Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Kotła Kostrzewa Twin Bio Luxury


NOVA

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez się coś przestawiło w podobnym stylu co u Ciebie ... Wydaje mi się że nic nie przestawiałem. U mnie wyglada to tak, że jak spadnie mocno temperatura CWU to jeśli w pomieszczeniu jest gorąco (CO jest osiągnięte) to nie włącza się piec żeby dogrzać samo CWU. Wcześniej normalnie dogrzewało . Natomiast dopiero jak spadnie temperatura CO to dogrzewa również CWU. Miałem ostatnio przegląd roczny i pewnie serwisant mi coś poprzestawiał ? Ma ktoś pomysł co to jest ?

Dodam jeszcze że na piecu pokazuje się aktualna temperatura CWU np. 19 stopni, natomiast na termometrze wmontowanym na bojlerze jest teraz 50 stopni . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
6 minut temu, Laanca napisał:

U mnie tez się coś przestawiło w podobnym stylu co u Ciebie ... Wydaje mi się że nic nie przestawiałem. 

 

I tu to kluczowe słowo " wydaje mi się"

Jak się grzebie w sterowniku nie mając pojęcia, to się tego nie tyka :) 

Pewnie serwisant popsuł :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem tylko normalne ustawienia użytkownika typu temperatura, harmonogram itp, wiec jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to sobie daruj takie „mądrości”.

Serwisant wgrał aktualizację oprogramowania i musiał wszystko od nowa ustawiać . Wcześniej zrobił sobie zdjęcia poprzednich ustawień ale kto wie jak mu to poszło ?

Zresztą każdy serwisant najeżdża na poprzednich i w tym wypadku było tak samo. Twierdził że poprzednik źle ustawił .

Zapytalem grzecznie jak człowiek człowieka, ale zawsze znajdzie się jakiś forumowy troll, który skutecznie leczy użytkowników od używania forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
23 minuty temu, Laanca napisał:

 

Zresztą każdy serwisant najeżdża na poprzednich i w tym wypadku było tak samo. Twierdził że poprzednik źle ustawił. 

Zaproś obu i Ci to ogarną...nic się nie dzieje bez przyczyny... Poklikałeś sobie w sterowniku, a ludzie przez internet mają Ci to naprawić... Płać i płacz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bezinteresowną pomoc, naprawdę. Co za czasy ... Wystaw mi fakturę za swoją bezcenną wiedzę tajemną. Co za ludzie, masakra. Nie pomoże a jeszcze dowali.

Dobrze że inni użytkownicy wykazują się większą wyrozumiałością i pomagają sobie nawzajem.

Zresztą połowa tego forum „klika” sobie w ustawieniach i wymieniają sie doświadczeniami. Bo od tego jest to forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda tak jakby sterownik nie rozłączał pompy na zadane polecenie czyli priorytet CWU bo na panelu ikona grzania CO znika 

a pompa fizycznie pracuje dalej .

najbliższy serwisant nie ma czasu co dla mnie jest chore , bo albo to jest serwis albo pan józek prywaciarz i wybiera sobie kiedy do kogo z łaska pojedzie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Wreszcie przerobiłem instalację i teraz mam pompę obiegową za zaworem 4drogowym, do tego bajpas z zaworem ciśnieniowym...

aha dla przypomnienia. Mam piec Moderator odgórnie ładowany na węgiel i do tego dołożony palnik Kostrzewy 17kW. Do tej pory miałem pompę źle zamontowaną - czyli pomiędzy piecem a zaworem 4 drogowym było powodem niedogrzania grzejników w domu ale za to obieg w piecu działał super. 

Teraz jak pisałem przerobiłem instalacje i dodatkowo dałem bajpas omijający zawór 4D i pompę - w razie gdybym rozpalił w piecu drzewem lub węglem i zabrakło by prądu przy przymkniętym zaworze 4D.

No ale do rzeczy... problem teraz z ustawieniami.

Na zawór 4D powinno iść 40st.C
Temperatura kotła 56st C
histereza 5st. C
ochrona powrotu: 36st. C
histereza powrotu 5St.C
przymkniecie zaworu przy dogrzewaniu powrotu 18%.

Problem polega na tym, że dogrzanie powrotu odbywa się na tyle wolno, że temperatura na kotle rośnie i palnik się wyłącza. Po czym się uruchamia. Po kilku razach wreszcie powrót osiąga żądaną temp - czyli 36+5st. C czyli 41st.C. Zawór 4D poszcza żądane 40St. na grzejniki po czy, zamyka się do 18% aby dogrzać powrót. Po kilku razach bywa, że jest ok ale z reguły znowu temp. na kotle rośnie i się palnik wyłącza.

