Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopczyk Na Retorcie Czy Czas Podania Ekogroszku


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz próbować ale to już za wiele nie zejdziwsz z tych nadmuchem bo przecież ten Eko od płomienia jak od świeczki nie ogrzeje domu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
1 godzinę temu, robson12345 napisał:

Od wczoraj u siebie obserwuję znaczna poprawę spalania, pomogło przytkanie czopucha i podniesienie temperatury kotła na 65

teraz mam nastawy:

5s przerwa 90

nadmuch 22%

klapka otwarta na 1cm

 

Przytykanie czopucha to blad. Takie myki to ewentualnie przy dużych wiatrach. Jeżeli sie poprawilo po przymknieciu tzn ze masz jeszcze za duzy nadmuch. Ta klapa zmniejszyles podcisniecie w kotle. Nie daj Boze jak cos sie pogodowo zmieni w kwestii ciągu to czad z podtrzymania ucieknie ci wentylatorem na kotlownie. Tych klap w czopuchu to powinno sie ustawowo zakazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jar87 napisał:

Możesz próbować ale to już za wiele nie zejdziwsz z tych nadmuchem bo przecież ten Eko od płomienia jak od świeczki nie ogrzeje domu:D

 

 

27 minut temu, Visitor1230 napisał:

Przytykanie czopucha to blad. Takie myki to ewentualnie przy dużych wiatrach. Jeżeli sie poprawilo po przymknieciu tzn ze masz jeszcze za duzy nadmuch. Ta klapa zmniejszyles podcisniecie w kotle. Nie daj Boze jak cos sie pogodowo zmieni w kwestii ciągu to czad z podtrzymania ucieknie ci wentylatorem na kotlownie. Tych klap w czopuchu to powinno sie ustawowo zakazac.

No właśnie przy mniejszym nadmuchu to już nie dopala tego eko więc wtedy znowu nie można tego ustawić... Tego czopucha nie zatkałem w 100 procentach tylko w połowie ale jak uważasz że to takie niebezpieczne to się zastanowię czy jednak tego nie otworzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu wszyscy są przeciwni przymykaniu czopucha a serwisanci czy infolinia Defro wręcz nakazuje przymykać, jak nie zamykać czopuchy ;) Kolejna sprawa jest taka, że czopucha nie zamykasz całkowicie, mimo tego, że z zewnątrz wygląda on jakby był kompletnie zamknięty, w środku są jeszcze szczeliny, a więc zamykając czopuch na maxa przymykasz go tylko bardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację czopucha nie zamkniesz całkowicie. ale jest to tylko i wyłącznie kwestia twojego bezpieczeństwa.nadmiar dymu z paleniska który nie może pójść przez przymknięty czopuch zawsze znajdzie wyjście na kotłownie a co za tym idzie dalej na dom i zaczadzenie jak ta lala. Serwisanci wetknąć i wszystko co chcesz usłyszeć. zasięgnij porady u szanującego się kominiarza ciekawe czy podpisze ci protokół z zamkniętym czopuchem.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Kołtonie mam taki czopuch że praktycznie tylko górna połówka jest przytkana a dolna wogóle więc zamykajać go na full przymyka się jakieś 50 %....  no i jesli kocioł pracuje na niskiej mocy to chyba wydziela też mniejsze ilości spalin i wtedy nie ma potrzeby tak dużej średnicy wylotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy podczas pracy kotła można dolewać wody do grzejników, przy ostatnim odpowietrzaniu paru grzejników prawdopodobnie nie dolał, oraz czy to normalne przy nowym piecu, gdzie piec ogrzewa bojler ciepła woda ma dziwny smak metaliczny?, dopiero zimna woda smakuje jak woda przed wymiana z pieca na kocioł

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A przy okazji, tato dziś kupił w innym lokalnym punkcie, eko pieklorz 3 worki czy on jest dobry czy sztygar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie ma wpływu na smak wody,chyba,że wężownica w bojlerze uszkodzona.Wtedy będziesz miał ubytek wody i smak ;grzejników:( z układu co.Wystarczy obserwować manometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, giginski napisał:

A przy okazji, tato dziś kupił w innym lokalnym punkcie, eko pieklorz 3 worki czy on jest dobry czy sztygar?

