Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Kotła Kostrzewa Twin Bio Luxury


NOVA

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, robin60 napisał:

Kolego @tomek1979b przecież w dniu wczorajszym wytłumaczyłem Ci na PW jak działa tryb automatyczny. 

Jest to tryb tylko i wyłącznie , który  automatycznie przechodzi z trybu zimowego na letni i odwrotnie w zależności jaką temperatura jest ustawiona  na sterowniku .

Sterownik odczytuje temp zewnętrzną i automatycznie przechodzi albo na zimowy albo na letni. I tyle w tym temacie.

Instrukcja Kostrzewy słabo tłumaczy.

1) Czyli bez pogodówki ten tryb mi się nie przyda?

2) Jak ustawię na tryb CIĄGŁY, to kocioł i tak się wyłączy jeżeli nagrzeje pomieszczenie i CWU? 

3) W trybie CIĄGŁYM w którym momencie się kocioł załączy skoro temp. pomieszczeń będzie długo osiągnięta i CWU też? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szanowni posiadacze kotów Kostrzewa, jak i niosący im pomoc i dobrą radę...

Od kilku dni i u mnie w kotłowni stoi ten wynalazek, tzn Twin Bio Luxury Compact 10kw z palnikiem vg 12kw. Pellet A1 Din+ Poltarex, chyba dobry, a na pewno drogi. Instalacja tylko grzejniki purmo w całym domu 115m kw, ale stare piony, otwarta. Za kotłem standard, 4d z siłownikiem, za nim wilo25/60, zbiornik CWU Galmet tower 120l z grzałką el. z pompą na powrocie do kotła wilo 25/40 z pominięciem zaworu. Sterownik pokojowy ecoster touch K30 bezprzewodowy, na kotle ecomax 860-P3-0 touch. Wszystko robi dobre wrażenie... Problem polega na tym, że kocioł nie startuje aby zagrzać CWU. Ani z poziomu kotła, ani ze sterownika pokojowego. Próbowałem różnych nastaw i histerez cwu, wszystko bez zmian, kocioł nie wstaje by grzać wodę. Włączony na tryb LATO. Gdy włączę ogrzewanie domu reakcja jest natychmiastowa i grzeje zarówno CWU jak i po chwili puszcza na instalację. Co może być przyczyną? Pomożecie? Do serwismana zgłosiłem, ale jakoś mu nie po drodze... Mam też dziwne przeczucie, że zagoszczę tu na forum na dłużej, czytając w necie opinie nt. kotłów w/wym firmy.

CWU na razie grzeję grzałką elektryczną i tak pewnie zostanie, ale denerwuje mnie taki falstart na samym początku po zainwestowanie sporej kasy. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kotłów Kostrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumie sens pytań.

W trybie ciągłym kocioł będzie się załączał i wyłączał zgodnie z zadaną temperaturą i histerezą do niego ustawioną. Zawory termo nie działają na kocioł tylko na otwieranie i zamykanie petli co odciąża pobór ciepła z pieca a co idzie szybciej dogrzeje i przejdzie w postój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo mi wczoraj się nie uruchomił pomimo że temp na nim spadla poniżej histerezy. Tryb - ciągły. Zagrzał CWU, pomieszczenie i się wygasił. 

2 sytuacja. Tryba Auto czy nie, ale jeżeli zmienię na termostacie pokojowym na ZIMA i dam opcję - GRZEJ TERAZ, to chyba kocioł powinie się załączyć, a tego nie robi. Temperatura zadana wyższa niż na termostacie.

Zastanawiam się co może być źle ustawione, podłączone.

Edytowane przez tomek1979b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mój znajomy miał wycenę jakiegoś kotła Kostrzewy - 14000zł! W podobnej cenie dostał Blackstara z kompresorem i sonda lambda. Wybór chyba oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 11:53, piotrfankostrzewy napisał:

Witajcie szanowni posiadacze kotów Kostrzewa, jak i niosący im pomoc i dobrą radę...

Od kilku dni i u mnie w kotłowni stoi ten wynalazek, tzn Twin Bio Luxury Compact 10kw z palnikiem vg 12kw. Pellet A1 Din+ Poltarex, chyba dobry, a na pewno drogi. Instalacja tylko grzejniki purmo w całym domu 115m kw, ale stare piony, otwarta. Za kotłem standard, 4d z siłownikiem, za nim wilo25/60, zbiornik CWU Galmet tower 120l z grzałką el. z pompą na powrocie do kotła wilo 25/40 z pominięciem zaworu. Sterownik pokojowy ecoster touch K30 bezprzewodowy, na kotle ecomax 860-P3-0 touch. Wszystko robi dobre wrażenie... Problem polega na tym, że kocioł nie startuje aby zagrzać CWU. Ani z poziomu kotła, ani ze sterownika pokojowego. Próbowałem różnych nastaw i histerez cwu, wszystko bez zmian, kocioł nie wstaje by grzać wodę. Włączony na tryb LATO. Gdy włączę ogrzewanie domu reakcja jest natychmiastowa i grzeje zarówno CWU jak i po chwili puszcza na instalację. Co może być przyczyną? Pomożecie? Do serwismana zgłosiłem, ale jakoś mu nie po drodze... Mam też dziwne przeczucie, że zagoszczę tu na forum na dłużej, czytając w necie opinie nt. kotłów w/wym firmy.

CWU na razie grzeję grzałką elektryczną i tak pewnie zostanie, ale denerwuje mnie taki falstart na samym początku po zainwestowanie sporej kasy. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kotłów Kostrzewa.

U mnie na odwrót, nie startuje na znak termostatu pokojowego żeby grzać dom a CWU grzeje :)

Jaką masz wersję ecoMAX i ecoSTER? Może to dziwne ale sprawdź parametr Wyłączenie pompy od termostatu. Jak dam na NIE to nic nie startuje, jak zmienię na TAK to rusza przynajmniej CWU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1979 jutro będzie serwisant to dam znać, co pozmienia. Wyłączenie pompy od termostatu mam na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić z touchem za ponad 5 stów, jako kolorowy termometr pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nawet nie próbuję, upał okrutny i nie będę nagrzewał dodatkowo kotłowni. Jak już wspominałem CWU grzeję prądem w nocnej i mam o połowę taniej niż pelletem i bez stresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM

Moze ktos mi podpowie jak dostac sie do menu serwisowego w mini bio luxury Kostrzewy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mam sterownik ecoMax 920-O TOUCH(VG) i palnik Bio VG 12kw wstawiony do zasypowca. Jestem na etapie ustawień optymalnych i jest problem. Teraz mam w trybie FL i chciałem sprawdzić tryb Standard ale po przełączeniu na niego nie mogę znaleźć ustawień H1 i H2. Po prostu jakby ich nie było w menu serwisowym (1948). Jest tylko nadmuch, mam 40%,35%, 28%, histerez brak, jest tylko histereza kotła. 

Pzdr!

Edytowane przez tomwoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie standard nie ma nic, większość funkcji jest niedostępna bo ten tryb działa w sposób tradycyjny.

Ja mam ecoMax860 i zastanawiam się jakie są różnice w porównaniu do 920.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.