Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka Prośba O Pomoc W Wyborze Kotła


wichertrzcinica

Rekomendowane odpowiedzi

możesz wziąć Witkowskiego 19KW tam jest palnik 25KW i w razie potrzeby przez kilka dni pociągnie ponad moc nominalną a będzie pracował  z wyższą sprawnością przez resztę sezonu niż kociol 25KW

możesz tez uderzyć w tego nowego SAS-a z czujnikiem żaru. pomysl jednak najpierw jakim paliwem będziesz ogrzewał. jesli myślisz czasem o miale to szukaj jednak palnika który sobie z tym paliwem poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tyle spalałem, ale nie powiem żeby było szczególnie ciepło.

 

Tyle spalałeś w całym sezonie grzewczym czy za jeden miesiąc,  osobiscie gdybym miał na ta chwile wymienic kocioł to pewnie kupiłbym MPM i postawił na podajniku było by taniej z lepszymy wynikami plus mozliwsc palenia czysto drewnem i nie tylko. Tu cos koles gada o ogniwie   ;)  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle spalałem na miesiąc. Nawet w tym roku w październiku mimo że było dosyć ciepło spalałem prawie tonę plus 2 m drzewa. O co chodzi z tym podajnikiem do Ogniwa. Zaraz będę dzwonił po sklepach i się pytał bo w przyszłym tygodniu muszę już mieć. Mam nadzieje że mój hydraulik da rade podłączyć. I tak będzie kręcił nosem jak zobaczy ze nie Defro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj tylko czy ten Sas ma multifuna i czujnik temp. żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc i wyrozumiałość Wasza pomoc jest nie oceniona.

 

A co myślicie o tym Kołton Ecomatix? Według producenta sprawnośc ma większą (nawet do 95%). Sprzedawca z Kociołcenowy też bardziej zachwala niż Sasa. Nie umiem tylko znaleźc jaką ma retortę.

 

No i właśnie zadzwonił do mnie lokalny sprzedawca, że może mi ściągnąć Defro Sigma za 7800 brutto. Nie brałem jej pod uwagę, ale jak by nie patrzeć to 1300 taniej niż Sas.

 

PS. Przez te dwa tyle się dowiedziałem się więcej o piecach niż myślałem, że możliwe;) A to tylko czubek góry lodowej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Sigma ma b. podobną konstrukcję do Ogniwa Eko M i też jest w 5 klasie czystości spalin,więc...

Reasumując,czy to będzie Sas,Defro Sigma,Kołton,każdy wybór jest dobry ale decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołton Ecomatix to 4 klasa. Jak już kupujesz to weź coś w 5 klasie bo masz na to budżet. W sasie z multifanem masz już w nim ethernet. Raczej przydatna rzecz żeby via internet/lan podglądać co się dzieje z kotłem i przeróżne wykresy pracy kotła. Nie wiem czy jest aplikacja na iPhone czy Androida, ale trzeba doczytać w manualu.

Mniej więcej już wiesz co i jak. Najsensowniejszy jest Sas Solid z racji multifuna i czujnika żaru, ale nic na siłę. Jak coś Ci w nim nie pasuje np. kolor :) to go nie bierz. Ważne aby być zadowolonemu z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Defro Sigma Uni 16kw i jak na razie jestem bardzo zadowolony (to tylko moja opinia :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uni, czyli rynnowy z zapalarką i sterownikiem K1PRv2. Jak na razie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych Defro stosuja sterowniki eCoal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Defro sterowniki nazywaja po swojemu. Musial bym poszukać, bo nie pamiętam ktory to model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ecoal, firma produkujaca ster ta sama, ale sterownik nie ten sam maja w ofercie Ecoala, Bruli i Smart dla defro, wszystkie maja wspolne cechy, ale kazdy z nich sie jednak rozni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.