Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ...

1#kociołek ma 20kw....ja mu obnizam moc do 10 kw-ustawienia powietrza zostają takie jak ustawiłem.

2# obnizam modulacje do 50% kocioł niee przekracza mocy 10kw podczas pracy ale dmuchawa  pracuje z mniejszą mocą przy ograniczonej m odulacji...jak dla mnie to jedyna różnica..nie znam się może ale tyle zaobserwowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

1: Przy 10 Kw dmucha jak przed tym przy 20.

2:Przy 10 dmucha dla 10.

Lepiej dobrze ustawič spalanie,Zmiana mocy može doradzič

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze sprawdziło się obniżenie modulacji. Podejrzewam że nie ma złotego środka, wszystko zależy od kotła i instalacji, najlepiej sprawdzić to doświadczalnie.Bałem się że zbyt duża różnica mocy spowoduje rozstrojenie algorytmu modulacji, zmniejszenie modulacji nie rozstraja algorytmu na pewno. Ale ręcznie można dobrać tak parametry do danego trybu pracy że będzie spalało się dobrze

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czarekurb napisał:

... zbyt duża różnica mocy spowoduje rozstrojenie algorytmu modulacji, zmniejszenie modulacji nie rozstraja algorytmu na pewno.

Możesz rozwinąć swą myśl, bo nie ukrywam, że bardzo mnie zaciekawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , bardzo mi się podobają dwie teorie mówiące o spalaniu jedna to te 15kw i 72 kg spalonego opału drugi temat to oczywiście pusty palnik jednak widzę że kilka osób wie o co chodzi a inni dalej myślą i podpuszczają innych aby dalej pisali swoją błędną wiedzę która jest na prawdę mierna .Mam nadzieje ze moje 9 kw nie spali wagonu eko groszku.

22CCA63E-8218-40A4-B6A4-F78372053ECB.jpeg

4878AF35-6B83-4B60-837F-754C959C165A.jpegPalnik w gotowości czeka na otwarcie głowic .

Edytowane przez Klaudiusz3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.Moc mam ustawionu 20Kw,do obiegu domu 27°,termoglowice nie mam,radiatory otwarte,spalam 10 Kg bradzoweho grochu 17Mj.W kotle sivo.Dlaczego mialbym nadal sterowač moc ustawionu.Tak chodzi caly sezon.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nikomu nic nie nakazuje , wymiana doświadczeń i poglądów jest czysto siwo mało pali to nic nie zmieniaj . Jeśli chodzi o spalanie w ilości 10 kg to bym nad tym popracował ,mój wynik uśredniony do sezony 2017 to 12,8 kg na dobę bez CWU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w sterowniku można ustawić temp. min kotła tzn temp. zadana jest wg. czujnika pogodowego ale żeby nie schodziła niżej niż np.46st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolny s 10Kg na dobie,groch bradzowy nie czarny i cena jest w Czechach prawie rowna polowie czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, janklos12 napisał:

Witam, czy w sterowniku można ustawić temp. min kotła tzn temp. zadana jest wg. czujnika pogodowego ale żeby nie schodziła niżej niż np.46st

W sterowniku nie określa się temperatury minimalnej kotła, ustawiasz tylko temperaturę zadaną, a rolą sterownika jest ją utrzymać.

Jeśli temperatura ma nie spadać poniżej 46 stopni, to ustaw zadaną 46, a pogodówka będzie Ci ją podnosić o ustawioną wartość, gdy zaczną się spadki temperatury. W przypadku załączania okresowego jakiejś pompy, temperatura oczywiście może spaść przez jakiś czas poniżej zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kupilem skzp02 ma zastąpić miska(ecoal) który zaczyna 6-sty sezon

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym sterowniku brakuje mi możliwości obniżania temp kotła na noc ale o tym akurat wiedziałem przed kupnem. Mam nadzieje że sobie poradzę z ustawieniami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie w nowej wersji oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janklos12 napisał:

W nowym sterowniku brakuje mi możliwości obniżania temp kotła na noc ale o tym akurat wiedziałem przed kupnem. Mam nadzieje że sobie poradzę z ustawieniami 

Witamy na forum ,tu jest dużo życzliwych forumowiczów wiec na pewno sobie poradzisz .A sterownik który używałeś wykorzystaj do podglądu wykresów bo są super czytelne no i dostępne online pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Klaudiusz3 napisał:

Witamy na forum ,tu jest dużo życzliwych forumowiczów wiec na pewno sobie poradzisz .A sterownik który używałeś wykorzystaj do podglądu wykresów bo są super czytelne no i dostępne online pozdrawiam .

Jakbym kocioł wyłączył jak za ciepło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kociol 16 kw usyawiony tak samo. Moc od 10 do 90 w modulacji. Przed chwilą mialem spadek temp w cwu kociol wskoczyl na  10 % modulacji. Daje sobie rade by podciagnac i uzupelnic straty.  Zastanawiam sie co niektorym nie pasi w takiej pracy. Ja nie mam problemu z praca sterownika.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to jeszcze nie wiem gdzie zawita na stałe.  Testowany będzie zapewne na burku i brucerze-p. W ekoplusie spalam ok. 2-2,5t. a w drugim kotle 5 z haczykiem wiec pewnie tam będzie mógł bardziej coś urwać 

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.