Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Trener40 napisał:

Jeżeli kupiłeś od tego samego producenta, ale kolejny zakup zrobiłeś po dłuższym czasie, to powinieneś wykonać test wagowy. Może być teraz tak, że masz za dużą dawkę paliwa względem powietrza. Pomimo tego, że bedzie podawał w tych samych odstępach, to pellet może być cięższy i nie nadąża się prawidłowo spalać. 

Test mam robiony ale i tak schodzę z podawaniem żeby mi się nie wygaszal jak osiągnie zadaną temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ta podstawowa funkcja sterownika zwana modulacją  na niskiej mocy ? powinna się nazywać " wędzenie".  I tu Kolego będzie klops. Albo niska moc i wędzenie, które przynosi czarno w kotle, albo praca z wyższą mocą i wygaszanie. No ale może kolega @Ozi80 pomoże. Ja się nie znam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
2 godziny temu, Snoopi21898 napisał:

Ok. A posiada ktoś może ten kod bo nigdzie nie można znaleźć.

Posiadam ten kod, tylko że w tym menu nie ma nastaw o które pytałeś. W ogóle jest tam niewiele nastaw i bardzo się rozczarujesz. Odgadnięcie tego kodu to jest jakiś żart programisty. Stań przed wyświetlaczem i wbij kod do menu "1" potem pomyśl trochę "jaki może być kod do menu "2"  na 100% odgadniesz kod za pierwszym razem, no może za drugim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ? kocioł zamontowałem u brata, jak będę u niego to sprawdzę. Tak z pierwszych spostrzeżeń to modulacja ni w kij ni w drewko w tym sterowniku. Jak ustawiłem 30-100% mocy kotła to na 30 procent stoi jak baran z godzinę, choć temperatura na kotle spada?

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
34 minuty temu, Snoopi21898 napisał:

Jak ustawiłem 30-100% mocy kotła to na 30 procent stoi jak baran z godzinę, choć temperatura na kotle spada?

Z tym się muszę zgodzić, FL w touchu jest z du... w starym slimie FL2 działało o wiele lepiej. W Touchu zrobili wszystko żeby kocioł się nie przegrzewał co im się udało ale za ma tendencje do niedogrzewania. Żeby w miarę szybko chciał osiągać zadaną temperaturę kotła musiałem ustawić moc min na 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

I to jest ta podstawowa funkcja sterownika zwana modulacją  na niskiej mocy ? powinna się nazywać " wędzenie".  I tu Kolego będzie klops. Albo niska moc i wędzenie, które przynosi czarno w kotle, albo praca z wyższą mocą i wygaszanie. No ale może kolega @Ozi80 pomoże. Ja się nie znam.

 

Ale najlepsze że palę tak już 2 sezon i dopiero teraz pojawiła się sadza. Ale coś trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, czarny38 napisał:

Z tym się muszę zgodzić, FL w touchu jest z du... w starym slimie FL2 działało o wiele lepiej. W Touchu zrobili wszystko żeby kocioł się nie przegrzewał co im się udało ale za ma tendencje do niedogrzewania. Żeby w miarę szybko chciał osiągać zadaną temperaturę kotła musiałem ustawić moc min na 50%.

Dokładnie też ustawiłem min moc na 50% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

@Snoopi21898 Jak już odgadniesz ten arcytrudny kod do menu "2" ? to jest tam nastawa "Bezwładność palnika" możesz nią nieco zejść żeby palnik szybciej reagował, niemniej u mnie po zmianie najpierw pomagało, po czym, po kilku dniach miałem wrażenie że wolno reaguje. Ale może to tylko moje wrażenie. 

Poniżej foto tego menu:

IMG_20210207_150507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mam moc 80% min jak było 60% top długo się nagrzewał. W draco Bio  nie ma tej szufladki na popiół i trzeba wybrać jakąś szuflą do innego pojemnika już na zewnątrz. Myślę żeby dorobić taką właśnie szufladkę i położyć przed katalizatorem, i odrazu ją wynosić i opróżniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie położyłem na dno pieca starą brytfankę na ciasto. Ale jak czyszczę kocioł po 3-4 dniach, to i tak już z niej przebiera i połowa popiołu jest na boku. Ale przynajmniej żar nie spada bezpośrednio na dno pieca, tylko ewentualnie odbija się od szamotów i ląduje na tej brytfance. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podłączyłem czujnik bezprzewodowy ctp-02r do sterownika Estyma Igneo Slim wedle instrukcji/schematu i przy wyborze w ustawieniach czujnik pokojowy ctp2 wywala taki błąd- kod 46, rozwarcie in2 moduł 0. Ktoś wie co jest nie tak ? 

