Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

@Pumping W instrukcji instalatora jest pin do poziomu "1" a ja mówię o poziomie "2". Chyba że masz inną instrukcję instalatora.

Poniżej zrzut z mojej instrukcji instalatora, żeby nie było za łatwo zasłoniłem ogólnie znany pin "1" ;)

Próbować można ale należy to robić z głową i zapisywać wcześniejsze nastawy żeby móc wrócić do tego co było. Akurat interwał podawania może przydać się komuś kto ma ustawione minimalne podawanie a uważa że mimo to sypie za dużo, w takim wypadku może wydłużyć odstępy podawania. 

Z tą nastawą trzeba ostrożnie bo wyobraźmy sobie że mamy np. podawanie max 3.8 i odstęp podajnika co 20s a zmienimy odstęp na 10s to zwiększymy moc kotła o 100% to dlatego ta nastawa jest dostępna z poziomu "2".

Kolega z kotłem Kostrzewy podpowiadał mi że u u nich sterownik sam przelicza podawanie przy zmianie interwału, u nas sprawdziłem na szybko i nie przeliczył mi podawania, jak widać bywa różnie.

P.S. Zmniejszenie podawania rzadko prowadzi do oszczędności a częściej do zwiększenia spalania.

 

pina.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny38 czyli jeszcze jest jeden poziom? "2"? Jakiś mega instalator :)?
Mi w sumie dużo pomogło to menu i teraz wiem więcej o sterowaniu. Ale tak jak piszesz trzeba z głową robić i zapisywać parametry zeby nie namieszać zbytnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze się nie grzebie w serwisie 2 ale proszę o pomoc bo niechcący coś przestawiłem ( Pod.palnika[%pod.zasobnika] ). Ile tam ma być? 

1609005639086889300054820719224.jpg

Edytowane przez Gregory2203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregory2203default był chyba 120 ale ja mam ustawione 200 bo podajnik palnika u mnie chodził za krótko. Ta nastawa to jest procent pracy podajnika palnika w stosunku do pracy podajnika zasobnika. Przy nastawie 200 podajnik palnika chodzi 2 razy dłużej niż podajnik zasobnika.

 

 

10 godzin temu, Pumping napisał:

czyli jeszcze jest jeden poziom? "2"? Jakiś mega instalator :)?

Tak jest poziom "2" nie mam tam dużo nastaw ale są bardziej wrażliwe, poziom producenta

Edytowane przez czarny38
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że temat wielokrotnie wałkowany, ale przy dużych wiatrach i niskich temperaturach pięć się nie nagrzewa. Chodzi o tekla bio 12kw. Dom 160 m2 powierzchnia do grzania 115 m2. Ogrzewanie jedynie podłogowe. Dom nowo wybudowany w trakcie oklejania styropianem. Założone czujniki w pokojach. Nie mam pojęcia na co patrzeć w piecu i jak najlepiej go ustawić. Jestem kompletnym laikiem. Mój pierwszy dom i pierwszy piec. Zaufałam hydraulikowi że wszystko jest ok, jednak w domu Max 19 stopni. Na piecu pokazuje moc grzania 5kw. Temperatura na piecu 28 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia instalacji

21 godzin temu, Kriss12 napisał:

Zrób zdjęcia instalacji i pokaż ustawienia sterownika

 

IMG_20201228_084855.jpg

IMG_20201228_084848.jpg

IMG_20201228_084845.jpg

21 godzin temu, Kriss12 napisał:

Zrób zdjęcia instalacji i pokaż ustawienia sterownika

Ustawienia

Peletu bierze ok. 2,5 worka na dzień. Jak wieje i ok. Minus 2 to i 4 worki. 

