Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym malejącym spalaniem z roku na rok to nie cieszcie się za bardzo. Po prostu z roku na rok jest cieplej. Ja też w listopadzie 2019 spaliłem mniej niż w listopadzie 2017 i w listopadzie 2018. Ale też tak ciepłego listopada, jak teraz, to w poprzednich latach nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi obyś nie miał racji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w popiole pojawia się niecałkowicie spalony pellet to co to oznacza. Za mało czy za dużo powietrza daje. Dodam tylko, że podawania nie chce zmniejszać bo wtedy za długo dochodzi mi kocioł do ustawionej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrekzo napisał:

Powinieneś zmniejszyć podawanie,  dlaczego przeszkadza ci,  że kocioł dłużej dochodzi do zadanej temp? 

 

Wole jak szybciej nagrzeje mi dom i potem niech się wyłączy (histereze mam na 0,3). Przy zmniejszeniu podawania za wolno nagrzewa mi chałupę. Nie bez znaczenia jest to że wówczas mniej mi spala, pomimo większego podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania. Także stała pompa to  komfort ale okupiony większym spalaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gang żeby u mnie tak działał 4D to byłoby fajnie.

Sterownik Igneo Touch spina mi zawór 4D Hertza i pompę CO. Na wyjściu CO (za pompą tak jak pokazane jest w filmiku) mam czujnik temperatury CO. Nie mam natomiast tego drugiego czujnika, pokazanego na filmiku, który mierzy temperaturę powrotu Tylko sam dla siebie na powrocie założyłem termometr elektroniczny, żebym widział jaka jest temperatura powrotu.

Teraz pytanie czy da się do sterownika Igneo Touch podłączyć taki czujnik powrotu jak w filmie i czy wówczas jestem w stanie uzyskać sterowanie zaworem, tak ze 4D otwiera się dopiero jak temperatura powrotu ma 50C (jak spadnie to ma zamykać zawór).

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączony czujnik powrotu do Toucha ze starego sterownika od pieca i pokazuje mi temp powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki miałem 3 w zestawie a że mam 1 obwód to jeden dałem na powrocie, w touch to działa ale musi być pompa na krótkim obiegu. Mi tam pilnuje żeby powrót miał 50 stopni. Obie pompy są elektroniczne na co i ta na krótki obieg gdy obie pracują na 1 biegu czyli 7W, powrót często miał 45 zamiast 50 więc tą od krótkiego obiegu włączyłem na 2 bieg i teraz utrzymuje temperaturę powrotu stabilnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek a na czym polega to pilnowanie w Touch? Bo w Slim widzi tą temperaturę powrotu i to by było właściwie na tyle.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniu Minimalna temperatura powrotu mam ustawione 50 stopni i siłownik z tak puszcza wodę na CO żeby powrót miał te wymagane 50. 

Tylko warunek to czujnik powrotu, pompa na odcinku powrotu kotla a 4D i jeszcze z odpowiednią prędkością. Wystarczy że pompa na CO jest na III biegu a ta kotłowa na I to żadnej ochrony powrotu nie ma bo ta na co wyciąga ciepło a zawór z siłownikiem nie nadąża 

Edytowane przez arek1263
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość żeby podłączyć do Toucha, dodatkowy czujnik do mierzenia temperatury powrotu i żeby wówczas sterował tak aby pilnował 50C na powrocie (na razie byłoby to bez pompy kotłowej - bo dopiero na wiosnę mam zamiar taką zainstalować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek1263 napisał:

W ustawieniu Minimalna temperatura powrotu mam ustawione 50 stopni i siłownik z tak puszcza wodę na CO żeby powrót miał te wymagane 50. 

Tylko warunek to czujnik powrotu, pompa na odcinku powrotu kotla a 4D i jeszcze z odpowiednią prędkością. Wystarczy że pompa na CO jest na III biegu a ta kotłowa na I to żadnej ochrony powrotu nie ma bo ta na co wyciąga ciepło a zawór z siłownikiem nie nadąża 

Mam identycznie to rozwiązane. Pompa CO na ok 2 (elektroniczna) bo na auto jakby mi na piętro słabo tłoczyło. Kotłowa na min i daje ładnie radę trzymać min 50st na powrocie

Edytowane przez Majster333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makrela zwracam się do Ciebie, bo Ty mi "pomogłeś" pompę kotłową dobrze podłączyć i ustawić (i masz chyba też toucha).