Jest dobry dla mnie sztygar to kamienie barwione na czarno.Raz kupiłem i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztygaru mam jeszcze 11 worków, wrzuciłem jeden worek zobaczę co do jutra będzie, a pieklorz wyschnie i wtedy spróbuję na nim palić. A obecnie obecnie mam tak zadane i temp idzie do góry, w podtrzymaniu jest parę minut tylko bo przy mnie spadła kiedy pisałem posta. Coś jeszcze mozna do poprawy?8a2407c89167e1d844151c0adc4857a8.jpg&key=1aaa949f967f3121ba4d40b34acd5efb5f3918bbb7b8e57c6695b0e87732e9dd7c45c869d2ba70c359710ad16fe966ac.jpg&key=93fda5227649a69bbff4447082d8555a90d6f4d7c3f04262c9beb20d41fd4c9d

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

P.S. czy można spróbować dolać wody go układu jak piec chodzi i pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, giginski napisał:

sztygaru mam jeszcze 11 worków, wrzuciłem jeden worek zobaczę co do jutra będzie, a pieklorz wyschnie i wtedy spróbuję na nim palić. A obecnie obecnie mam tak zadane i temp idzie do góry, w podtrzymaniu jest parę minut tylko bo przy mnie spadła kiedy pisałem posta. Coś jeszcze mozna do poprawy?8a2407c89167e1d844151c0adc4857a8.jpg&key=1aaa949f967f3121ba4d40b34acd5efb5f3918bbb7b8e57c6695b0e87732e9dd7c45c869d2ba70c359710ad16fe966ac.jpg&key=93fda5227649a69bbff4447082d8555a90d6f4d7c3f04262c9beb20d41fd4c9d

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

P.S. czy można spróbować dolać wody go układu jak piec chodzi i pompka

Powoli możesz uzupełnić nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 14:52, jar87 napisał:

Zmniejsz nadmuch na 25%. Jaki ekogroszek masz? Jaka. Kaloryczność? 

 

U mnie po dobie spalania wszystko wygląda tak:

1. Mało co Eko ubyło 

2. Ile popiołu z doby jest, widać na zdjęciu. 

3. Pięć sobie powoli pracuje ale podłogowka, tzn temperatura, utrzymana, 26 stopni w domu 

4. Mimo trgo że jest te 40 stopni w pokojach jest cieplutko 

Zdjęcia poniżej 

 

Na to wygląda że z 10 kg ubyło dopiero... 

20181125_144648.jpg

20181125_144653.jpg

20181125_144613.jpg

20181125_144641.jpg

20181125_144745.jpg

Jar a czemu masz grzanie ustawione na priorytet bojlera? Mam ten sam sterownik i mam pompy równolegle. Jakie masz u siebie nastawy? Przepalasz eko skarbek teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, robson12345 napisał:

Dziś ustawiłem kocioł tak ze csly czas trzyma 55-56 i nie może wyżej dobić, zadowolony ze spala sie na papierosa zaglądam do kotłowni a tam alarm, mogę tylko przestawić zeby do 12 godzin Chodził najdłużej.. 

Ustaw alarm na 0 i po problemie;)

Co do mojego ustawienia, denerwowało mnie jak przez pół dnia piec nagrzewał wodę i dom, ponieważ jak wiadomo, moje ustawienia nie są jakieś mega mocne, piec bardzo niską temperaturę miał, dlatego zdecydowałem (wczesniej oczywiście testowałem) jak się piec zachowa jak pierw sobie będzie grzał wode jak histereza spadnie do 5 stopni, i jak się okazuje, w ciągu dnia (nie licząc wieczorów) woda 2 razy jest nagrzewana mniej więcej po godzinie. Reszta to ciepło na dom. Wydawało by się to głupim rozwiązaniem, ale dzięki temu piec nagrzeje sobie wodę, a później o niej zapomina i grzeje dom. a to, że na chwilę w pokojach nie będzie kaloryfer gorący nic się nie stanie przeciez, pokoje się nie wyziębią. 