Dzięki za pomoc

IMG_20201228_164406.jpg

IMG_20201228_164420.jpg

IMG_20201228_164429.jpg

IMG_20201228_164437.jpg

IMG_20201228_164509.jpg

IMG_20201228_164522.jpg

IMG_20201228_164529.jpg

IMG_20201228_164535.jpg

IMG_20201228_164543.jpg

IMG_20201228_164619.jpg

IMG_20201228_164626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyłączone ogrzewanie...
Program masz wyłączony
Wartość opałowa paliwa 4.0 nie ma raczej takiego peletu przeważnie jest 5.0 wpływa to tylko na to ile ci pokazuje kW
Nie widać żadnych zaworów 3 lub 4 drogowych ?
Napewno masz nisko ustawiony start pompy.. kocioł /serwis/start pompy..daj 45 stopni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Czujnik c.o jest aktywowany....a siłownika nie widać...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartym sezonie padła mi pierwsza zapalarka. To ta z góry. Wykrzywiło ją i pękła. Dla porównania na dole nowa.

1388006846_WhatsAppImage2020-12-28at11_48_52.thumb.jpeg.f6f8e84571dd2c494f686096439693d1.jpeg

Nie do końca nowa, bo leżała chyba z dwa lata kupiona na wszelki wypadek. Dzisiaj się przydała, bo inaczej co najmniej do jutra byśmy marzli. W lokalnym sklepie bowiem zapalarki nie było i zamówiłem bezpośrednio w Tekli i jutro przywiezie kurier. Pierwszy raz wykręcałem zapalarkę i wkładałem nową, więc zajęło mi to w sumie aż około 45 minut, bo trochę na ślepo po kablu dochodziłem gdzie ona w ogóle jest i co trzeba odkręcić: najpierw obudowę palnika (3 śruby), potem boczną wyczystkę panika (dwie nakrętki), potem wykręcić taką obudowę zapalarki (dwie śruby), z niej wkręcić dwie śruby i dopiero wtedy się uwolni zapalarkę. Na żółto zaznaczyłem kabel z zapalarki:

image.thumb.png.62f964f4cffdbe532a0c6cf672240228.png

W takiej obudowie jest zapalarka:

image.thumb.png.ababe15f3c01d878176bfced32f482be.png

Żeby nie było za łatwo, to po kilku minutach po włączeniu kotła po wymianie zapalarki, znowu wybiło mi różnicówkę (taki był objaw, jak ta stara mi padła w nocy). Chyba się gdzieś dostała do niej wilgoć przez te lata czekania na swoją kolej. Włączając ją bezpośrednio do prądu z początku też robiła zwarcie, ale za trzecim razem załapała i rozgrzała się do czerwoności.

image.thumb.png.4018366e762a6070429987745dca1b7c.png

Po ochłodnięciu zamontowałem ją po raz drugi i na szczęście póki co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kto robił Ci instalację ?? autoryzowany instalator Tekli ,czy sąsiad zza płotu ...opisz czy masz zawory 3d /4d czym  sterujesz ogrzewanie .....bo w sterowniku Tekli wygląda jakbyś miał wyłączone ogrzewanie .....to chyba jakaś hybryda Estymy i Techa

A tak na marginesie , obsługi kotła niestety trzeba się nauczyć ......jak kiedyś obsługi komputera 

Edytowane przez Kriss12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ozi80 napisał:

W czwartym sezonie padła mi pierwsza zapalarka. To ta z góry. Wykrzywiło ją i pękła. Dla porównania na dole nowa.

1388006846_WhatsAppImage2020-12-28at11_48_52.thumb.jpeg.f6f8e84571dd2c494f686096439693d1.jpeg

Nie do końca nowa, bo leżała chyba z dwa lata kupiona na wszelki wypadek. Dzisiaj się przydała, bo inaczej co najmniej do jutra byśmy marzli. W lokalnym sklepie bowiem zapalarki nie było i zamówiłem bezpośrednio w Tekli i jutro przywiezie kurier. Pierwszy raz wykręcałem zapalarkę i wkładałem nową, więc zajęło mi to w sumie aż około 45 minut, bo trochę na ślepo po kablu dochodziłem gdzie ona w ogóle jest i co trzeba odkręcić: najpierw obudowę palnika (3 śruby), potem boczną wyczystkę panika (dwie nakrętki), potem wykręcić taką obudowę zapalarki (dwie śruby), z niej wkręcić dwie śruby i dopiero wtedy się uwolni zapalarkę. Na żółto zaznaczyłem kabel z zapalarki:

