Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Może tylko wydaje się prostszy ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dobrze u podstaw policzyć i dobrać grzejniki, aby utrzymywały we wszystkich pokojach zadane temperatury. Wtedy budynek jest w równowadze termicznej i można sterować całością za pomocą jednego czujnika, np. na panelu. Do tego prosty układ na przekaźniku i timerze. Poniżej zadanej temperatury wewn. pompa pracuje ciągle, a po osiągnięciu zadanej  temp. wewn. pompa wyłącza się i układ przejmuje kontrolę nad pompą narzucając pracę cykliczną z dowolnie definiowanym czasem praca/przerwa. Pozwala to na bardzo łagodny spadek temp. wewn do dolnej granicy histerezy., zwiększa poczucie komfortu termicznego, gdyż grzejniki cały czas grzeją, ale z mniejszą mocą. O stabilnych warunkach pracy kotła plus oszczędnościach na cyklicznej pracy pompy wspomnę z obowiązku. Koszt przekaźnika, timera i 2m kabla to kilkadziesiąt zł.

 

Inne podejście do tematu przekłada się na to, że nie trzeba kupować inteligentnych głowic, inteligentnych algorytmów na inteligentnych sterownikach z inteligentnymi panelami ;) Jakby nie liczyć to zaoszczędzona kasa na 2 sezony opałowe. Choć fakt, że to może mało inteligentne rozwiązanie. Ale za to proste i skuteczne, nie bardzo ma się co zepsuć, a jeżeli nawet to naprawa sprowadza się do wymiany taniej części, czyli odkręcenie od niej i przykręcenie do nowej paru kabelków.

 

Jeżeli czp01 miał takie coś w poprzednim sterowaniu to wie ile traci na tym, że nie ma tej funkcjonalności w IE42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobożne życzenie. Wystarczy inne niż średnie nasłonecznienie i Twoje teorie lądują wiesz gdzie ?

 

Napisałem o rozwiązaniu sprawdzonym w praktyce, używanym osobiście, a nie o pobożnych życzeniach czy teoriach. Nasłonecznienie bardzo sobie cenię, szczególnie w okresach przejściowych - ciepełko za darmochę, pompa prawie cały czas chodzi cyklicznie.

 

Wracając do tematu - będą wykresy, możliwość zdalnego sterowania temp. na piecyku, np. podgonienia temp. ze wsi Warszawa bo wracam do domu, to wezmę ster. Bez tego tylko pilnuję tematu i Wam kibicuję  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garderobie mam 19 w syna w pokoju 21 w salonie 23min w łazience 25 jak chcesz to ustawić bez termostatu już nie wspomnę o funkcji otwarte okno wietrzymy pokój termostat się wyłącza na 20 min sam

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Funkcja otwartego ona u mnie nigdy nie zadziałała ,wrecz przeciwnie grzało jeszcze bardziej po otwarciu okna .Programowanie jest łatwe jak sie pamieta jak to sie robiło w innym przypadku trzeba szukac opisu i okularów zeby cos tam poczytac,.Obecnie mam termostaty zwykłe i te lepiej mnie słuchają otwieram okno to daje na 0 i nie grzeje  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palniku  rewelacja jakim typem palicie 31,2  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko czy nie przekroczymy progu opłacalności dla ciągłej pracy...

to spróbujmy najwyżej wrócimy do tego co jest najlepiej zapisz to zresztą co ja będę uczył ojca dzieci robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje czujnik spalin gdzie można podejrzeć przy ilu ma zwalniać kocioł na auto ślimak przy zasypowy widziałem w ustawieniach a tu ...

Co widziałeś w ustawieniach ? Gdzie ? Nie pomyliłeś sterów ? Tu czujnik jest tylko informacyjnie, jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.