Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Rajmund jeśli "szajs" ma się kurzyć u Ciebie na półce to oddaj komuś, komu się przyda. Chętnych nie brakuje. No chyba że kolekcjonujesz stery jak niektórzy znaczki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem z biegiem czasu użytkowania ster świruje u mnie to co -ja jestym winien B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grajdołek twój oparty jest na rt09 pid-tylko niepotrzebnie z zmiennymi czasami podwawania

 

jak verbomat będzie pracował np

40% 1 sek podaw

50% 2 sek podaw

60%3 sek podaw

70%4 sek podaw

80% i tak dalej po kolei-to wznowię testy a jak nie to na szyny co z czeczota idą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grajdołek twój oparty jest na rt09 pid-tylko niepotrzebnie z zmiennymi czasami podwawania

Czyli nie pracuje jak tatar ? :) Wiesz dobrze, że postanowiłem zrobić to tak jak nikt przedtem.

Jak Ci nie pasuje to weź i oddaj sprzęt, naprawdę są chętni,a ja nie mam co rozsyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogr w moim verbomacie nie widzi podawania po kolei czyli nap  od 4.5.6 co jedna moc itd sam zmienia dawki podaw o 2 sek co jedna moc w góre czy w duł brr wypadam z gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Ci po dobroci, oddaj ster.

Jako tester "pierwszego kontaktu", powinieneś ze mnę skonsultować problem, a nie wyjeżdżać z żaluzjami na forum.

Nie będzie "chodził" jak Ty chcesz. Będzie "chodził" jak ja chcę. Albo się z tym pogodzisz, albo odpadaj.

Jako kolegę mam cię dość, nie pisz ani nie dzwoń do mnie już nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simi79, melduj coś. Wiem, że masz IE na kotle.. B)

Zgadza się. Ster działa od od nieco ponad 24 godzin. Wstępne spostrzeżenia w porównaniu do mojego ecomaxa (działającego w automacie):

1. Stabilne utrzymywanie zadanej temp. (zawór 4d działa wg krzywej grzewczej) - podobnie jak ecomax

2. Niewielkie spieki (palę retopalem prosto z kopalni) - lepiej niż ecomax

3. Czystość wymiennika - zarasta szadzą podobnie jak przy sterowaniu moim sterem.

4. Spalanie - mam wrażenie że nieco mniej jednak trudno po 24 H to potwierdzić.

Być może ww. problemy można jeszcze ograniczyć poprzez regulację. Proszę o propozycje co skorygować .

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zależy na testach softu sterującego podajnikami ślimakowymi.

Ster obsługuje tłok, ale ja nawet nie wiem jak to działa, Leszek sam to oprogramował już dużo wcześniej.

Zadzwoń do niego, pogadaj, na pewno powie Ci więcej niż ja.

Doczytałem że IE42 moduluje czasem padania opału -  a w tłoku  nie da się tym parametrem (niestety)  modulować.

IE 42  ma jednak tryb pracy dla tłoka, ale  bez modulacji mocy.

Ma natomiast możliwość ustawienia kilku parametrów pracy dmuchawy ( przedmuch , wyprzedzenie przedmuchu przed podaniem itp) które pozwolą spalić czyściej opał - a o to w tłokach jest właśnie walka.

Jestem ciekaw jak to działa - chętnie jednak przetestował bym ten  sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałeś więcej cierpliwości. :rolleyes:

Proszę Ci po dobroci, oddaj ster.

Jako tester "pierwszego kontaktu", powinieneś ze mnę skonsultować problem, a nie wyjeżdżać z żaluzjami na forum.

Nie będzie "chodził" jak Ty chcesz. Będzie "chodził" jak ja chcę. Albo się z tym pogodzisz, albo odpadaj.

Jako kolegę mam cię dość, nie pisz ani nie dzwoń do mnie już nigdy.

Ha,ha ha ...to było do przewidzenia, prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co o niczym -problemie nie wiesz pisałem dzwoniłem wiesz dokładnie wszystko-ale tyś mnie olał posyłasz sprawne sterowniki  do obcych bo byli umówieni co do godz i dnia ,a kto ci dał cynk jak ma wyglądać start przedmuchy i zakończenie cyklu spalania -może DUCHY co

a obecnie straszysz mie po dobroci oddaj ster BO tak się nie postępuje jak na kolegi pasowało

jak byś nie chwycił babcyla -wiedzy od mnie to dalej byś miał dobre spaliny od kol zawijanów i mógłbyś NAWET chleby piec nimi

pozostało w sterowniku dobre i sprawne - sterowanie dwustanowe i tu nie ma co zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8.30 trochę zmian, ale to tak tylko dla sprawdzenia jak zareaguje. Rozszerzyłem na chwilę zakres do 80%, troszeńkę przyciąłem dmuchawę. W kotle czysto, popiół OK. Przymknął się któryś grzejnik, przepływ spadł o jakieś 20 litrów. Zmieniłem zadaną o 3 stopnie w górę. Teraz ma moce 40 i 70%, dawka 5/45, dmuchawa w menu usera 37, w instalatorze minimum 8 max 55, rozdmuch 7% wyprzedzenie 5  czas rozdmuchu 7 sekund. Powinien się znów stabilizować, bo już na tym kotle kręcił nim nie będę. Mogę ocenić że daje radę. Na instalacji ze stałym odbiorem idzie bardzo fajnie. To że się ciut trzęsie to specyfika rynny. Jej się zatrzymać nie da tak szybko jak retorty, napowietrzenie ma takie że nawet bez dmuchawy potrafi grzać. Jeszcze po południu mu obetnę odbiór gdzieś tak na 2 kW ( przepływem ) - z ciekawości co zrobi i czy sobie jakoś poradzi bez zmian nastaw. Policzę mu jeszcze sprawność i zabieram szpeja do chaty, zobaczymy co powie na instalację ze zmiennym przepływem i zapotrzebowaniem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co o niczym -problemie nie wiesz pisałem dzwoniłem wiesz dokładnie wszystko-ale tyś mnie olał posyłasz sprawne sterowniki  do obcych bo byli umówieni co do godz i dnia ,a kto ci dał cynk jak ma wyglądać start przedmuchy i zakończenie cyklu spalania -może DUCHY co

a obecnie straszysz mie po dobroci oddaj ster BO tak się nie postępuje jak na kolegi pasowało

jak byś nie chwycił babcyla -wiedzy od mnie to dalej byś miał dobre spaliny od kol zawijanów i mógłbyś NAWET chleby piec nimi

pozostało w sterowniku dobre i sprawne - sterowanie dwustanowe i tu nie ma co zmieniać.

Po tych wszystkich zachwytach na FM-ie i tutaj i cholera jeszcze wie gdzie - takie rzeczy? No ale ja to znam. SPP też swego czasu był najlepszy, cud miód i orzeszki. Jakieś filmiki na YT były, zachwyty i peany. A potem całkowita zmiana frontu. Jak dzieciak któremu się zabawka znudziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki ster nie narodził, co by bernardowi dogodził ;) 

U siebie testowałem już różne stery, IE42 również, do teraz mam eCoala oraz SPP v2. Palę z różnym skutkiem, są też niepowodzenia, ale nigdy nie przyszło mi do głowy narzekać na sterownik. Kładę to na karb własnej niewiedzy, małego jeszcze doświadczenia albo w ostateczności opału. Bo ten trudny potrafi być niezłym wyzwaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.