Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

miałem na mysli fronius ,sma ,sunways  tego co masz kompletnie nie znam ,powiem lepiej pierwszy raz słyszę wiec zam muszisz sprawdzić po kartach katalogowych co możesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie decyzja zapadła zamówione 14 paneli do wcześniej zakupionych inwerterów + konstrukcja na dach + montaż i zabezpieczenia AC + DC.

Jest 3300W a dojdzie 14 * 265W = 3710

Witam po dłuższej przerwie.

 

Co do zabezp. AC inwertera czy też obw. paneli DC to stosujesz topiki np. na wkładkę DO2 czy tzw.S i każdy inwerter zabezpieczasz przed przepięciami czy jedno w rozdzielni głównej?

 

Zamontowałem właśnie mastervolta XS 6500, kabelki już mam położone, zostanie jeszcze przeróbka rozdzielni i połączenie wszystkiego do kupy.

 

Co do systemu z ładowaniem baterii i UPS to przy obecnej mocy 3240 niestety muszę wyłączać część paneli bo napięcie na aku dziś osiągnęło  14,6 V a tym moim UPSem nie bardzo mam co zasilić oprócz ośw. i drobnych urządzeń.  Tak że miałeś rację, automatyk zresztą też,jak też i inni, że jednak tylko podpiąć się do sieci i to właśnie realizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia u mnie te które były zainstalowane podczas instalacji, jakiś bezpiecznik i przepięciówka 30mA (nie pamiętam jak się dokładnie nazywa).

Nie ma rozdzielni głównej bo na garażu mam tylko 1 fazę do której wpięta jest instalacja, ta będzie na domu więc pewnie zabezpieczenia AC razy 2.

Dziś już dzwoniłem do Krzyśka i zamówiłem wszystko muszę mu tylko zdjęcia i wymiary dachu przesłać aby wykombinował coś z konstrukcją montażową.

 

Czy 7kW można już myśleć aby ogrzać chałupę z tego nadwyżki? Niestety z 3,3kW zabrakło do końca roku z opustu i klimę musiałem wyłączyć około połowy listopada kiedy kończył się opust. Styczeń podobnie = zakup prądu, luty trochę więcej słońca ale pewnie skończy się zakupem.

Więc śmiem twierdzić że po opuście z 7MWh, ponad połowę 4MWh wpierdzele na "bytowanie" a 3MWh pozostanie na "ogrzewanie" pewnie będzie trochę za mało:/

 

Klima 3,5kW bierze około 700W 24 *0,7 = 16,8kWh doba

30 * 16,8 = 504kWh miesięcznie

6 * 504 = 3024 kWh +++ ewentulanie to co sprzedałem w pierwszej połowie 2016r około 1MWh.

Starczy na jedną klimę przy optymalnych warunkach... i ogrzeje nią połowę chałupy.

Chyba że zjadę z temperaturą w domu do powiedzmy 21oC ale żona będzie wku^&T%*, teraz utrzymuje 23oC na termostacie w najchłodniejszym miejscu domu i jak na razie poszło 2T Czeskiego węgla a zostały mi chyba ze 4 max 6 worków ekogrochu i będzie dokupowanie. jedyny plus to cena węgla 540PLN/t ale to nie to co Polski Pyłu od cholery, sadzy jeszcze więcej, a czyszczenie pieca co 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no to ładnie bo ja wyprodukowałem  wtym roku 1MW 4,5 MW juz pobrałem a wysłałem niespełna 400kwh

ale dzis naprawde łasnie powyzej 50 wskoczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż kolejne 1,5kW się zrobi na drugim dachu nie robię jak planowałem 2 x po 1,5-1,8kW bo na dachu leżą kolektory od wody i za dużo kombinowania z konstrukcją na dach. Na razie 1,5=1,8kW musi wystarczyć i spinam dom na 2 fazy a nie jak teraz jadę na 1 fazie ( z trzech ).

 

4,5MWh zgarnięte z sieci to sporo ale przy ogrzewaniu prądem musi licznik kręcić. Zbilansujesz się w okresie rozliczeniowym?

Bo ja grudzień będę musiał zapłacić za około 100kWh + styczeń i luty kiedy zabrałem więcej niż wyprodukowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Mam już założona instalację fotowoltanniczna

Chciałem podziękować kolegom z forum za pomoc

Dziękuje i Pozdrawiam

 

http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=10073

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, chyba najładniejszy wykres wręcz idealny. I te 6,5kWh z 1

Ee wcale nie najładniejszy. Najładniejszy to taki z sutkiem na górze  a ten wykres ma swój sutek w innym miejscu ;)

 

78c517c901798fadgen.jpg

 

No gdyby nie ten nie trafiony sutek to ten idealnie na 12 byłby piękny, a tak...

Koło czerwca dzień będzie dłuższy wykres też to i sutek może będzie ładniejszy.

 

Natomiast mój dzisiejszy sutek ma raka:/

115178cdf32ca501gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.