Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o zadana czy aktualna temperaturę?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem przy pogodówce to też tak było, że na kotle na panelu była inna temperatura zadana a na stronie inna różnica 1 czy 2 stopni. Tak samo jest różnica w spalaniu bo na stronie pokazuje mi spalanie większe o 1 lub 2 dziesiąte w tym samym czasie w porównaniu do tego co na panelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem przy pogodówce to też tak było, że na kotle na panelu była inna temperatura zadana a na stronie inna różnica 1 czy 2 stopni. Tak samo jest różnica w spalaniu bo na stronie pokazuje mi spalanie większe o 1 lub 2 dziesiąte w tym samym czasie w porównaniu do tego co na panelu. 

Dlatego pytałem, jak teraz mu wskazuje. Wygląda na to, że na www nie pokazuje zadanej przez pogodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie też idzie dobrze będę obserwował bo ostatnio go zaniedbałem 

no tak przez sterownik nie widziałem pierwszej bramki drugą też prawie nie dobrze że mam możliwość cofnięcia

i mogłem obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zawsze będzie pokazywać zadana główną, tylko że tutaj występuje różnica między panelem a www

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mecz jest przed telewizor proszę a nie o sterowniku co chwilę

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Mecz jest i sterownik też dlatego nie uznaje laptopów i PCtow;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wcześniej pisałem na www mam 50 i to się nie zmienia jakby się zamroziło od dłuższego czasu się utrzymuje

a w ustawieniach jakiś czas remu może dwa tygodnie zmniejszyłem przerwę w podawaniu opału bo kopiec się zapadał 

później przestałem tego pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi. Słuchajcie, czy u Was wszystkich sterownik przebija temp CO o ok 5oC lub więcej ?

Widzę u Wiesława wykresy i nie wygląda to dobrze.

U mnie na skrypcie jest trochę lepiej a nie chce mi się walczyć z ustawieniami.

Pozdrawiam,

Marek.

Nie przebija. Wszystko zależy od zapotrzebowania. Domyślnie jest ustawiony że jeśli zejdzie poniżej ok 1.5kw to przebije. Chcesz się bawić możesz przestawić całe widły od 0-100 albo np ograniczyć przy tych co są domyślne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Wiesława ceramika solidnie się nagrzewa i oddaje w dłuższym czasie zgromadzoną energię.

U mnie trochę trudniej zapanować nad kociołkiem, bo zapotrzebowanie na ciepło nie za duże, a węgiel mam dość mocno kaloryczny SILVER z Bartexu. Super plus dla tego węgla to bardzo mała ilość popiołu, ze 100kg nie mam jeszcze pełnej szufladki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie wyszedł jeszcze powyżej 8kg więc zapotrzebowanie swoją drogą a bezwładność przy ceramice swoją

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.