Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopczyk Na Retorcie Czy Czas Podania Ekogroszku


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby tak się stało to musi być przekroczona temperatura chyba w 70 stopni. na pewno masz to wpisane w sterownik przy jakiej temperaturze ma być alarm podajnika.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schładzanie mam ustawione na 55 stopni, i wcześniej a raczej na początku jak pierwszy raz uruchomiliśmy kocioł tak się działo, ogólnie mam zamiar po sezonie zalepić te dwie dziurki na fajce silikonem, mam nadzieje że to pomoże. Być może powinienem ustawić w serwisancie przy mocy minimalnej mniejszy nadmuch np 20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura podajnika dochodzi do 44 stopni. Nic się nie dzieje :) zauważyłem, że taka wysoka temperatura się robi jak mam nadmuch ustawiony na 18%. Powyżej  20%, temperatura podajnika, a raczej ślimaka, wynosiła 28-30 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum był temat opisany wwoytka jak sobie poradzić z temp fajki. Wwoytek też wstawił film na YouTube odnośnie tego tematu.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten film?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wstaw zdjęcie gdzie masz zamontowany czujnik podajnika

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje co mogę zawiesić na oczku zamiast obecnego deflektora, żeby kocioł w szybkim tempie nie zarastał? Miejsca tam jest niewiele, myślałem o jakiejś uspawanej ramce z płytkami szamotowymi zawieszonej możliwie jak najwyżej. Ewentualnie przeróbka obecnego deflektora, ale to jest gruby kloc i chyba niewiele uzyskam na wysokości. Druga sprawa - czy to, że palnik nie jest ustawiony symetrycznie  (jest bliżej prawej ścianki) powinno mnie martwić? Na razie palę bez deflektora, ale najwyższa pora to zmienić.

IMG_20181031_163407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz pójdę zrobić zdjęcie, a ostatnio pisałem do Elstera w tej sprawie dlaczego automat tak działa, że temp. podajnika wzrasta i odnośnie czopucha. Odpisali:"Proszę wyregulować piec tak aby żar był lekko wypuky lub na równi z retortą. W tym celu może Pan regulować wydajnością podajnika, kaorycznością opału i korekcją powietrza. Temperatura podajnika może być na poziomie 40-50 stopni, ponieważ w retorcie jest żar, i na zasadzie przewodnictwa cieplnego rozgrzewa się cały podanik. Jeśli uważa Pan że 55 stopni zareagowania na przegrzanie palnik to może Pan tą temp. zwiększyć.
Przesłona może być maksymalnie otwarta lub lekko przysłonięta. 
Czopuch w zależności jaki ma Pan przekrój, jeśli za mocno lub za słabo Pan przysłoni, zakłóci Pan proces spalania, pogarszając sprawność spalania."

Pytanie z tego co czytałem to lepiej nie bawić się wydajnością podajnika, gdyż obecnie mam 13.5 czyli musiałbym zwiększyć według jego założeń ? Aby więcej nieco podawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia że nie warto przymykać czopucha. Jak za duży ciąg to lepiej zainwestować w RCK. Co do wydajności podajnika łatwo można to samemu sprawdzić KamilMiernik nagrał nawet o tym film.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kopczyk trzymasz tak 2-3 cm ponad pierścień?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość kopca w sterowniku skzp-02 reguluje się kaloryczność węgla ale potencjał też ma znaczenie przy utrzymaniu prawidłowego prawidłowego kopca.u mnie największa temperatura podajnika była w lato i wskoczyło na 47 stopni ale to ze względu na to że kopiec zapadł się poniżej pierścienia retorty

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda okej. A nawiew do kotłowni to masz zrobiony? bo może zaciąga za bardzo powietrze kominem przez dmuchawę i na malych mocach zar za nisko schodzi. Temp spalin jaką masz?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dając niższą kaloryczność np 26 na 25 zapewne więcej zacznie podawać a nie przełoży się to na niedopałki ?
Jeśli nie przesadzisz zbyt ze zbyt niską to nie nie będzie tego problemu

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości sprawdzenia temp. spalin, nie mam takiego parametru w sterowniku, nawiewu do kotłowni nie mam , kocioł jest w piwnicy, która jest w miarę duża więc nie powinno być problemu, ale na pewno w przyszłym roku zamontuje RCK oraz zaślepię otwory na fajce. Być może z tym ciągiem jest jak mówisz, gdyż w tym roku włożyliśmy wkład ceramiczny do komina i  pewnie ciąg jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako doraźne rozwiązanie możesz spróbować uchylić delikatnie drzwiczki od wyczystki zobacz wtedy jak będzie zachowywał się palnik czy będzie bardzo schodził z żarem w dół. Ja u siebie też mam dużą kotłownie połączoną razem z garażem i też myślałem że mam wystarczającą ilość powietrza jednak byłem wielkim błędzie.kominiarz podczas przeglądu komina instalacji postawił warunek że musi być nie zamykany dopływ świeżego powietrza do kotłowni i musiałem zrobić zetkę z rury 160. Jakie było moje zdziwienie że w kotłowni wcale zimniej się nie zrobiło ciąg wsteczny wentylacji w domu ustaw i proces spalania bardzo się poprawił.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AFC napisał:

Jakieś propozycje co mogę zawiesić na oczku zamiast obecnego deflektora, żeby kocioł w szybkim tempie nie zarastał? Miejsca tam jest niewiele, myślałem o jakiejś uspawanej ramce z płytkami szamotowymi zawieszonej możliwie jak najwyżej. Ewentualnie przeróbka obecnego deflektora, ale to jest gruby kloc i chyba niewiele uzyskam na wysokości. Druga sprawa - czy to, że palnik nie jest ustawiony symetrycznie  (jest bliżej prawej ścianki) powinno mnie martwić? Na razie palę bez deflektora, ale najwyższa pora to zmienić.

IMG_20181031_163407.jpg

Widzę posiadasz palnik ardeo iron.Możesz zawiesić starą tarczę hamulcową, a tu masz temat o deflektorach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.