Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Kotła Kostrzewa Twin Bio Luxury


NOVA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Posiadam nowy kocioł 24 kW twin luxury bio, który przy obecnych temperaturach na zewnątrz często się wygasza. W ustawieniach mniejszyłem jego maksymalną moc na 13 kW i jest lepiej, tzn mniejsza ilość rozpaleń bo może pracować nawet na 3 kW. Grzeję ok. 150 m2, i 300 litrów CWU, dom jest słabo ocieplony. Zastanawia mnie to, czy obniżenie maksymalnej mocy nie wpłynie na palnik czy też inne części kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna moc palnika
15.0kW  
 
Maksymalna moc palnika FL
100%  
 
Minimalna moc palnika FL
30%  
Ustawienia nadmuchu
 
Czas cyklu w trybie PRACA
20sek.  
 
Czas nadzoru
0min.  
 
Wydajność podajnika
9.6kg/h  
 
Kaloryczność paliwa
5.3kWh/kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Выдувная номинальная мощность
38 %  
 
Удар косвенной силы
33 %  
 
Удар минимальная мощность
25 %  
 
Время цикла в режиме РАБОТА
20 секунд  
 
Время наблюдения
0 минут  
 
Емкость питателя
9,6 кг / час  
 
Теплотворная способность топлива
5,3 кВтч / кг  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 11:14, toot napisał:

Witajcie. Posiadam nowy kocioł 24 kW twin luxury bio, który przy obecnych temperaturach na zewnątrz często się wygasza. W ustawieniach mniejszyłem jego maksymalną moc na 13 kW i jest lepiej, tzn mniejsza ilość rozpaleń bo może pracować nawet na 3 kW. Grzeję ok. 150 m2, i 300 litrów CWU, dom jest słabo ocieplony. Zastanawia mnie to, czy obniżenie maksymalnej mocy nie wpłynie na palnik czy też inne części kotła. 

Kto doradził tak mocny kocioł na  150m2 ??   24kW to kocioł na  ocieplony dom ( styropian 14-15cm ) o powierzchni  280m2 - 320m2  .

Ja grzeje kotłem 14kW tak ocieplony dom  260m2 i spokojnie daje radę   obecnie przy nocach  3-4'C  chodzi zazwyczaj na  60% mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 11:14, toot napisał:

Witajcie. Posiadam nowy kocioł 24 kW twin luxury bio, który przy obecnych temperaturach na zewnątrz często się wygasza. W ustawieniach mniejszyłem jego maksymalną moc na 13 kW i jest lepiej, tzn mniejsza ilość rozpaleń bo może pracować nawet na 3 kW. Grzeję ok. 150 m2, i 300 litrów CWU, dom jest słabo ocieplony. Zastanawia mnie to, czy obniżenie maksymalnej mocy nie wpłynie na palnik czy też inne części kotła. 

hej

mam 160m2 dom parter ten sam piec tylko ze 12 kw i palnik tak jak Ty zmniejszyłem tez na duzo mniej bo 8 kw i teraz cyka.Dom bardzo dobrze ocieplony styropian 20 sufit lekki 30cm wełna okna 5 szyb i rekuperacja w domu 23 stopnie male spalanie ,

Serwis kostrzewy MASAKRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze mam jeszcze posadzki anhydrytowe .A wiec mam taki raport dzienny  który prowadziłem od 3 października 2018

same wygrzanie posadzki to prawie 500 kg  a później średnia  dzienna to ok 10.4 kg z woda ciepła zasobnik 140 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  pierwsze wygrzewanie trwa zazwyczaj  nieco ponad  dobę  po tym czasie już leci z górki  więc jak Ty wygrzewasz paląc 500kg to może twój dom to jakiś urząd gminy  albo coś  w stylu  500m2 powierzchni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzewałem tydzień podłogę heheh według jakiś dziwnych procedur  to anhydryt może dlatego .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracają do ostawień pieca kostrzewa vg 12 kw mini luxury to ma pytanie który parametr decyduje i długości płomienia?

