Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopczyk Na Retorcie Czy Czas Podania Ekogroszku


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik spalin by bardzo dużo wniósł do tematu i procesu spalania można dokupić taki czujnik pt1000 ale zanim to zrobisz tańszym rozwiązaniem będzie za kosić żonie z kuchni zwykły termometr do 300 stopni albo kupić w sklepie za parę groszy i wtedy będziesz miał pogląd czy grzejesz okolice czy dom.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fajkach które mamy za za wysoką temperaturę podajnika w 90% odpowiedzialny jest schodzenie zbyt nisko żaru i przyczyną będą te dodatkowe otwory do powietrza wtórnego albo zaciąganie zbyt mocne powietrza przez komin.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam piec formy Galmet kw17 z sterownikiem pid ekspert 4D... ekogros zek Sztygar ultra 26-28 kim...

Spalanie 30kg/h 

Temperatura zadane 55 C

Woda  45 C

Po nagrzaniu pieca do temperatury zadanej spada temp... do 48 C w czasie około 3 min i znowu praca...

Moje pytanie jak utrzymać temperaturę w piecu żeby pięć wchodziła 2 prace co 15.  20 min... Z góry dziękujęi Pozdrawiam kolegów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat instalacji by się przydał.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
7 godzin temu, jones86 napisał:

Witam posiadam piec formy Galmet kw17 z sterownikiem pid ekspert 4D... ekogros zek Sztygar ultra 26-28 kim...

Spalanie 30kg/h 

Temperatura zadane 55 C

Woda  45 C

Po nagrzaniu pieca do temperatury zadanej spada temp... do 48 C w czasie około 3 min i znowu praca...

Moje pytanie jak utrzymać temperaturę w piecu żeby pięć wchodziła 2 prace co 15.  20 min... Z góry dziękujęi Pozdrawiam kolegów

 

 

To powiedz co cie przekonało do pracy w dwustanie a nie automatycznej czyli pid ? mam  podobny sterownik i ustawiłem pracę automatyczną i jak zadam 60 to cały czas jest 60 tylko z różną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Moje ustawienia na wiele ci się nie przydają bo ja mam palnik pancerpol  10-15kw ty pewnie inny , ale skoro za dużo nie masz powietrza a myślę że za dużo to jeszcze jedna uwaga aby np zadana kotła w twoim przypadku 55 to zadana na bojler musi być 10 stopni mniej bo kocioł wtedy wariuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Bo ma odbiór ciepła to normalne , docieplonym domu trwa to dłużej w zimnym momentalnie odbiera wszystko , nie wiem czy palisz stale bo są goscie co pala tylko 12 godz a potem wyłaczaja kocioł i tak w kółko ale to zawsze zimny dom i pełny start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy dom?? Rozumiem że pierwszy sezon grzewczy w tym domu? A schemat instalacji możesz narysować na kartce. Chociaż patrząc na fotki to ten zawór czym steruje?? Podłogą czy C.O.?

