Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Jaki sterownik

Jak zrobiona instalacja

Czy masz zawory mieszające

Bez tych informacji ani rusz...

Pozdrawiam :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam piec i układ i u mnie jest ustawione 

Pompy równoległe

Pompa dodatkowa 1 - pompa podłogowa

Pompa dodatkowa 2- pompa cyrkulacyjna

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik k1PV4. Posiadam zawór czterodrogowy, oraz zawór trzydrogowy. dodałem zdjęcia instalacji.

20190104_191057.jpg

20190104_191110.jpg

Edytowane przez gabber2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma siłowników.

Moim zdaniem :

- jedną pompę podpinam pod pompę CO

- drugą pompę od podłogówki podpinam jako pompę dodatkową 1 i aktywujemy jako "pompa podłogowa"

I tyle :)

 

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory bez siłowników.

TommekG możesz mi powiedzieć jak masz ustawione zawory 3 i 4 drogowe? U mnie teraz jest tak:

zawór 4 drogowy (Afriso) ustawiony na 5

zawór 3 drogowy podłogówka (Afriso) ustawiony na 3 

Może podpowiecie mi co wskazuje ten termometr (40C) na pierwszym zdjęciu? to temperatura, ale czego?

Edytowane przez gabber2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabber2005 co najmniej trzy błędy:

1/ odpowietrznik automatyczny przed pompami. Zakręć chociaż ten czarny kapturek.

2/ żle ustawiona przegroda w mieszaczu 4D / czyli poziomo przy wskazniku  na "5"

3/ w złym miejscu zawór zwrotny na obiegu z 3D / tutaj jeszcze do sprawdzenia, czy dobrze "zwierciadło" wewnątrz ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal jeżeli zrobię tak jak napisałeś: 

- jedną pompę podpinam pod pompę CO

- drugą pompę od podłogówki podpinam jako pompę dodatkową 1 i aktywujemy jako "pompa podłogowa"

to w jaki sposób będę mógł tymi pompami sterować oddzielnie? Załóżmy, że ustawię temperaturę w pokoju na górze 22C, a na dole będzie obecnie 20C. I teraz w jaki sposób zrobić żeby pompa od grzejników się wyłączyła, a od podłogówki nadal pracowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22, mógłbyś mi na zdjęciu zaznaczyć te trzy punkty który napisałeś do poprawy? 

Edytowane przez gabber2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za póżno na edycję: drugi błąd to mój błąd, bo nie zauważyłem, że masz dwie pompy za mieszaczem 4D. Zasilanie mieszacza od dołu, wyjście na pompy z boku, czyli przegroda jest dobrze. :)

Ale błąd #1 do łatwej naprawy: zakręć czarne kapturki na odpowietrznikach automatycznych. Tym na najwyższym trójniku i na belce z zaworem bezpieczeństwa.

Błąd #3 to już przeróbka instalacji. Nie widać dokładnie, z której rury jest podmieszanie do mieszacza 3D. Powinno być z powrotu obiegu, dla którego jest regulowana temperatura za  mieszaczem. Zawór zwrotny nie za pompą, a przed miejscem spięcia  powrotu z obiegu z drugim powrotem do 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gabber2005 napisał:

gilal jeżeli zrobię tak jak napisałeś: 

- jedną pompę podpinam pod pompę CO

- drugą pompę od podłogówki podpinam jako pompę dodatkową 1 i aktywujemy jako "pompa podłogowa"

to w jaki sposób będę mógł tymi pompami sterować oddzielnie? Załóżmy, że ustawię temperaturę w pokoju na górze 22C, a na dole będzie obecnie 20C. I teraz w jaki sposób zrobić żeby pompa od grzejników się wyłączyła, a od podłogówki nadal pracowała?

Tu trzeba już dać informację do stetownika, że temp. została osiągnięta. Sterownik tego nie wie. Jedynie będzie pilnować pompę podłogową aby nie puścić zbyt wysokiej temp. (oczywiście czujnik musi być za pompą i ustawiasz max. temp.)

Jakiś panel, termostat,.... który dał by sygnał o ogrzaniu pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik na 3D, czujnik wewnętrzny do sterownika i po osiągnięciu zadanej obniżenie temperatury za mieszaczem. Nie wyłączać pompy, tylko obniżać temperaturę obiegu podłogowego.

 

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gmaj22 napisał:

Ale błąd #1 do łatwej naprawy: zakręć czarne kapturki na odpowietrznikach automatycznych. Tym na najwyższym trójniku i na belce z zaworem bezpieczeństwa.

 

Dzisiaj zakręciłem te odpowietrzniki. Mam już założoną instalację solarną i podpiętą trzecią pompkę do CWU (widoczna jest na zdjęciu) i na rurze od tej pompki do zbiornika cwu też jest ten odpowietrznik i też odkręcony, czy go też powinienem zakręcić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie tłocznej pompy zostawiasz odkręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam czy ruszyło się coś w soft że temp kotła np 60st ustawimy a bojlera na 50 w trybie letnim ustawimy chistereze i będzie ładował bojler jak temp spadnie a nie jak teraz że cały czas pompka cwu chodzi. Dziękuję za odpowiedź. Sterownik k1pv4.

Edytowane przez Gkmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z tego co pamiętam to możesz sobie zmienić i wyłączyć "pompa CWU lato". Albo w ustawieniach instalatora lub serwisowych.

Jak piecyk dobrze ustawiony to ok, ale przy ładowaniu CWU może przebić temp. na kotle i trzeba sprawdzić czy nie będzie zbyt mocno. Zawsze to ryzyko jak nie będzie odbioru ciepła z kociołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w ustawieniach serwisowych to było .mam pompę przewalowa więc powinno dać radę z temperaturą i dużymi skokami a przyda mi się takie rozwiązanie bo mam piec sigma e 20kw a bojler 300l więc bez sensu mi pompka chodziła na bojler cały czas teraz sobie ustawie piec 60st dojdzie w 65 i wejdzie w nadzur a bojler 50st i histerezę 25 at więc załaduje myślę 2 razy dziennie tylko bo 10 osób korzysta z ciepłej wody powinno być ekonomiczniej jak się nie sprawdzi to zalacze spowrotem pompę na stałe dzięki jeszcze raz.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Tylko poobserwuj co będzie się działo po ładowaniu CWU.

Ja też mam sigmę tylko, że pellet :) Jak dla mnie piecyk super :)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.