Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przykręciłem ją identycznie bo specjalnie zaznaczyłem jak było. I dlatego piszę bo już mi pomysłów brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rusztu to ty na tym zdjęciu nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trener40 napisał:

@Okman generalnie, to ja mam gdzieś to co mi pokazuje sterownik, bo jakbym na to patrzył i przeliczył, to powinienem spalić ok 16kg /dobę... Wrzucam worki i wychodzi mi niecałe 13kg. 

Ad2. 

Jak skrobie i rzęzi, to być może motereduktor kończy swój żywot. 

Kiedyś kupiłem nowy Motoreduktor i po dwoch miesiącach go reklamowałem. Nowe nie zawsze jest dobre 

 

 

Ja też nie patrzę na wskazania w spalania w sterowniku tylko na to co wsypę do zbiornika.Napisałem o tym tylko po to,żeby pokazać jaki błąd jest akurat w sterowniku Slim.W palniku Fireblast ślimak tak skrobie i występuje to u wszystkich którzy mają kotły Tekli z tym palnikiem chyba bez wyjątku.Nagram może jutro filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ozi80 napisał:

A zwiększając interwał, czas podawania dalej jest taki sam?

Tak,podawanie jest cały czas takie samo,czyli takie jak ustawiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pumping napisał:

Właśnie przykręciłem ją identycznie bo specjalnie zaznaczyłem jak było. I dlatego piszę bo już mi pomysłów brakuje.

Już parę razy rozkręcałem cały ten ruszt,przykręcałem później nie patrząc nawet na te nacięcia i z fotokomórką u mnie wszystko jest ok...zdążyłem już nawet jedną śrubę ukręcić.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Okman napisał:

Już parę razy rozkręcałem cały ten ruszt,przykręcałem później nie patrząc nawet na te nacięcia i z fotokomórką u mnie wszystko jest ok...zdążyłem już nawet jedną śrubę ukręcić.

A u mnie coś licha z ta foto. Działa napewno bo rozkrecilem, wyczyściłem i daje przy latarce po 280. Ale jak juz tylko włożę do dziury to koniec, chociaż tam tez wszystko wyczyściłem, ruszt rozkrecilem itp. Czasami widzę jak ma problem z rozpaleniem bo nawet 5 nie osiągnie. A jak juz pracuje na modulacji to foto jest w granicy 15-25. Trochę mało:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, IzaTom napisał:

. Czasami widzę jak ma problem z rozpaleniem bo nawet 5 nie osiągnie. 

Masz problem z rozpalaniem,ale koniec końców rozpala ci się,czy często są powtórki rozpalania z braku przekroczenia progu foto?Na ile masz ustawioną dawkę startową?Jeżeli chodzi o samo rozpalanie to spróbuj zwiększyć wartość dawki startowej.U mnie również były problemy z rozpalaniem.Zwiększyłem dawkę startową i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że zwiększy dawkę startową?? Wyraźnie napisał,  że w czasie modulacji waha się w okolicach 15-25....to strasznie mało. U mnie w czasie modulacji cały czas jest powyżej 100. No chyba, że ma aż takie małe podawanie, że ledwo żarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie odwrotnie przy zbyt dużym podawaniu jasność płomienia spadała, dziurki którymi wpada światło do czujnika światła są w dolnej części palnika, mniej więcej pod ślimakiem, gdy jest zbyt dużo żaru mimo że warkocz ognia solidny to odczyt płomienia mały. Tak przynajmniej jest u mnie w draco bio 12 ze starym palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, że się w końcu rozpali, ale czasami potrzebuje do tego dwóch rozpaleń.(a próg foto ustawiony na 5). Podawanie mam na 2.5 pomiędzy 50%-100% wydajności, wcześniej było to 2.8 pomiędzy 30%-80%, brak problemów z osiągnięciem temperatur. 

Z samą dawką startową też nie jest problem, bo ładnie się rozpala pelet tylko to foto:/ i nie może przejść w dalszy tryb.

U was w Draco jest jakiś otwór jeszcze w ruszcie, tak? U nas w tytanach nic takiego nie ma, i to światło przechodzi tylko przez te szpary w ruszcie do czujnika? 