Podpowiedzcie jakie macie ustawienia temp. kotła, temp. powrotu itd.

Boje się, ze teraz potrzebuje drugiej pompki pomiędzy piecem a zaworem 4D aby szybciej dogrzewać powrót.

Aha. Jeśli zmniejszę temp. powrotu to spalanie(ilość pelleru)  niesamowicie rośnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam kocioł Twin Bio 16 kw z palnikiem Platinim bio 16 kw sterownik ecoMax860p3-s. Mam ustawiony tryb Lato i tryb pracy Ciągły jednak kocioł zachowuje się tak jak by pracował w trybie automatycznym. Czy tak powinno być? Na trybie zima działa prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Proszę o pomoc w temacie.

Mam kociołek Kostrzewy rwin bio luxury ne 12kw i piec po paru godzinach pracy przechodzi w funkcję postój mam to od wczoraj. Proszę o pomoc. Z góry fziękuję

Witam

Jestem użytkownikiem od paru godzin kotła rwin bio luxury ne 12kw.

Mam pytanie bo piec po paru godzinach pracy przeszedł na tryb postój i nie mam pojęcia z czego to wynika. Proszę o podpowiedź bo jestem jeszcze maga nie nieznany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaszenie kotła nastąpiło w skutek :

1. Od termostatu pokojowego o ile jest, lub:

2.Przegrzanie kotła. 

1.Następne odpalenie będzie od termostatu i ustawionej histerezy ( o ile jest :) 

2. Po spadku temp na kotle o ustawioną histerezę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Moze ktos sie orientuje , mam piec kostrzewy od dwoch lat i w tym roku zaczal zyc wlasnym zyciem a termostat pokojowy to jakas kpina z tymi ustawieniami bo i tak zeby cos zmienic w ustawieniach trzeba biegac do kotlowni. W zeszlym roku jakos to chodzilo z termostatem a teraz ledwo nabija temperature do 50 stopni i jakby nie mial sily na wiecej a poza tym poziom paliwa mialem takie cos rok temu teraz jakos wyparowalo i niema tego wogole w ustawieniach.

zaznacze ze nie korzystalem z serwisu bo mieszkam w Belgii i pan szanowny zarzyczyl sobie za przyjazd ponad polowe wartosci pieca wiec mu podziekowalem

moze ktos porzucilby jakies pomysly jak to rozkminic

pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam zna ktos moze kody serwisowe do ecoster 860 ?

1948 , 2016 , 1410 , te dzialaja a czy sa jeszcz jakies przydatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam kocioł Kostrzewa twin bio. Po kupnie nowej dostawy  pelletu pojawiły się problemy. Pellet nie jest klasy A1. Natomiast już wielokrotnie paliłem takimi ... Przez noc uzbierał się chyba worek niespalonego pelletu. Piec miał problem z rozpalaniem. wskaźnik płomienia zchodził do zera. Następowało wygaszanie i tak w koło. Jak już odpalił to przez noc nazbierała się hałda niespalonego pelletu ( w załączniku)  Podczas pracy płomień oscyluje w okolicach 3-8%. Gdy otwieram drzwiczki wydaje mi się że płomień  jest duży.  Pelletu pobiera stanowczo za dużo. Wygląda na to, że nie jest w stanie go spalić.  Kombinowałem z wydajnością podajnika, kalorycznością i nic. Teraz mam wydajnośc 9,8, Kaloryczność 6. Jak sprawić aby płomień oscylował w okolicach 60%???? No i jak zmiejszyć dawkę.

IMG_20201020_065708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.01.2018 o 19:40, alien125 napisał:

Cześć. Odgrzebię trochę temat. Mam wszystko ustawione i pali się niby ok. Piec 12 KW i spalanie na poziomie 20kg na dobę. Niepokoi mnie jednak poziom płomienia i czas "rozpędzania się kotła". Płomień oscyluje wokół 50% a temperatura na kotle wolno przyrasta nawet przy postoju pompy. Po wygaszeniu potrzebuje z pół godziny zanim osiągnie 50 stopni, potem włącza się pompa obiegu grzewczego i temperatura spada. Tak powinno być?

A może Pan podać ustawienia jak to wygląda u Pana z góry dziękuję 

W dniu 6.07.2017 o 11:03, AdamPrzybysz napisał:

Rozpalanie:
- czas rozgrzewania 30s
- dawka startowa 40g
- detekcja płomienia 5% 
- nadmuch rozpalania 40%
- czas rozp. 8m. 
Praca: 
-czas cyklu w trypie praca 15s.
Ustawienia Kotła:
-Maksymalna temp kotłta 70c 
-Histereza kotła 5c

takie ustawienie bym polecał. Jakie masz ustawienie nadmuchów w trybie praca ?
 

