Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Też  kupuję  Retopal   ale   na  mroźne  dni  chcę  coś  trochę   mocniejszego   i  chcę   dokupić   Silver  Bartex   jak   z  jakością   w  tym  roku   może  ktoś  brał   bardzo  proszę  o  opinię  co  do  jakości   tego  Silvera    a  może  coś  inne  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje ten Retopal,   jestem pozytywnie zaskoczony tym węglem.

Wydaje się bardziej kaloryczny od mojego poprzedniego ekogroszku z PIASTA luzem z pobliskiego składu.  Wiem, niby ta sama kopalnia....

Po spaleniu 40kg  stwierdzam że piec częściej wpada w nadzór,  mimo że palę na PID. I jakby mniej sadzy jest w piecu, ale to jeszcze muszę zweryfikować po spaleniu większej ilości  - najlepiej tak 150kg.

Inny całkiem mam popiół,  takie lekkie kalafiorki, które się rozkruszają na pył jak się je zgniecie.

 

Na pewno zamówie go  niebawem (3 palety)  na cały sezon. Plus ta 1 którą mam.  Myślę że starczą 3 tony.

 

Węgiel ogólnie suchy przyjechał, choć paleta owinięta streczem z wierzchu była mokra.

Kosztuje 800zł  a  dodam że  ostatnie płaciłem 930zł  za tonę luzem.  Także cena bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze składami już sobie dałem spokój w tamtym roku :( . U nich jest więcej mieszania węgli  , o wodzie nie wspomnę - z tego niestety żyją.  Choć to autoryzowani dealerzy jednak kopalnie nie mają nad nimi jakościowego nadzoru. I dlatego węgiel z Piasta to tylko w nazwie i jest tylko na fakturze  :) Ale i tak od tych autoryzowanych można lepszy gatunkowo węgiel kupić niż o d tych nieautoryzowanych... tam jest wolna amerykanka . Kupują węgle 19MJ a sprzedają jako 29MJ . A ludzie nie świadomi kupują i pala tym.. g... w swoich piecach. Dlatego warto w tym wypadku bezpośrednio od producenta kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzylem dzisiaj losowy worek z dostarczonej palety retopala. Potwierdzam że wegiel jest suchy. Jak się pali dam znać jak zasypie bo spalam ostatnie 100kg z zimy. A że pale na samo CWU to się jeszcze trochę zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @julo23 prawdopodobnie Cię oszukano bo owszem przez,krótki czas był dostępny ekogroszek na Piaście. Odbierali go na kopoalni z tego co szło w miał 23 ale bardzo powoli produkowali (ok 1 auto na zmianę i w dodatku słabo było odsiane, mnóstwo miału) Możliwe że dostałeś to od magika co ładowali miał 23 łatwiony gdzie ładowacz obierał pryzmę i było dużo groszku i sprzedawca sam na placu odsiewał z tego groszek. Znam takich. A 930 za tonę luzem lekka przeginka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz rację, bo na składzie mają taki przesiewnik.  Byłem  tam osobiście ponieważ chyba byłem naiwny że pan zważy przy mnie, ale oczywiście wtedy nie było auta którym mają mi to przywieść i że zadzwonią jak będą do mnie jechać.  Także ile mi przywieźli to nie wiadomo za dokładnie. Próbowałem sobie liczyć przez zimę ile zasobników pełnych zużyje,  a jeden to ok. 150kg.  Suma sumarum wyszedłem na 3 tony.  Także raczej na wadze mnie nie oszukali bo pewnie na tej przesiewce zarobili już swoje.   No i dużo też było takiego pyłu węglowego w tym ekogroszku - coś jak "miał"  tak jak mówisz.

Teraz dużo łatwiej jest policzyć jeśli każdy worek jest po 25kg.

Jedyna obawa moja że tego popiołu jest sporo z tego Retopala.

W tamtym groszku nie miałem tyle popiołu, za to zdarzało się że sporo było niedopałków i  miału w popiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie oszukano Ci jeeli chodzi o jakość bo możliwe że był to właśnie ten eko z Piasta bo miał on w sobie sporo takiego pyłu tak jak piszesz ale 930/t i to w Zawierciu? Toż to rzut kamieniem od Bierunia to transport powiedzmy max 30zł do tony. U mnie w zeszłym sezonie(centrum, okolice Włocławka) Retopal był poniżej 700 zł nie pamiętam dokładnie(za 700 kupiłem groszek z Wesołej). To to 900 to gość grubo kroił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal nadaje się do grzania cały rok. Niewątpliwa zaleta, to bardzo długie podtrzymanie,

 

Masz na myśli przerwę między podaniami w podtrzymaniu(czas "leżenia" na palniku beż podawania)? Ile ona wynosi? Bo np na miale 23 z Piasta mam w tej chwili podanie 3x po 5 sek po 150 minutach. W sumie nie próbowałem wydłużać tego czasu. (Moze by dłużej poleżał np 180 min)? A jak z Retopalem właśnie? Tyle że ja na przyszły sezon planuję kupić Retopal ale z Ziemowita (dawny groszek 5-25)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli przerwę między podaniami w podtrzymaniu(czas "leżenia" na palniku beż podawania)? Ile ona wynosi?

Tak, Retopal "wstaje" bez problemu po kilku (a nawet kilkunastu) godzinach. Byle miał tzw "kołderkę"  :P 

Ile dokładnie ? Nie wiem, u mnie wstawał po 8h bez problemu, ale słyszałem o dwukrotnie dłuższych czasach aktywnego uśpienia.

Retopal nie jest jedyny.. żeby nie było B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś ma możliwości wjechania paletą do piwnicy to tak. Jeśli nie, to tylko woraski zostają :) Przerzucanie przez "okienko" tez mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam kombinować jak tu nie zrobić jakiś podjazd do swojej drewutni aby wjechać paletą, tylko co mi nie pasuje to późniejsze ładowanie  do wiaderek i z powrotem do kotłowni. Z workami jest lepiej,  100kg na taczkę i ogień :D, Tylko czy opłaca się czynić takie kombinacji dla 40 pln w przypadku retopala...

 

Ale w takim big-bagu to opał  zakupiony latem na jesień musi być suchutki ....

 

 

Zauważcie że tego eko-miału w big-bagach od początku sprzedaży poszło 17 ton, nie wiem czy przy retopalu będzie lepiej. Jeśli nie będzie tego więcej, to wg. mnie nie opłaca im się utrzymać takiej pozycji w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby tak zrobili. Za duże koszty transportu . :) . W tamtym roku był pomysł żeby Chwałowice pakować do worka . Ale z tego co mi wiadomo ktoś się z tego wycofał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucili na sklep   retopala  w big bagach.

 

Te 40zł taniej chyba nieopłacalne,  dużo wygodniej jednak w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.