IMG_20210212_213911.jpg

IMG_20210213_130531.jpg

Edytowane przez kondzior2506
Dodałem zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondzior2506 Najszybciej pomoc otrzymasz w serwisie Tekli. Wystarczy tam zadzwonić powinni powiedzieć co jest nie tak, Także używam tego czujnika i nie miałem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na błąd... To chyba masz moduł dodatkowy...i źle podlaczyles czujnik.. jak pamiętam dobrze jak jeszcze miałem slim to moduł główny nazywał się moduł 5. A alarm masz na moduł 0
Czyli musisz mieć instrukcja od moduł rozrzerzeniowy.. zresztą sam alarm pokazuje gdzie wpiąć czujnik kabelek z pola 33 dajesz na 29 reszta bez zmian i powinno być ok

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechotnik napisał:

Patrząc na błąd... To chyba masz moduł dodatkowy...i źle podlaczyles czujnik.. jak pamiętam dobrze jak jeszcze miałem slim to moduł główny nazywał się moduł 5. A alarm masz na moduł 0
Czyli musisz mieć instrukcja od moduł rozrzerzeniowy.. zresztą sam alarm pokazuje gdzie wpiąć czujnik emoji41.png kabelek z pola 33 dajesz na 29 reszta bez zmian i powinno być ok emoji848.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Zgadza się, było tak jak napisałeś. Dzięki za info. Teraz chyba kalibracja czeka. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Niebawem czeka mnie wymiana kotła na Teklę Draco D Bio 15kW. Możecie doradzić mi czy ten schemat instalacji jest ok? Co ewentualnie zmienić. Kocioł raczej będę wymieniać samodzielnie - stary zaczyna przeciekać a ekipy instalacyjne mają odległe terminy. 

Instalację kotłową chcę oprzeć na rurach miedzianych 35mm, ewentualnie w stali. W domu wyłącznie grzejniki. 

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę i poradę.

Miłego dnia ?

tekla schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dreadlook Czy z oferty Tekli nie lepiej byłoby się zainteresować tym modelem https://www.teklakotly.pl/pl/produkt/kociol-stalowy-komfort

https://www.fuego.pl/tekla-komfort-12-kw.html

Ma on wszystko to co powinien mieć prawdziwy kocioł pelletowy.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna konstrukcja wymiennika. Coś a la ruszt wodny nad palnikiem. Nikt normalnie takich rzeczy nie robi To nie wróży dobrze w kwestii tworzenia się sadzy. Ze względu na możliwość szybkiego schładzania nie w pełni dopalonych gazów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nowy produkt. To i recenzji nie ma. Inna sprawa, że Tekla chyba tu na forum nieźle kogoś postraszyła konsekwencjami prawnymi za krytykę. To i nikt się nie odważy złego słowa powiedzieć

Edytowane przez Outsider
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Ja mam Teklę i jestem zadowolony i nikt mnie nie straszył ani namawiał żeby chwalić. Zresztą nikogo nie namawiam do zakupu.

Na forach zazwyczaj przeważają złe opinie bo jak  coś nie działa to szukasz odpowiedzi na forum a jak wszystko ci działa to nie wchodzisz na forum. Ot i cała tajemnica, wystarczy przeszukać forum na temat innych kotłów, znajdziesz więcej zawiedzionych niż zadowolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to samo. Ktoś poleca jakiś kocioł, zaczynam czytać o nim opinie i większość negatywnych. ?

8 minut temu, adamaadres napisał:

Ja mam Teklę i jestem zadowolony i nikt mnie nie straszył ani namawiał żeby chwalić. Zresztą nikogo nie namawiam do zakupu.

Na forach zazwyczaj przeważają złe opinie bo jak  coś nie działa to szukasz odpowiedzi na forum a jak wszystko ci działa to nie wchodzisz na forum. Ot i cała tajemnica, wystarczy przeszukać forum na temat innych kotłów, znajdziesz więcej zawiedzionych niż zadowolonych.

Jaki model Tekli masz? Ile czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.