Zauważyłem przed chwilą (kocioł nie pracował) , że CO chodziło, pompa kotłowa na powrocie nie a temp powrotu wynosiła 25st!

Ustawione na "ochronę powrotu" - wcześniej działało tak jak ma (min powrót na 50).

Zmieniłem na "ładującą" to ruszyła. Jak dałem z powrotem na "ochronę" to stanęła". Zostawiłem na razie na "ładującej". Jaka może być przyczyna, że "ochrona powrotu" nie zadziałała?

Dodam, że piec podpalił się i teraz ochrona działa (nie wiem czy by zadziałała "sama". Zmieniłem kilka razy na "ładującą" i z powrotem).

Nie ma jakiejś "dziury" w oprogramowaniu polegającej na tym, że kocioł nie pilnuje powrotu gdy pompa CO włączy się na "zgaszonym", ale nagrzanym piecu?

Edytowane przez Majster333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Majster333 napisał:

Zmieniłem na "ładującą" to ruszyła. Jak dałem z powrotem na "ochronę" to stanęła". Zostawiłem na razie na "ładującej". Jaka może być przyczyna, że "ochrona powrotu" nie zadziałała?

Mam tak samo, też jest na ładującej i działa. A jak pompa włączy się na wygaszonym kotle to przecież obie naraz się odpalają ta od CO i ta kotłowa. Ustaw odpowiedni start pomp w okolicy 50 stopni i ustaw odpowiednie prędkości obydwu pomp aby jedna drugiej nie podbierała i będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Majster333 napisał:

@makrela zwracam się do Ciebie, bo Ty mi "pomogłeś" pompę kotłową dobrze podłączyć i ustawić (i masz chyba też toucha).

Zauważyłem przed chwilą (kocioł nie pracował) , że CO chodziło, pompa kotłowa na powrocie nie a temp powrotu wynosiła 25st!

Ustawione na "ochronę powrotu" - wcześniej działało tak jak ma (min powrót na 50).

Zmieniłem na "ładującą" to ruszyła. Jak dałem z powrotem na "ochronę" to stanęła". Zostawiłem na razie na "ładującej". Jaka może być przyczyna, że "ochrona powrotu" nie zadziałała?

Dodam, że piec podpalił się i teraz ochrona działa (nie wiem czy by zadziałała "sama". Zmieniłem kilka razy na "ładującą" i z powrotem).

Nie ma jakiejś "dziury" w oprogramowaniu polegającej na tym, że kocioł nie pilnuje powrotu gdy pompa CO włączy się na "zgaszonym", ale nagrzanym piecu?

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź Makreli. Czyżby serio ochrona powrotu działała tylko przy pracującym palniku? Jeśli tak, to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompę kotłową uruchamia sterownik przylgowy zamontowany na rurze kotła ustawiony na 50st. W okresie grzewczym gdy kocioł chodzi w trybie ciągłym pompa jest włączona non stop ponieważ na kotle nigdy nie mam poniżej 55 że względu właśnie na zawór temperaturowy 

 

Screenshot_2019-12-02-09-18-36-943_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arek1263 napisał:

Mam tak samo, też jest na ładującej i działa. A jak pompa włączy się na wygaszonym kotle to przecież obie naraz się odpalają ta od CO i ta kotłowa. Ustaw odpowiedni start pomp w okolicy 50 stopni i ustaw odpowiednie prędkości obydwu pomp aby jedna drugiej nie podbierała i będzie ok. 

Zostawiłem na "ładującej" i spokój. Działa do ostatniej pompy i jest git. Ustawiona na min i nie przeszkadza tej z CO (tylko podłogówka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni ustawienie "ochrona powrotu" od "ładująca"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ładująca" uruchamia się 5st przed temp min pomp i wyłącza po ostatniej aktywnej pompie albo po wygaszeniu palnika, jeśli pompy CO/CWU nie pracują.

"Ochrona powrotu" pilnuje minimalnej ustawionej temp powrotu. Jeśli ta spada poniżej ustawionej wartości, to pompa kotłowa się włącza do momentu uzyskania min temp powrotu. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.