Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2019 o 07:38, wwoytek napisał:

do K1Pv4 jest tylko wersja 3.4.0 nie ma nowszej, była beta 3.5.0 ale z problemami, z nowości tylko Regulator pokojowy SPKG LUX (v5.2.13)

Mam K1Pv4. Pisałem do Defro i przysłali 3.5.2 Więc jak to jest w końcu? Jeszcze nie instalowałem nowej wersji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft robi Defro czy Tech? Jesteście po prostu beta testerami.

 

Screenshot_20191007-131407.thumb.png.b48ac2aea88ffe0b0a002e3dab4c2445.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech dobrze odpisał. Procedura jest taka sama czy to tech, plum czy inny producent. Wszystkie softy robione są pod klienta i klient/zleceniodawca (mowa tu o producentów kotłów) testuje to co mu potrzebne. Może ten soft już przeszedł tylko nie było informacji zwrotnej. Tak też bywa  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z nimi rozmawiałem przez telefon to gość powiedział że prawdopodobnie w tym tygodniu Defro mają dać znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak tylko coś nowego wychodziło od razu testowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 16:17, eliks napisał:

Jak z nimi rozmawiałem przez telefon to gość powiedział że prawdopodobnie w tym tygodniu Defro mają dać znać

 

To jak już w tym tygodniu będziesz miał info i najlepiej sam soft to jak by nie sprawiło Ci to problemu to wrzuć na forum.Sprawdziny sumy kontrolne mojego i twojego i zobaczymy czy Robili nowy czy ten sam co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, podejrzewam że będzie to samo. Będę do nich dzwonił bo mi wygodniej, jeśli będzie oficjalny to poproszę żeby wysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Defro 3 dni temu przysłało 3.5.2, ale Tech nadal twierdzi że 3.4.0 to wersja najnowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem informację od defro ze 3.4.0 jest aktualnym oprogramowaniem na dzień dzisiejszy.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z tym 3.5.2 jest coś chyba nie tak, i go wycofują,  mi 7.10.2019 przysłali właśnie 3.5.2 z adnotacja najnowsze oprogramowanie.

Wstrzymam się jeszcze z instalacją, i pozostanę ma 3.4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniam ster na z K1P na K1PV4 i potrzebny mi soft do K1PV4 PZ. Jaka wersja jest obecnie aktualna i nie ma na niej problemów? Może mógłby ktoś wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta: taka ze wentylator pracuje na sprzezeniu zwrotnym od tejze wlasnie turbinki, czyli prosciej podaje tyle powietrza ile ustawisz bez wplywu na zaklocenia np. zmiana ciagu, lub przytkane otwory.

Wada: montaz i jeszcze raz montaz! Ten fabryczny/oryginalny jest do duuupy!

Jak ten upgrade duzo nie kosztuje to warto. Gorzej nie bedzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź PioBin . Czytałem forum (Defro Eko Komfort Pz K1Pv3 - Zasada Działania Turbinki) i tam pisałeś że montowałeś to po swojemu i jak lepiej działa? Masz ją nadal założoną ? Myślę żeby zamówić i spróbować pisali że koszt ok 300zł

A gdzie najlepiej pisać dzwonić żeby zamówić, w defro czy tech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turbinki to ja posiadam tą "dużą". Przykleiłem ja na klej montażowy idealnie na środku otworu. Liczyłem na jakieś cuda ale przynajmniej u mnie jak kocioł chodzi na małej mocy (wczesną jesienią) i (późna wiosną) to na K1Pv3 piec mi chodzi gorzej. Dużo więcej dużych śpieków mam niż na K1Pv2. Jak zmniejszam nadmuch tak aby spieków było mniej to turbinka przestaje się obracać i pojawia się błąd hallotronu. Za to zimą dużo łatwiej ogarnąć piec i przy paleniu na PID w zasadzie nic nie trzeba robić. Kocioł może chodzić na ustawieniach fabrycznych a mimo to proces spalania i popiół wygląda książkowo co było niemalże nie do osiągnięcia na K1Pv2. Ja czasem wracam do K1Pv2 właśnie w cieplejszych okresach. PS. Zawsze palę tym samym węglem więc porównanie wydaje się merytoryczne

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do k1pv3  nie ma nowego softu , ostatni to 2.4.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przetestowałem ostatnio soft 3.4.0, 3.5.0 i 3.5.2 sterownik K1PV4, turbinka aktywna (założona nieoryginalna, ale zdecydowanie bardziej czuła i stabilna,przerobiłem z wentylatora 12V ale o innej konstrukcji, posiada kierownice przed wirnikiem, co znakomicie poprawia pomiar przepływu, taniej i lepiej od oryginalnej), dmuchawa 40 W, palnik ekoenergia 25 kW (mógłby być mniejszy), piec żeliwny, załączona pogodówka, steruje zaworem 4d, palę pelletem.

Moje spostrzeżenia są następujące:

3.4.0 pracuje dobrze ale jest trochę zbyt  nerwowy, nadmiernie szybko reaguje na zmiany, co podnosi trochę zużycie pelletu

3.5.0 (udostępniony kilka stron wcześniej) pracuje rewelacyjnie, stabilnie, szybko ale ale spokojniej niż 3.4.0, u mnie najmniej paliwożerny

3.5.2 ten, który wgrałem jest zbyt wolny, wręcz flegmatyczny, myślę, że ma inne parametry PID, nie służy to dobrze zużyciu pelletu, duże wahania temperatury.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.