieniami pieca, więc zastanawiam się czy nie są one wynikiem słabej jakości węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki jak spieki - mocniej dmuchasz to jakieś pewnie są - ja go jeszcze co prawda trochę mieszam z innym.
Jak spieki są małe i same spadają to nie ma co się przejmować. To ma zerową spiekalność - jedynie popiół może się brylić - z tego energii nie odzyskasz więc nie ma co się zbytnio przejmować jeśli są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi się wydaje, że to nie są "typowe" spieki, a jedynie, jak to piszesz, popiół się zbryla. Jest to jednak na taką skalę, że jeżeli go nie zrzucę z palnika, to on podnosi się aż do deflektora, blokuje się i wtedy tworzy się gigantyczny spiek od palnika aż po deflektor. Da się to jakoś wyeliminować, czy też muszę co parę godzin usuwać go "ręcznie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odgarnę popiół, to kopczyk jest tak na 2 cm nad palnikiem, ale z brzgów jest zimny popiół (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. dzięki.

Staram się pracować w PID, aktualnie na mocy pieca 80% i korekcie powietrza na -8%, Będę więc powoli zjeżdżał ż z korektą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam


U mnie też zapadał się kopczyk i robiły się duże spieki jak załączałem PID, od kilku dni sprawdzam następujący , klapka wentylatora otwarta i przysłoniłem wentylator pozostawiając otwór około 2cm na 4 cm , korekta powietrza na -5 praca na 100% mocy i jaka na razie poprawiło się spalanie , spieki są już nieduże, teraz jeszcze na 25 kg eko 27-28MJ dodaje około 10 kg pelletu i jak na razie  spalanie jest już praktycznie bez spieków. Przy zadanej CO 63 st. piec dochodzi do 69-70st. bez problemu, również też załącza się na dłużej w tryb nadzoru i aby podłogówka nie wychładzała powrotu , pompa cwu pracuje praktycznie cały czas (zadana 62)temp.powrotu mimo załączanie się podłogówki nie spada poniżej 55 st.


Temperatura zadana zaworu 52st i ochrona powrotu wyłaczona gdyż dużo mieszała i piec pracował nierównomiernie


kociołek DEFRO KOMFORT EKO PZ 12 KW +ZAWÓR 4D Z SIŁOWNIKIEM


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Witaj pierwszy raz widze takie ustawienia nie gasnie ci przy tak niskiej sile nadmuchu?ale sprobuje i tych jeszcze na tym g......weglu co mam a potem na nowym a jak sie zmniejsza zeby nie dostawal za duzo powietrza zmniejszyc pauze sek w grzaniu czy tylko sile nadmuchu?a moze otworzyc bardziej przeslone wentylatora ja mam otwarta na okolo 1cm ale w sumie jak byla odslonieta do polowy spieki byly wieksze

Wegiel jest rozny. Odkad mam bardzo spiekajacy wegiel , kociol musialem ustawic na 5 sek podawania i 105 sek postoju. I nic nie gasnie. Palenisko prawidlowe. Wentylator nie ma modulacji. Klapka odsunieta na 1 do 1,5 cm. Po drobnej modyfikacjin konca slimaka ( link w stopce) . Zaden spiekajacy wegiel chyba juz mi nie straszny, Spieki sa co prawda w tym roku ale sa drobne i kruche. Przy spiekach najwazniejsza jest mala ilosc powietrza. Tak zeby plomien nie byl czerwony lub co gorsza dymiacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamiast kombiniwac od d.. strony i zmniejszac nadmuch zajmijcie sie szczelnoscia calego pieca by bokami nie zasysal powietrza tylko przez wentylator nadmuchowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.