Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się pali?  Nie przechodzi w nadzór na tym sofcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika temperatury kotla..Do dwustanu može byc w tulejke,bezwladnosc nie ma wiekszego wplywu.Przy pracy ciaglej jest dužo lepszy odczyt czujnika na rurze wychodzajacej goracej z kotla-dobro polaczyc na styk i oizolowac.Regulacja temperatura/moc jest dužo lepsza na podstawe temperatury wody wychodzajacej z kotla,niž masy kotla samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś pomyłka z tym minimalnym podawaniem. Ciągle przebija temperarure i wchodzi w nadzór. Tak jak przewidywałem. 

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę wróciłem do 3.4.0 lecz ze względu na lepsze spalanie mniej kalafiorków na palniku znów sie męczę na 3.6.0.

@wwoytek ja już zjechałem do 35% mocy i korekta dolna na -10 i nadal w pracy 1% temperatura mi rośnie już nie wiem o co chodzi. A najciekawsze że na palniku jest prawie idealnie i nie wiem już sam jak to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duża moc na paliku i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie ma odbioru, gdy w dzień jest +15, a w nocy +10? Choć jak od początku pisałem - dawkowanie na min jest ogromne w 3.6.0. 

Swoją drogą jakim cudem ten złom ma ekoprojekt, jak nie schodzi do 30% mocy na oficjalnym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Snoopi21898 napisał:

Za duża moc na paliku i tyle 

Raczej tak... Na 3.4.0 do podobnego grzania CO i CWU jednocześnie potrzebowałem 70% mocy teraz na 3.6.0 jest już na 35% i jeszcze ma zapas.

Instalował ktoś już może 3.6.0 na kotłach wyższej mocy >15kW , jak tam wyglądają parametry podawania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na minimalnej mocy jest prawie 5kw. Wczoraj założyłem mała turbinkę z parametrami z softu 3.6.0 ale jakoś nie ładnie się paliło cały czas jakby było za mało powietrza na palniku. Jakoś za mocno tłumi ona dmuchawe. Założyłem spowrotem dużą i parametry z softu 3.5.2 min max podawanie 1-3 min max przerwa 40-70 i jest o niebo lepiej na małej mocy. Siwo w kotle. 

Nie wiem moze na k1pv4 jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać resztę parametrów dla dmuchawy 5162 i 7785 z softu 3.5.2. Ja ten soft u siebie wogóle pominąłem ze względu na opisywane problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7785 dmuchawa 6-50 obroty 60-400 impulsy na obrót 2. Parametry mocy dmuchawe ustawiłem na 25-35 a obroty 80-310 lub 250 dokładnie nie pamiętam ale jakoś tak. Tylko nie mam u siebie parametru minimum i maksimum regulacji. 

Zmień tylko czasy podawania i moc na 65%  dmuchawy nie ruszaj na razie. 

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę, że jak korzystacie z hall czy to z turbinki lub wentylatora i palicie w PID to parametry nadmuchu trzeba regulować (jak już ruszacie) impulsy na minutę. Algorytm powinien brać pod uwagę tylko te parametry. Jeżeli już nie ma odczytu impulsu lub palicie bez PID to dopiero parametr ten drugi (czyli bieg)

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam kocioł defro 15kW uni  bez zapalarki. W sterowniku K1PV4   mam soft 3.2.1p / 1.6.0   i chciałbym wgrać nowszą wersję.

Kocioł pracuje w pid, musiałem zwiekszyć minimalną przerwę podawania z 1 na 3 bo temperatura podajnika dobijała do 50*c

Proszę o pomoc w pozyskaniu aktualizacji i ewentualnym doradzeniu.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ten dział,kilka stron do tylu i są pliki softów od 2.4.0., 2.5.2., i najnowszy 3.6.0.chyba tyle czasu masz, normalny soft, czy retora czy uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Erpolis napisał:

Jak nikt nie ma to wystarczy napisać do Defro podając aktualne oprogramowanie i rodzaj sterownika to przyślą najnowsze

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie podeślą bo ta wersja oprogramowania nie jest przystosowana do tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.