 

Polecam do tego zestawu jeszcze głowice termostatyczne i masz bajkę w domu dosłownie ;)

Swoją drogą, chciałem Was spytać czy zdarzyło się Wam mieć miał w workach z ekogroszkiem? 

Drugie pytanie czy przez to, że wsypaliście ten eko z miałem (z worka) jakoś palenia była gorsza? Bo u mnie to własnie zauważam. Palę cały czas Skarbkiem i jestem mu cholernie wierny, ale to co dali mi do worków, to jest przegięcie. Fakt, groszek jest ładnie pokruszony, ale jest też i miał... Podejrzewam, że przez to jakość spalania u mnie spada...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wrzuciłem cały worek sztygar i mało mam niedopałow nic sie nie tworzy, jednakże po 24 godzinach mało co na dnie zostało, napewno by nie dotrwało do jutra, są jakieś lepsze sposoby na sprawdzenie ile spala, przecież 5|90 powinno spalać mało? przecież to to samo jakbym ustawił np 3|54 albo 4|72 czyli mnożnik x18. czy jakbym ustawił 4|72 tak samo będzie spalać jak 5|90?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 teoretycznie tak. Nie powinno być żadnej różnicy, chociaż ja osobiście widzę jedną. Podawanie 10s, przerwa 40, nadmuch 30 % a podawanie 5 s, przerwa 20, nadmuch 30 %,nie dają tego samego efektu. Przy mniejszej ilości podawania, a tak mocnym wietrze kopczyk jest mniejszy, inaczej się po prostu ekogroszek wypala.

Widzisz, ja dziś zastosowałem dość dziwne ustawienie, bo mam przerwę podawania 110 s i nadmuch zmniejszyłem na 13%  piec szybciej temperaturę łapie :D to jest dopiero  dziwna sprawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy wiatr to mniejsza strata kominowa. I spieków brak , jak kiepski węgiel, to wiatr na minimum ustawiony 10%, każdy ma inny kociołek, zaznaczam.

U mnie 10% dmuchawy to 100% mocy kotła. Do zadanej ciągnie około 3 godz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak ustawiałem bardzo niski wiatr to prawie wogóle nie było płomienia i zamiast podnosić temp do zadanej to spadało, teraz szukam kodu serwisowego do mojego sterownika, już napisałem do elster ale pewnie nie podzielą się tą informacją

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niski też nie może być, wszystko z wyczuciem.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, więcej wleci tlenu, co za tym idzie, bardziej będzie dmuchało, płomień bedzie rozproszony, bardziej się spali groszek nie dając aż tak ciepła. P.S. pewnie też powstaną spieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 14:01, robson12345 napisał:

U siebie w Kołtonie mam taki czopuch że praktycznie tylko górna połówka jest przytkana a dolna wogóle więc zamykajać go na full przymyka się jakieś 50 %....  no i jesli kocioł pracuje na niskiej mocy to chyba wydziela też mniejsze ilości spalin i wtedy nie ma potrzeby tak dużej średnicy wylotu?

Do komina poleci tyle spalin ile dmuchawa poda powietrza więc kiedy stoi spaliny nie lecą czy czopuch otwarty czy zamknięty. W kotle zmienia się dynamika więc po kij wachlować czopuchem jak oszczędności żadnych tylko ryzyko. Można spróbować na noc zatkać jedną dziurkę od nosa bo podczas snu jest mniejsze zapotrzebowanie na tlen. Kto wie, może coś ciekawego się odkryje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.