Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nowe oprogramowanie do sterownika Defro K1Pv4 wersja 3.6.3 (K1_F2) i regulatora pokojowego Defro SPKG LUX wersja 5.2.16 (prog.bin)

K1_F2.bin prog.bin

Edytowane przez wwoytek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zdążyłem sobie odpowiedzieć - 9kW M jest nadal. Zainstalowałem - po przeglądzie w emodul nie widzę żadnych nowych funkcji i opcji, parametry pracy kotła identyczne jak w 3.6.0.. Czyli podawanie 1s, a przerwa 21-45, zatem modulacja 1% to nadal aż 47% mocy maksymalnej. 

Jak się pali - zdam relację w październiku:-)

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 10:59, nikersik napisał:

Ja poproszę 3.6 do K1PRV4 (z zapalarką)

Proszę. Wersja 3.6.0 do wersji z zapalarka. Nie posiada już opcji rusztu awaryjnego.

 

K1_F2.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks-czy zauważyłeś różnice w tej nowej wersji softu , ja posiadam 3.5.2 , czy warto zmienić na nowszy soft?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci, dostałem ten soft od Techa, jeszcze nie próbowałem a kocioł już wyłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w menu sprawdzałeś co się zmieniło, piszesz że nie ma  rusztu awaryjnego , czy cos jeszcze , ja latem pale tylko na cwu poprzez zapalarkę i mi wychodzi bardzo ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Cytuję gościa od Techa:

 

Cytat

nie posiada już opcji rusztu awaryjnego ( palenia bez podajnika i nadmuchu )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgram nowy soft to się dowiem co się zmieniło, czy ten soft jest do palników uni? ,bo taki posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg serwisu wszystko od 3.6 ma sens tylko dla retort 5 klasy (z dodatkowym powietrzem), do innych trzeba dłubać w parametrach.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostał od Techa pod zapalarkę to musi być do palników uni lub  pz ?, taki palnik posiadają Jego rodzice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w rynnie obcięli tylko ruszt awaryjny i wszystko. Nie ma żadnych nowych funkcji. Defro ma teraz tylko 1 palnik i tylko retorta jest rozwijana programowo. Rynna umarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisu. Akurat trafił się inteligentny gość który pomógł mi wyprowadzić problemy.

Nowy soft działa perfekcyjnie w retorcie z dodatkowym powietrzem w ceramicznej trumnie (u mnie wyłożone wszystkie ścianki, półka nad palnikiem i deflektor), z mała turbinką. Wadą jest wysoka moc minimalna, bo już serwis nie miał siły uświadamiać klientów, że to dobrze, gdy piec nie wchodzi w nadzór. Zgłaszali reklamacje, że dmuchawa chodzi cały czas :-)  Ale to można odkręcić w 10s. Wgrałem soft do takiej retorty 3 miesiące temu i tylko węgiel/popiół co kilka (naście) dni, w zależności od temp. Po 3 miesiącach w czopuchi i kominie żadnej sadzy, szczota nie zdrapała nawet garstki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryHmozesz rozwinąć te odkręcenie w 10sekund? Bo trochę już z tym walczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle 9kW mam domyślnie podawanie zawsze 1s, ale przerwę 21 s min i 45 max. Jak nie trudno policzyć, daje to modulacje zaledwie od 4,5 do 9 kW.   

Zwiększyłem przerwę w podawaniu do 60s, a minimalne obroty z 300 na 240.  Wszystko w Menu serwis/ustawienia kotla/parametry mocy

Teraz kocioł sobie spokojnie pyka na ok. 3kW, a takie mam zapotrzebowanie w czasie wrocławskich zim. Nie ma żadnej sadzy, a zawór 4d działa równiej, niz w czasie taktowania praca-nadzór. Tylko przy grzaniu wody kocioł rozpędza się do 100%. Na pewno identyczna retorta jest w 12kW, 15 kW - nie wiem. Trzeba zwrócić uwagę, że obroty nie zmieniają się liniowo, jak podawanie, zatem trzeba ich ująć relatywnie niewiele.

Paliłem tak 3 miesiące na sofcie 3.6.0.  z mała turbinką i wentylatorem 83W, wysterowanie 14-18 (w zależności od wiatru, ciśnienia, nawet węgla). 

 

 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HarryH napisał:

Rynna umarła

Ale soft jest pod wersję z zapalarka. Retorta jej nie posiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 08:55, wwoytek napisał:

Nowe oprogramowanie do sterownika Defro K1Pv4 wersja 3.6.3 (K1_F2) i regulatora pokojowego Defro SPKG LUX wersja 5.2.16 (prog.bin)

K1_F2.bin 2 MB · 7 pobrań prog.bin 2 MB · 4 pobrania

SPK LUX - jakie zmiany (mam 5.2.8)? Mogę spokojnie aktualizować z mojej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, nikersik napisał:

SPK LUX - jakie zmiany (mam 5.2.8)? Mogę spokojnie aktualizować z mojej wersji?

Aktualizacja dla SPKG LUX nie dla SPK.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza opcja małej turbinki? Mam wersję 3.4.0. Słyszałem taka radę żeby jak pali się dobrze i wszystko ładnie działa to lepiej nie aktualuziwac i się właśnie nad tym zastanowiam. Co radzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to soft z możliwością wyboru odpowiedniej wersji dla hallotronu (turbinka) małej lub większej średnicy. Zależnie od tego co masz faktycznie zamontowane na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz sprawdzać, bo w 20kW w ogóle nie ma opcji małego halotronu. Wybierasz 20kW po pierwszym odpaleniu i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.