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

I pytanie do bardziej siedzących w temacie czy zawór 4d lub 3d może pracować w poziomie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp wybudowany 3lata temu... 3 sezon grzewczy tylko w tym roku mieszkamy i temp jest wyższa podłogowa ustawiona na termosyatach 21 w pokojach grzejniki na 4 też termostaty.... przez 2 lata przed ten wszędzie 17/18 stopni... schemat instalacji tzn czego dokładnie? Na tym zdj są 3 pompy... 1 od lewej podłogą 2 kaloryfery 3 woda... mogę zdjęcia porobić tylko czego mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp wybudowany 3lata temu... 3 sezon grzewczy tylko w tym roku mieszkamy i temp jest wyższa podłogowa ustawiona na termosyatach 21 w pokojach grzejniki na 4 też termostaty.... przez 2 lata przed ten wszędzie 17/18 stopni... schemat instalacji tzn czego dokładnie? Na tym zdj są 3 pompy... 1 od lewej podłogą 2 kaloryfery 3 woda... mogę zdjęcia porobić tylko czego mam zrobić?
Kolego to już pisz w swoim temacie bo dwa razy to samo jest.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie 18 zakładek na temat utrzymania kopczyka. palę węglem wysokokalorycznym Wesoła. Pali się tragicznie, robią się spieki koksowe. Próbowałem wszyzskich opcji które są tu opisane. Bez zmian, stosując podawanie 5s, przerwa 140sek piec przechodzi nadal w podtrzymanie. Nadmuch nastawiałem od 18-25% różnie. Nie mogę uformować kopczyka, wypala się bardzo nisko. Węgiel jest nisko w retorcie , zdecydowanie poniżej rantu. cały czas sie koksuje, czy da się coś  z tym zrobić. Sterownik Tech  st-480k bez pid. W ubiegłym sezonie paliło się ładnie bez problemów, w tej desperacji zaczynam myśleć na zmieną ster na SKZP 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, słuchajcie od czego zależy ilość tworzonego się popiołu, gdyż jak paliłem sztygarem mniej zbierało sie w popielniku, chodz więcej mialem takich spieków ktore rozwalały sie, teraz palę pieklorzem fajnie sie spala, temp. podajnika w normie ale w ciągu jednego dnia tworzy się o wiele więcej popiołu. Poglądowo tak wygląda popielnik, ale proszę nie sugerować sie ilością gdyż rano byl oprozniany.2fa15e6270923ccc8ac02f093f0bf61c.jpge41ecaa4622bf17e021dd6bc33742432.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 15:18, aikon91 napisał:

Przeczytałem wszystkie 18 zakładek na temat utrzymania kopczyka. palę węglem wysokokalorycznym Wesoła. Pali się tragicznie, robią się spieki koksowe. Próbowałem wszyzskich opcji które są tu opisane. Bez zmian, stosując podawanie 5s, przerwa 140sek piec przechodzi nadal w podtrzymanie. Nadmuch nastawiałem od 18-25% różnie. Nie mogę uformować kopczyka, wypala się bardzo nisko. Węgiel jest nisko w retorcie , zdecydowanie poniżej rantu. cały czas sie koksuje, czy da się coś  z tym zrobić. Sterownik Tech  st-480k bez pid. W ubiegłym sezonie paliło się ładnie bez problemów, w tej desperacji zaczynam myśleć na zmieną ster na SKZP 02

Jak chcesz uformować kopczyk zmniejsze nadmuch np na 16% i przerwę podawania wydluż jeszcze o 10 s. spieki CI się robia, gdyż w tym roku i Wesoła i Skarbek są tragiczne. To już info potwierdzone jest. 

 

Zamówiłem na testy 2 worki varmo i 2 worki Kolombusa. Jeśli to jest tak jak podają, to ja pobiję rekord oszczędności z zeszłego roku :D Skarbek z tego roku to jest tragedia. Nawet jak wymodulujęmoc kotła 7 kW, piec nie dochodzi do zadanej, gdzie w tamtym roku na mocy 4,5-5 kW piec nawet w podtrzymanie był w stanie wejść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na dostawę próbki kolumbus a. varmo miałem 4 worki i ni cholery nie mogę tego ustawic. U mnie spaliło się to pół na pół pół pół z papierosa pół spieków. Nadmuch przy dmuchawie 80w 12%. Ktoś spalonego Varmo była taka sama co greenpala.

Co do zapadniętego kopczyka. Spróbuj ustawić kocioł tak żeby w ogóle nie odstawial się albo wyreguluj czas podawania i przerwy w podtrzymaniu żeby kopiec był na odpowiednim poziomie.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, słuchajcie u Nas parę dni temu kiedy było na + spalanie było ,zadowalające dla mnie ok 12-13 kg|doba, teraz jak spadło trochę śniegu i jest lekko poniżej 0 nagle wzrosło spalanie do 17.5 kg, jednakże ja w domu nic nie ruszyłem nie zwiększyłem i nie ruszałem nic na 4drogowym zaworze. Dlaczego tak sie zadziało?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego, nawet jak nic nie regulowałeś budynek odbiera więcej ciepła z racji niższych temperatur na zewnątrz.

Czysta fizyka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.