Może mi Pan powiedzieć jakie ma Pan ustawienia nadmuchu w trybie praca z góry dziękuję 

W dniu 25.01.2018 o 11:31, PilaCk napisał:

 

Domek 160m2 temperatura między 22-23 stopnie. Użytkowe jest tylko poddasze i klatka schodowa. na dole są garaże i delikatnie jest puszczona podłogówka. Zasypuje 10 worków pelletu i starcza zawsze na 6-7 dni... niezależnie od marki i kaloryczności pelletu. W skali miesiąca wychodzi ponad 500kg na domek myślę że trochę sporo bo wcześniej 10 worków starczało na 10-12 dni.

 

Dzień dobry jest możliwość podania jakie ma Pan ustawienia piec z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co drogiej Pani dadzą ustawienia nadmuchu u innego użytkownika ? U każdego to będzie inaczej , a wynika z budowy i wysokości komina , ilości powietrza do spalania w kotłowni , regulatora ciągu kominowego lub jego braku,  jakości i wilgotności pelletu. Czy chociażby innych ustawień regulatora. Sprawdzasz jak wygląda płomień i na tej podstawie możesz ustawić znacznie lepiej niż wpisując cudze ustawienia.

Jak masz płomień krótki i poszarpany to oznacza że powietrza jest za dużo i trzeba zmniejszać po 2% aż do uzyskania dłuższego jasnożółtego płomienia, jeżeli barwa płomienia jest czerwona z ciemnymi smugami to powietrza jest za mało i trzeba dodawać po 2 oczka . Zmiany trzeba robić powoli czyli dodajesz , czekasz 15 min i sprawdzasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2017 o 11:03, AdamPrzybysz napisał:

Rozpalanie:
- .
Ustawienia Kotła:
-Maksymalna temp kotłta 70c 
-Histereza kotła 5c

takie ustawienie bym polecał. Jakie masz ustawienie nadmuchów w trybie praca ?
 

Maksymalna temp kotłta 70c 

 

a jaka temperatura minimalna ?? u mnie serwis ustawił kocioł na 55c trochę było mało bo na wyjści na kaloryfery było 50c

i nie dogrzewało to aluminiowych kaloryferów

podniosłem na wyjściu do 55c a temperatura na piecu jest teraz 60c

czy to dobrze czy lepiej mniej ??

 

W dniu 31.10.2019 o 17:15, Laanca napisał:

Wrzucam parę fotek ustawień 

 

FD84D5D8-0A46-4CBC-A2BF-95C03E396C14.jpeg

 

2F951989-1783-410B-A16E-EA6D51CEB22E.jpeg

 

 

 

 

 

witam ja mam kocioł twin boi luxury 

jak podejrzeć takie ustawienia bo ja nie widzę u siebie dostępu??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie forumowiczów, 
Chciałbym zaczerpnąć wiedzy i podzielić się z problemem jaki posiadam z piecem kostrzewa twin bio luxury 24kW. 
Opiszę problem z jakim się zmagam. 
Sterownik/sensor, który posiadam w salonie  jest ustawiony na 22,4 stopnia C. Temperaturę, która załączy ponownie piec do pracy mam ustawioną na 21,4 stopnia C.
Gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 21,4 stopnia, wtedy piec uruchamia się , zaczyna grzać wodę i po przekroczeniu 51 stopni  dopuszcza ogrzanej wody do instalacji i kaloryfery znowu robią się ciepłe. 
Wiadomo kiedy dom jest pełen gości temperatura w pokoju/salonie dłużej utrzymuję wyższą temperaturę i wolniej spada do 21,4 stopnia C, co powoduje wychładzanie się kotła do około 41 stopni - od momentu spadania temperatury z 22,4 do 21,4 ogrzana woda z kotła a nie jest dopuszczana do instalacji co powoduje, że kaloryfery stygną i w pomieszczeniach robi się chłodno. 

Chciałbym zapytać jak mogę ustawić sterownik na piecu, aby podczas spadania temperatury w pokoju i na kotle dopuszczał ciepłej wody do instalacji. 
Niedopuszczanie wody do instalacji,  kiedy kocioł nie pracuje/pali (51 stopni do 41) jest ogromny marnotrawstwem według mojej opinii i wychładza pozostałe pomieszczenia. 

Z góry dzięki za pomoc. 

WhatsApp Image 2020-12-25 at 23.14.34.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.