Kiedyś było dobrze bo i po 200 osiągałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie mamy kipi. U mnie jak przytkam te dziury to mam zero światła na czujniku, a w moim jeszcze niżej są trzy duże otwory których nie widać na tym foto bo to foto z netu. Nie wykluczam że tędy może też wpadać ciepłe powietrze z grzałki. 

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jeżeli fotosonda jest tak nisko, praktycznie nie dziwi dlaczego płomień macie zawsze na 100%. U mnie sonda jest obok palnika  w rurce , która wchodzi w głąb komory paleniskowej.  Jeżeli płomień zmniejszy się nawet minimalnie to widać to od razu na sterze. A myślałem, ze palniki Biawara chodzą mniej stabilnie niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w głębi w takiej wyczystce po prawej stronie patrząc od tyłu palnika dużo niżej niż otworki, dlatego nie wpada tam aż tak bezpośrednio światło jak mogłoby się wydawać. Nawet świecąc latarką w te otworki trzeba strumień światła skierować w dół żeby na wyświetlaczu pojawił się odczyt

Moim zdaniem grzałka jest poniżej rusztu i gorące powietrze z niej wpada trzema dużymi otworami pod rusztem, ale nie chcę się wymądrzać bo rozbierałem to 5 lat temu i może już coś kręcę.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IzaTom Spróbuj zdjąć pokrywę palnika, odkręć tą wyczystkę gdzie znajduje się czujka i druga osoba poświeci latarką do środka palnika wtedy zobaczysz którędy wpada światło. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrekzo napisał:

Co z tego że zwiększy dawkę startową?? Wyraźnie napisał,  że w czasie modulacji waha się w okolicach 15-25....to strasznie mało. U mnie w czasie modulacji cały czas jest powyżej 100. No chyba, że ma aż takie małe podawanie, że ledwo żarzy. 

Wyraźnie też napisał że: "Czasami widzę jak ma problem z rozpaleniem bo nawet 5 nie osiągnie."Nie odpowiedziałem mu na temat niskiego foto w trakcie modulacji,tylko na temat samego rozpalania i tylko do tego problemu się odniosłem.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem teraz mój palnik i faktycznie światło wpada przez ruszt i te duże otwory pod rusztem, poniżej fotki. 

Tymi dziurkami co zaznaczyłem we wcześniejszym poście wpada gorące powietrze z grzałki, pomyliłem się sory.

IMG_20200131_165834.jpg

IMG_20200131_170126.jpg

IMG_20200131_170538.jpg

IMG_20200131_170729.jpg

IMG_20200131_170743.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Okman w żadnym wypadku nie chciałem kogoś ani pouczać ani obrazić. Nie gniewaj się. Porostu uważam, że problem jest z czujnikiem foto lub jego zakryciem  a nie tylko z dawką startową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie gniewam się,nawet o tym nie pomyślałem.Ja też uważam że to nie jest problem z dawką startową,ale z wypowiedzi kolegi  IzaTom wynikało że oprócz problemu z foto podczas modulacji, ma również problem z samym rozpalaniem,a że u mnie ten problem też występował to mu odpisałem jak ja sobie poradziłem.

Niedawno chyba Ozi opisywał (w związku ze spaleniem się u niego rury przez którą podawany jest pellet) gdzie znajduje się w naszych palnikach czujnik foto.I z tego co pamiętam,to znajduje się na godzinie 11 patrząc na otwarty palnik.Jest tam dziurka i w niej jest ten czujnik.U mnie tak właśnie jest.Tak czy inaczej czujnik znajduje się nad miejscem gdzie spalany jest pellet a nie na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten otwór u góry, za którym znajduje się czujnik foto.

20200201_145059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam piec Tekla Draco Bio Compact 18 na pellet. Dom ma 160m2 (1 pietrowy). Ocieplony styropianem 10 cm.

Bardzo prosze o poradę jak ustawić ten piec aby dobrze wszystko chodziło (oczywiście w miare). Jak dałem na ustawienia fabryczne to efekt był średni. Jak pozmienialem po swojemu to dużo lepiej nie jest a spalanie przy stalej pracy wynosi ok 30kg/24h i zostaje bardzo duzo popiołu. Musze wybierać go co 4 dni aby sie piec sam nie wyłączył.

Piec mam juz 3 lata ale ta zima jes dopiero pierwsza odkad tu mieszkam.

 

Z gory dziękuję za jakieś porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.