Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temp I Przeplywy W Podlogowce


edzio

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj będą prawie 2 doby i jedyna równica to taka że zmniejszyła się różnica temp pomiędzy zasilaniem a powrotem, wynosi teraz ok. 4stopni

Poza tym w pomieszczeniach temp nie podskoczyła żebym mógł obniżyć temp zasilania. Wygląda na to że mój domek konsumuje taką temp i nie da rady zmniejszyć aby nie było w domu zimno. Obecnie w pomieszczeniach 23 stopnie, zewnętrzna +2 a temp zasilania 33 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz, masz 23 stopnie, a niewiele osób do takiej temperatury dobija w swoich domach. Zrób test jaką temp zasilania musisz utrzymać żeby mieć 21. Ja też lubię 23 st w domu i muszę zasilać temp 33-34 przy 0st C. Ale jak testowałem ostatnio to żeby mieć 21 to mogłem zjechać do 27, a może nawet i mniej, by było tylko pompa pieca chodziła na 40%.

Okna 2szybowe, pustak 24 i 15 cm zwykłego styropianu. Rurki w rozstawie 15. 100% podlogowka. 16 pętli po ok 70 m

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o może właśnie zrobię test jaką temp zasilania mieć aby w domu było 21 stopni. Pewnie trochę potrwa nim się wychłodzi ale zobaczymy. Po włączeniu na 3 bieg zmniejszy się jedynie różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem, poza tym będzie ją słychać a to wieczorami potrafi do bólu głowy doprowadzić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co moglo sie stac jezeli po ponad 4 tygodniach grzania i mniejwiecej stalych tempepraturach

 

Kociol 60, zasilanie 28, podloga zasilanie 24,5-25, powrot z podlogowki 24-24,4, powrot na kociol 59-60

 

temp. kotlowni 27, temp. w domu 22

 

 

wczoraj zrobilo mi sie tak  

 

Kociol 60, zasilanie 27 (-1), podloga zasilanie 24 (-1), powrot z podlogowki 23,4 (-1), powrot na kociol 59-60

 

temp. kotlowni 25 ( -2), temp w domu 20 (-2)

 

 

Rozumiem ze jeszcze jak byly mrozy to mogloby sie tak zrobic bo nawiew do kotlowni wychlodzil ja troche i wogole moze wieksze straty moglby sie pojawic w nocy gdy spadalo do -6 ale mrozow juz nie ma od 3 dni i dopiero wczoraj zauwazylem to ze dom zaczal mi sie wychladzac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakoś sterownik pogodowy który steruje piecem, na dworze się zrobiło ciepło plus 8 wiec może spadła temp w piecu ? Ja Ci powiem tak ze jaka jest zimno na dworze w domu ciepło ale jak się ciepło na dworze robi to w domu mam chłodniej tylko ze ja mam pogododowke która steruje ile ma iść na podłogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest manualne (zawor 4d, zawor 3d)

 

Stwierdzilem (no dobra moj instalator stwierdzil :)  ) , ze skoro mam podlogowke to szkoda zabawy z automatycznym sterowaniem.  Podlogowka ma spora bezwladnosc a moje ogrzewanie to 100% podlogowka.

 

Wiec jedyne co mnie interesuje to jaka temp. puszczam na podlogowke i jaka temp. mam na pworocie do kotla. I tak ustawiam zawor 4D i 3D aby bylo w domu bylo te 21-22 stopnie. 

 

Latwo to sie robi bo jak wczesniej mowilem podlogowka ma duza bezwladnosc wiec jak ustawilem juz 25 zasilania na podloge to w domu mialem 22 i  to wystarczylo przy sredniej temp. na dworzu okolo zera stopni.

 

 

Dom sie nie wychlodzi od razu wiec nawet jak przyjda mrozy do -10 i nizej to mam czas az uklad znowu sie wygrzeje po podniesieniu temp. zasilania

 

Jedno co mnie wkurza w instalacji to wlasnie ta regolacja, Instalator mowil mi (podnies tylko temp. na kotle nic wiecej nie rob) i jak tak robie to i tak aby chronic powrot nie moge dotykac zaworu 4D inaczej puszcze ciepla na zasilanie ale otworze powrot na chlodna wode z podlogowki i tyle z ochrony pworotu. 

 

No ale to juz temat nie na ten watek wiec sorry za offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz w domu 21.5 dochodzi teraz 21.8 na dworze 6 C mam zasilanie 25 C , na 70 m2 masz 16 pętli ? Jest to za dużo pętli czy pętle masz może po 30 m długie ?

16 pętli mam na 150m2 podłogi. Dł rurki powinna być 70mb na pętli, czy tak jest, nie wiem niestety. Tak to wygląda na parterze.

 

 

720466dbd909cf91d9dde2a7a44ef6ed.jpg

2d77972345947763b64aafe5f826bef3.jpg

 

Pompka z pieca to zasila, od zasilania trójnik i do rozdzielaczy. Powrót znowu w trójnik i do pieca. Pompka z pieca jest elektronicznie sterowana, nie ma biegów, ustawić można manualnie % w zakresie 20-100, albo tryb auto z ustawieniem delta, wtedy pompa zwalnia, aby uzyskać wprowadzoną różnice temp. Zasilanie/ powrót. Nie wiem, czy to dobre, bo wtedy właśnie pompka zwalnia, żeby wychlodzic wodę w podłodze, co sprawia, że jest chłodniejsza podloga, ale niby sprawność pieca wzrasta, bo wieksza różnica na powrocie. Testuje różne ustawienia, jeszcze nie wiem co lepsze.

89907e0d9a88c1263ad01a0981079847.jpg

 

 

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienkie te rury z kotła na rozdzielacz(e) jak na 16pętli(ze zdjęcia wygląda na PEX fi.20)Po drugie obawiam się ze pompa kotłowa nie wydoli bo przepływ w instalacji

będzie się kształtował na poziomie ok 1,4m3/h

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienkie, cienkie, też tak myślę. Pompka pozwala na 1,5l przepływów na rotametrach, na szczęście to wystarczy, chociaż pomiędzy mocą 85-100% nie ma już różnicy na rotametrach, nic się nie zmienia, zatem mogą to być rurki.

a1581778a168a9bc747ea8be85bf09af.jpg

406638b91603437cdb3f608457cfbb02.jpg

Tak to wygląda.

Dobra, sorka już za ten oftop i zasmiecanie wątku.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.