Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapadający Sie Kopczyk W Czasie Pracy


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiec tak po długich walkach i przesiadywania w necie myślałem ze wszystko gra to znaczy ogień nie dymiący lekko pod żółtawy piec dosyć długo dochodzi do zadanej jak przejdzie w podtrzymanie to na max 1-dną minute,kopczyk jest 3 cm ale jak kulasem dotknę kopczyka to zapada się jakby w retorcie pustka była  ustawienia dmuchawy mam tylko do regulacji przesłonę na dmuchawie wyczytałem ze dmuchawa powinna lekko dmuchać a nie jak z palnika wiec otwarta na 1 cm czas podawania eko 6 sek przerwa 35 sek może ktoś doradzi jak powinno to wszystko wyglądać.DZIEKI..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ilu uzytkowników tyle porad :))

Ja ostatnio walczyłem ze spiekami na węglu który zgodnie z zamieszczona specyfikacja miał mieć spiekalność 0 :))

Trzymałem sie zasady że kopczyk powinien być 2-3cm ponad paleniskiem że ogień spokojny itd ustawienia miałem podawanie 6s przerwa 60s dmuchawa 40% przysłona na 1cm piec spalał mi około 25kg na dobę przy ogrzewaniu domku 200m niestety spieki miałem jak byki codziennie rano grzałem do kotłowni i pogrzebaczem musiałem zwalać spieki z palnika  bo piec przestawał grzać ( palnik mam duży żeliwny)  przy normalnej pracy pracował w zakresie temperatur żądana 68 stopni histereza 3 stopnie  temperatura spadała do 60-59 s i p[iec pracował około 15-20 minut aby osiągnąć żądana  po osiągnięciu starczało mu to na około 25-30 minut podtrzymanie ustawiłem na  podawanie 7s/ 20min

w ubiegłym tygodniu zmieniłem podejście  obecnie ustawiłem piec na 

podawanie 25 s przerwa 300s dmuchawa 75% przysłona odsłonięta na około 2cm i o dziwo spieków jest 80%mniej ale przede wszystkim małe piec dochodzi do zadanej temperatury 5-6 minut obecnie spala mi 10-12kg na dobę to połowa tego co wcześniej a kopczyk ledwie wystaje ponad palnik , płomień mam teraz wręcz ogromny :)) 

Jak więc widzisz ustawiając piec   wbrew wszelkim zasadą  okazało sie że jest  niemal super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artex1 ale jak myślisz o co w tym chodzi nie zastanawiałeś się nad tym miałeś 6/60 to jest 1/10 teraz 25/300 to jest 1/12 i powiadasz lepiej jak zmieniłeś,a to po jakim czasie sprawdzić jak zmienię czy jest zmiana...........aż mi się nie chce wieżyc ze 25s podaje i 5minut postój............ale mimo wszystko POGRATULOWAC z reszto twoje wypowiedzi zawsze mnie jakoś uspakajają..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.