Nasuwa się pytanie -wczoraj byłem zobaczyć u sąsiada nowy kocioł na pellet z palnikiem kipi i tam płomień oscylował prawie na 100procent a u mnie raz 50 raz 99 i tak w koło od czego to zależny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza słowo nowa? już ma rok to dla niektórych będzie ze stara heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 14:57, Marek33K napisał:

Kto doradził tak mocny kocioł na  150m2 ??   24kW to kocioł na  ocieplony dom ( styropian 14-15cm ) o powierzchni  280m2 - 320m2  .

Ja grzeje kotłem 14kW tak ocieplony dom  260m2 i spokojnie daje radę   obecnie przy nocach  3-4'C  chodzi zazwyczaj na  60% mocy

Doradził hydraulik, biorąc również pod uwagę moc poprzedniego kopciucha i zdanie poprzedniego właściciela domu, że było chłodno. W przyszłości chcę ogrzewać garaż w piwnicy (ok. 60m2). Dom jest 20-letni, ściany ocieplone styropianem  chyba 4cm, strop podobnie choć przez weekend położyłem na wylewce strychu jeszcze 2x10 cm. Zostają do ocieplenia skosy, ale to zrobię w przyszłym roku podczas wymiany dachu. Okna też stare, drewniane, pakiety szybowe 1.1.  Wracając do kotła... już jest i raczej nie zmienię go na słabszy. Nurtuje mnie jedna rzecz, jak zmienię moc max z 24 na 13kW, to czy muszę również zmienić poziom nadmuchu na poszczególnych poziomach mocy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 minuty temu, toot napisał:

Doradził hydraulik, biorąc również pod uwagę moc poprzedniego kopciucha i zdanie poprzedniego właściciela domu, że było chłodno. W przyszłości chcę ogrzewać garaż w piwnicy (ok. 60m2). Dom jest 20-letni, ściany ocieplone styropianem  chyba 4cm, strop podobnie choć przez weekend położyłem na wylewce strychu jeszcze 2x10 cm. Zostają do ocieplenia skosy, ale to zrobię w przyszłym roku podczas wymiany dachu. Okna też stare, drewniane, pakiety szybowe 1.1.  Wracając do kotła... już jest i raczej nie zmienię go na słabszy. Nurtuje mnie jedna rzecz, jak zmienię moc max z 24 na 13kW,

 

Masakra. W takiej sytuacji zadaje zawsze standardowe pytanie. Kociol 24kW na mocy nominalnej spali 130 kg pelletu na dobe. Zakladasz takie zuzycie? Zadqaj to pytanie hydraulikowi. I proponuje z jego uslug juz nie korzystac. Bo jezeli zna sie tak samo na reszcie hydrauliki to niech lepiej zmieni zawod. 

7 minut temu, toot napisał:

Nurtuje mnie jedna rzecz, jak zmienię moc max z 24 na 13kW, to czy muszę również zmienić poziom nadmuchu na poszczególnych poziomach mocy? 

Oczywiscie.

Jezeli finanse pozwolilyby dostaw do tego kotla bufor. I smigaj nim na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 11:14, toot napisał:

W ustawieniach mniejszyłem jego maksymalną moc na 13 kW i jest lepiej, tzn mniejsza ilość rozpaleń bo może pracować nawet na 3 kW. 

Ale to jest bzdura kolego. Masz kocioł 24KW. Możesz ograniczyć mu moc górną, ale z dołem nic nie zrobisz. Jak pisze @Visitor1230, na przewymiarowany kocioł tylko bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Masakra. W takiej sytuacji zadaje zawsze standardowe pytanie. Kociol 24kW na mocy nominalnej spali 130 kg pelletu na dobe. Zakladasz takie zuzycie?... 

Na razie "rekordowo" zeszło mi ok. 30 kg na dobę przy -8 w nocy i lekkim mrozie w dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki piec ale 12 kw palnik vg - cwu 120 l 3 osoby w domu ,do ogrzania 130m2 plus garaż ale na razie zakręcony średnie spalanie z miesiaca to 6.8 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.