Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Deafnezz napisał:

że "na ramię broń", to po czesku "żelaziwo hop na pleczki" ? :-)

NieStety,jest prawie taK samo,jak po polsku: na rámě Zbraň! Ale niektóre słowa są tłumaczone zaskakującego znaczenia.To Prawdopod0bnie w2ajomne.

Sorry,to juž z tematu,poprawiam.......poprawione.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gmaj22 napisał:

A to już elektryka za d...ę brać, skoro żle podłączył. Standardowo jeśli bolec PE u góry to faza L  ma być z lewej a neutralny N z prawej. 

No i tak trzymać , tylko nie wszyscy Producenci o tym pamiętają , ostatnio sterownik do gniazda(PE u góry  faza L   z lewej , a neutralny N z prawej. ) i na niebieskim N napięcie no i zdziwko dobrze , że mam zboczenie i zawsze sprawdzam  fazowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeróbce instalacji mam zawór 3D afriso i oczywiście siłownik od TECHa moge sobie wsadzić w...

Pytanie: który siłownik kupić:

1. ARM 323: 60s

2. ARM 343: 120s

Różnica to czas obrotu o 90st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Afriso 343 Soft po aktualizacji nic się nie rozchodzi (różnica od 2 do 5 % ale na tak malutkiej tarczy to raczej mój wzrok zawodzi :))

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest mozliwosc obnizenia temperatury na noc za mieszaczem? bo temp kotla mozna i jak to zrobic bo nie potrafie a w instrukcji nie moge tego doczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie ma niestety a szkoda. U mnie tez by sie przydalo cos takiego.

Moze kiedys Tomek i to nam zafunduje  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do czego jest ten parametr temperatura obnizenia? bo nie umiem go zastosowac u siebie

52188081_286387158702020_6744007843461988352_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie to co bys chcial miec, ale na ta chwile dziala to obnizenie jak ktos nie ma mieszacza i temp kotla mozna obnizyc w tygodniowce.

I dziala to jeszcze bodajze z termostatem zewnetrznym, ze jak w pomieszczeniu dojdzie do zadanej i rozewrze styki to wtedy nie wylacza pompy tylko obniza o wartosc zadana przez ciebie.

Mam nadzieje ze zrozumiale napisalem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrozumialem czyli u mnie to nie zadziala bo nie mam panelu dzieki za info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paweł19 napisał:

to do czego jest ten parametr temperatura obnizenia? bo nie umiem go zastosowac u siebie.

TEMPERATURA OBNIŻENIA.

Gdy ten parametr ma wartość różną od zera, to jest to wartość,  o którą zostanie obniżona temperatura na mieszaczu gdy zewnętrzny termostat pokojowy da sygnał "NAGRZANO" - styk rozwarty. 

Ten mechanizm działa tylko gdy mamy włączony w opcjach ZEWNĘTRZNY REG. POKOJOWY a wbudowany reg. pokojowy jest w trybie STOP.

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Paweł19 napisał:

Mam pytanie czy jest mozliwosc obnizenia temperatury na noc za mieszaczem? bo temp kotla mozna i jak to zrobic bo nie potrafie a w instrukcji nie moge tego doczytac

Regulator pokojowy ustaw np od godz 6 rano do 22 na 22 stopnie,a od godz 22 do 6 rano na 20 stopni i będziesz miał to samo,niższa temperatura za mieszaczem od 22 wieczorem do 6 rano.Oczywiście musisz mieć czujnik pokojowy lub panel pokojowy.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie tak mam od trzech lat i przykładowo w dzień za mieszaczem jest około 40 stopni,a w nocy około 30 stopni,zależy od temperatury zewnetrznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam za duzy dom i za duzo pomieszczen zeby polegac na panelu pokojowym czy czujniku. Bardziej sie u mnie sprawdzi po prostu obnizenie temp za mieszaczem w danych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo można ustawić na głowicach termostatycznych ale elektronicznych,jest tygodniowy program jak w regulatorze pokojowym,mam je na grzejnikach jeśli czujnik pokojowy np oszuka ktoś otwartym oknem lub drzwiami to nagrzeje cały dom,ale z głowicami elektronicznymi już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ktos mi powie jak to ustawic jak ma tylko czujnik pokojowy bo moze czegos nie doczytalem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, slawek56 napisał:

To samo można ustawić na głowicach termostatycznych ale elektronicznych,jest tygodniowy program jak w regulatorze pokojowym,mam je na grzejnikach jeśli czujnik pokojowy np oszuka ktoś otwartym oknem lub drzwiami to nagrzeje cały dom,ale z głowicami elektronicznymi już nie.

Jakiej firmy i model masz te głowicę elektroniczne bo zastanawiam się nad zmianą i nie wiem jakie wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice HONEYWELL,podobne są teraz model HR 90,około 200 zł ,są HR tańsze lecz mają połowę funkcji mniej od tych droższych.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie Tomku Brz. moim zdaniem ster jest coraz bliższy ideału. Brak jest mi jeszcze jednej rzeczy brak systemu anty stop dla obiegu 1 i 2 co. W związku z tym mam pytanie  czy tej pracy impulsowej w pompie cyrkulacyjnej nie można skopiować do układu co obu pomp?

praca impulsowa.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym widział w przyszłości opcje która by pomogła osobom które mają przewymiarowane kotły i dużą bezwładność układu CO która przypominała by krzywą dla powietrza ale dotyczyła by maksymalnej modulacji. Wiadomo że modulacje minimalną ustawiamy tak żeby moc była minimalna ale nie było kopcenia, maksymalna mogła by być ustawiona na podstawie temperatury zewnetrznej. Opcja mogła by wyglądać dokładnie tak jak ustawienia powietrza, czyli dla temp zew. -20 modulacja max 50, temp zew. -10 modulacja max - 45, temp zew. 0 - modulacja max - 40 itd, powstała by krzywa modulacji która każdy by sobie ustawił na swoje potrzeby. Zaleta taka że nie trzeba by było modyfikować max modulacji przy dużych zmianach temp. zew. żeby kocioł się nie odstawiał. Chętnie też bym widział ustawienie max temp spalin do poziomu np 50 stopni - to dotyczy kotłów które fabrycznie mają osłonę na czujnik i zaniżają temp spalin, wiem że można wywiercić otwór i wprowadzić czujnik bezpośrednio w czopuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TomekMM napisał:

Ja osobiscie mam za duzy dom i za duzo pomieszczen zeby polegac na panelu pokojowym czy czujniku. Bardziej sie u mnie sprawdzi po prostu obnizenie temp za mieszaczem w danych godzinach.

Mam nadzieje,že p.Tomek dla nas stworzy lepsze sterowanie wentyl-dom-zewnatrz-wewnatrz-czasowki.Ale to zdecydowanie dužo pracy,programowanie,testowanie,na pewno ma i inne zmartwenia.....i každy chcial by mieč w sterowniku cos inaczej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.