image.thumb.png.62f964f4cffdbe532a0c6cf672240228.png

W takiej obudowie jest zapalarka:

image.thumb.png.ababe15f3c01d878176bfced32f482be.png

Żeby nie było za łatwo, to po kilku minutach po włączeniu kotła po wymianie zapalarki, znowu wybiło mi różnicówkę (taki był objaw, jak ta stara mi padła w nocy). Chyba się gdzieś dostała do niej wilgoć przez te lata czekania na swoją kolej. Włączając ją bezpośrednio do prądu z początku też robiła zwarcie, ale za trzecim razem załapała i rozgrzała się do czerwoności.

image.thumb.png.4018366e762a6070429987745dca1b7c.png

Po ochłodnięciu zamontowałem ją po raz drugi i na szczęście póki co działa.

Prędzej czy później każdego to czeka. Fajnie że  to opisałeś. Zapisałem sobie tę stronę do ulubionych jakby co. Jak  u mnie było pierwsze uruchomienie to też parę razy wywaliło różnicówkę. Chyba już tak mają te zapalarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kriss12 napisał:

Kolego kto robił Ci instalację ?? autoryzowany instalator Tekli ,czy sąsiad zza płotu ...opisz czy masz zawory 3d /4d czym  sterujesz ogrzewanie .....bo w sterowniku Tekli wygląda jakbyś miał wyłączone ogrzewanie .....to chyba jakaś hybryda Estymy i Techa

A tak na marginesie , obsługi kotła niestety trzeba się nauczyć ......jak kiedyś obsługi komputera 

Nie chcesz nie pomagaj. Dla Twojej wiedzy pięć zakładał hydraulik zakładający te piece nie tylko w Polsce. 

Ogrzewanie włącza sterownik Tech a nie piec. Prosiłam jedynie o pomoc w problemie odnośnie spadku ogrzewania w mroźne i wietrzne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiaran musisz bardziej to opisać co jest jak wykonane... Inaczej ciężko będzie ci pomóc....
Jeśli jest zimniej i wietrznie... Wzrasta ciąg kominowy... Przydaje się wtedy regulator ciągu kominowego..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechotnik napisał:

Kasiaran musisz bardziej to opisać co jest jak wykonane... Inaczej ciężko będzie ci pomóc....
Jeśli jest zimniej i wietrznie... Wzrasta ciąg kominowy... Przydaje się wtedy regulator ciągu kominowego..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Są dwie pompy. Jedna do wody ciepłej jedną do ogrzewania. W piecu ustawiony jest jeden obwód co. Następnie na zawodach do podłogówki zainstalowany jest sterownik do włączania ogrzewania w przypadku gdy w danym pomieszczeniu spada temperatura poniżej zadanej na potencjometrze w danym pomieszczeniu. Nie ogrzewa całego domu tylko dane pomieszczenie. Już histerezę mam ustawioną na 0,2 stopnia by częściej się załączało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źle zrobiona instalacja, brak ochrony powrotu, cykliczne ogrzewanie pomieszczeń, nieocieplony dom, prawdopodobnie brak zaworu 3d/4d.......i po co instalator dołożył techa skoro w kotle masz estymę, która ma więcej możliwości konfiguracyjnych.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasarian a zwiększałaś podawanie max z 2,4 do np. 3,0? Może po prostu za mała ta moc 6,1kW, jaką widać na twoim zdjęciu. 

16 godzin temu, Kriss12 napisał:

To nie zawór 3d

InkedIMG_20201228_084845.jpg.3944b35700a15ac32fa34fb8cab5412d_LI1.jpg

A co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kocioł nie widzi instalacji.,.
To na tym techu musisz ustawić żeby nie pozwalał pracować pompom jeśli nie ma temperatura na kotle przynajmniej 45 stopni....
Paliwo zważone?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wy palicie. Po osiągniętej temp wylacza się? Czy pauza ? I ile histerezy do zalaczenia i wyłączenia. Proszę się nie śmiać i normalnie pisać bo ciągle się uczę  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.