Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

"Apka" może i dobra ale nie dla wszystkich. Jestem w HEG, ceny gazu są tam inne jak i cała reszta. Poza tym każdą "grupę" liczy się inaczej (W.1; W.2; W.3 itd).

Ja niestety z niej nieskorzystam ale inni? Czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobraź sobie, że nie. Dzwoniłam do HEG i dopominałam się. Stan licznika podałam im 04.12 i z tamtego stanu będę rozliczana więc już mi nie zależy kiedy przyślą fakturę. Jak przyślą w nowym roku to muszą mi dać odpowiedni czas do zapłaty. Wg podanego kalkulatora obliczyłam ale też tylko z PGNiG. Nie wyszło dużo ale z HEG wyjdzie jeszcze mniej (oby mniej) :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - czy ktoś z Was ma w PGNiG pakiet gazu z prądem i czy to się w praktyce opłaca (wraz ze wszystkimi opłatami przesyłowymi) ?

Ale mam na myśli tylko gaz i prąd bez dodatków typu elektryk i gazownik itp. naciągactwa.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2018 o 18:38, Szczypiorr napisał:

Do tej pory żadnej faktury nie masz?

Faktury jeszcze nie mam bo nie dotarła. Nie zrozumieli mnie i zamiast na maila wysłali pocztą. Otrzymałam jednak na tel (sms) informację jaką kwotę powinnam uiścić do 27.12.18 czyli wg nich to ja się opóźniam z płatnością ;)

Jeśli wciąż Ciebie interesuje ile zapłaciłam za 400 m 3 gazu to informuję iż 729,38 zł :) Wg mnie to O.K. ale gdy obliczyłam wg kalkulatora tutaj podanego to w PGNiG wyszłoby troszkę mniej (724,73)

Edytowane przez Hannah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Hannah raz pisze jako kobieta raz jako mężczyzna. Różnica w cenie gazu pomiędzy dystrybutorami będzie znikoma bo jakby nie patrzeć to nadal ten sam gaz. Ja dostałem za październik i listopad 538zł  za sam grudzień dostanę 411zł to i tak mniej niż w poprzednim sezonie gdzie paliłem węglem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region Górnośląski, umowa z PGniG, taryfa W2.12. Każdy kto ma konto ebok może zasymulować cenę za określoną ilość zużytego gazu. Symulacja uwzględnia tylko cenę zużytego gazu, bez opłat dodatkowych. 400 M3 to wg symulacji kwota 781,75 PLN. Z opłatami to napewno będzie ponad 800 PLN.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grudzień 225 m3 , podobnie jak w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MałyMiki napisał:

Pani Hannah raz pisze jako kobieta raz jako mężczyzna. Różnica w cenie gazu pomiędzy dystrybutorami będzie znikoma bo jakby nie patrzeć to nadal ten sam gaz. Ja dostałem za październik i listopad 538zł  za sam grudzień dostanę 411zł to i tak mniej niż w poprzednim sezonie gdzie paliłem węglem. 

Nie rób ze mnie faceta ok? A gdzie ten gaz pyta Szczypiorr? A w Wwie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomo31 napisał:

Region Górnośląski, umowa z PGniG, taryfa W2.12. Każdy kto ma konto ebok może zasymulować cenę za określoną ilość zużytego gazu. Symulacja uwzględnia tylko cenę zużytego gazu, bez opłat dodatkowych. 400 M3 to wg symulacji kwota 781,75 PLN. Z opłatami to napewno będzie ponad 800 PLN.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Mo widzisz,  a wg aplikacji tu podanej z kalkulatora PGNiG wychodzi niewiele ponad 700. Także wyliczenia wyliczeniami a faktura swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płace co m-c ,taryfa W-3.12T

Za listopad było 150m3 -316 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie za grudzień 404m3 dom + dom gościnny z osobnym kotłem. Taryfa w312t. Faktura pewnie coś lekko ponad 800 zł. Pozdrawiam i dużo dobrego życzę w tym nowym roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rekord za grudzień 410 m3 gazu.
Gotowanie na 2 kuchnie plus grzanie wody.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szczypiorr napisał:
17 godzin temu, Hannah napisał:
Nie rób ze mnie faceta ok? A gdzie ten gaz pyta Szczypiorr? A w Wwie :) 

Nie pytam gdzie gaz tylko gdzie faktura z ceną gazu po 1.63zl

Czytaj ze zrozumieniem

"...dwa gdzie ten gaz po 1.63zl?"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gonzo19 napisał:

taryfa w1.1 125m3/259zł z dystrybucją, bez opłat miesięcznych, Warszawa czyli gaz ponad 2zł/m3 W Wawie nie ma gazu ponizej 2zł/m3, a 1.63zł/m3 to chyba 10-15 lat temu

Nie żartuj i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mam w HEG. Umowa na 2 lata od 04.10.18. Za 2 miesiące zapłaciłam jw. Po przeliczeniu wychodzi 1,63 i nie 10 - 15 lat temu. Może jesteś użytkownikiem z wieloletnim stażem stąd masz stawkę wyższą. Podobno nowym dają zniżki a ja właśnie jestem "nowa" i mnie ceny gazu takie jak przy podpisywaniu umowy będę obowiązywały przez 2 lata. Po tym czasie zobaczę czy nie przejdę do kogoś kto ma niższą stawkę bo z każdym rokie przybywa nowych na rynku i mają konkurencyjne ceny. Trzeba tylko się rozejrzeć. Jestem na tym forum chyba jedyną kobietą i jak to w życiu bywa Panowie zrobią wszystko żeby mnie "zagryźć" no bo jak to... "baba będzie mi się tu rządzić". Czasem trzeba posłuchać kogoś, nawet baby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.