Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam aż kolejne 1,5kW się zrobi na drugim dachu nie robię jak planowałem 2 x po 1,5-1,8kW bo na dachu leżą kolektory od wody i za dużo kombinowania z konstrukcją na dach. Na razie 1,5=1,8kW musi wystarczyć i spinam dom na 2 fazy a nie jak teraz jadę na 1 fazie ( z trzech ).

 

4,5MWh zgarnięte z sieci to sporo ale przy ogrzewaniu prądem musi licznik kręcić. Zbilansujesz się w okresie rozliczeniowym?

Bo ja grudzień będę musiał zapłacić za około 100kWh + styczeń i luty kiedy zabrałem więcej niż wyprodukowałem

no kreci sie ale mam tak wszytko ustawiane że w pierwszej kolejnosci konsumuję co widac na liczniku wiec wszytko zopymalizowane na max czy sie zbilansuje to nie wiem ale powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No niestety ale był podłączony z 4godziny i nic . kupiłem dzisiaj przewód RS232  zainstalowałem program sunny data control

skonfigurowałem zgodnie z instrukcją no i jest problem program nie widzi inwertera .co dalej czynić? Cały czas pokazuje na wyświetlaczu  36.6v i 0 wat. Trzeba coś załączyć tylko w jaki sposób kiedy komputer go nie widzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapewne udać się do magika który potrafi odróżnić kondensator od przekaznika i sprawdzi co go boli ,przecież musi się podnosić samoistnie po nocy bez udziału portu RS232.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem do niego instrukcje obsługi tam jest opisane krok po kroku jak go  podłączyć i  uruchomić ,problem polega na tym że trzeba podłączyć go pod komputer i go wystartować. Ściągnąłem program  Sunny data control 3.93,  podłączyłem inwerter  pod gniazdo COM przewodem RS232  no i jest brak komunikacji ,komputer go nie widzi.Rozmawiałem z takim gościem który się trochę tym zajmuje i ma mi przysłać na płycie program niby dedykowany do tego inwertera .Tak że na razie jestem zmuszony cierpliwie czekać na płytę. Morze nie jest on pierwszej młodości ale na wyświetlaczu pokazuje że pracował 4h i wytworzył 0,8 kwh . Nie wiadomo czemu został zdemontowany czy na skutek jakiejś awarii czy z jakiegoś innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam

Ostatnio "zachorowałem" na fotowoltaikę, oto parę zdjęć:

attachicon.gif100_0659.JPG attachicon.gif100_0664.JPG attachicon.gif100_0665.JPG attachicon.gif100_0663.JPG

 

Instalacja składa się z 7 paneli 260 W (na stelażu są jeszcze 3 miejsca ale kasy zabrakło), inwertera Mastervolt XS6500, ok. 160 kg metalu, 26-ciu "emek", paru jeszcze drobiazgów (kable, wtyczki itp.) i z dużej ilości własnej pracy.

 

Pozdrawiam RedEd

 Teraz z powodu zmiany "siedliska" nastąpi też przeniesienie tych 1820-stu W paneli, zamiana inwertera na leżaczek magazynowy SOLARMAX 2000S i... i właśnie co dalej? Wypadałoby mieć trochę więcej gdyż rocznie potrzeba 3000-4000kWh a zawsze można nadwyżki w bufor "powpychać"... Jak to ugryźć aby się w jakieś niepotrzebne koszta nie  wpakować?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy  Twoje pytanie "co dalej?" to jakaś prowokacja?.

Bo kto jak kto ale Ty użytkujesz  instalacje PV prawie 2 lata i Ty nie wiesz co zrobić?. Piszesz że wypadałoby mieć trochę więcej, więc wynika z tego że to co masz się sprawdziło, tym bardziej że jakąś instalację i inwerter masz, to właściwie tylko panele i rozbudowa gotowa.

 

Tak z ciekawości pytam o ten  Mastervolt XS6500, działa jeszcze? i czy były jakieś problemy,  ja  taki zakupiłem ale jeszcze nie jest uruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jak wygląda sprawa rozliczeń wyprodukowanej energii?

Czy okresy rozliczeniowe pokrywają się wam z okresem zimowym (grzanie CO zimą "darmowym prądem)?

Czy słyszeliście coś o opłatach za energie bierną?

Jak wygląda w waszych przypadkach rozliczanie się w taryfie G12? Produkujecie drogi prad dla elektrowni w dzień a chcecie odbierać tanie w nocy? Odbieracie wtedy 1:1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 360 dni to dotyczy wszystkich dostawców czy jakiegoś konkretnego?

Co do opłat za bierną to rozumiem, że w celu obejścia tego problemu trzeba będzie zastosować układy kompensujące. Orientujesz się jakie są ceny dodania dławików do takiej instalacji?

Czyli w przypadku instalacji dobranej na miarę tj produkcja x0,8 = zużycie nie ma żadnego sensu bawić się w drugą taryfę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie robiłem badania rynku, w Inoggy tak właśnie jest.

Cena za kompleks od pomiarów do instalacji pewnie będzie wysoka, ale do przeciętnego budynku wystarczy dławik 0,5 kVar jedno lub 3 fazowy za 200-600zł.

W przypadku takiej instalacji tak, ale nie zawsze to się udaje, by wychodzić co rok na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tracisz. Nadwyżka zostaje w tzw. magazynie i możesz z niej skorzystać przez 360dni od ostatniego rozliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Twoim przypadku, rozliczasz się co 2msc? Czy mam rozumieć, że tracisz nadwyżkę której nie zużyjesz?

Ale przecież było napisane że mamy 360 dni na odebranie swojego prądu.Tak rozliczają mnie co 2 miesiące, po 2 miesiącach przysyłają FV z akcyzą, OZE i jakimiś takimi pierdołami, a produkcja przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-13345-0-56483000-1495086631_thumb.jpgpost-13345-0-10896900-1495086652_thumb.jpg

 

Tak to wygląda. W magazynie ma 0 do końca lutego, od marca zaczynam magazynować energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczorem przyjrzę się dokładniej ale mam jeszcze pytanie.

Jak to wygląda z rozliczeniem. Załóżmy, że rozliczenie dla wszystkich u danego sprzedawcy/dystrybutora jest 1-styczeń danego roku.

Czy to jest tak, że od stycznia do marca jak nie ma słońca to sobie zużywamy energię i sprzedawca nam to kredytuje a potem sobie odbiera,i  31-grudnia robi bilans i dopiero wtedy wiadomo ile mamy do zapłaty?

Czy to jest taki system ala pre-paid ile sobie załądujesz w danym rozliczeniu to tyle sobie możesz zużyć do końca sezonu ale nigdy nie możesz mieć manka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.