Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

1h20min i nie umie do 100%mocy dojść 

15744536704774948187593644469005.jpg

 

15744537586352731101385520559138.jpg

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15744538411143306682704477966214.jpg

 

Zamontowalem dziś sondę lambda I od tego czasu się tak robi 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Co prawda nie mam Tekli i nie powiem nic o sterowniku. Gdzie i co trzeba pogrzebac. Ale musza byc gdzies ustawienia sondy. Wogole wrzuc jakie masz podawanie, przerwe, nadmuch i co mozesz ustawic w parametrach sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda nadmuchu sama reguluje a podawanie mam na 3.0 w ustawieniach mam tylko tlen min i max tak jak w zdjęciach poniżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Zwieksz podawanie. Przerwa podawania zapewne jest jakas stala i nie wiadomo jaka. Jezeli kjociol ma 22 kW. A pracuje na 8,4 to ustaw podawanie na 8 sek. I sprawdz jaka moc pojawi sie sie na wyswietlaczu. I jaki tlen.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle mogę ustawić 
1574454693213896198385343242488.thumb.jpg.8695b9b333087120281ecbc742e1bf74.jpg
15744547614027221429718798119774.thumb.jpg.7c274d56c39e0f1508601fab402977d9.jpg
Pokaż krzywa z dmuchawy i korektę powietrza ustaw na 0 będzie widział jak działa sonda od zadanych nastaw. 14%tlenu to za dużo.. .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem spowrotem na 3 i zobaczę jutro może zatrybi i dam znać ;) bo się boję bo nie mieszkam jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić w palniku moc minimalna. Standardowo jest od 50 % ustaw np od 70. A podawanie zostaw na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój piec spala  średnio 80-120kg na tydzień przy obecnych temperaturach (około 8st dzień, 3st noc)

Tekla Tytan BIO 20Kw plus bufor ciepła 1000l

Instalacja podłogówka cały dom 170m2 plus 2 grzejniki w 2  łazienkach.

Temperatura na parterze 22,2 st (sterowniki pokojowe w każdym pokoju)

Temperatura poddasze 20st

Dom gazobeton 24 plus 20cm styro grafit, poddasze 30cm wełny 0,33

Ustawienia pieca

Zasilanie CO bufor

Zasilanie CWU bufor (ustawiona temp 42st)

Bojler 120l

Piec pracuje w trybie auto grzeje do 65sł potem się wyłącza aż spadnie temperatura na buforze poniżej 50st. Piec włącza się średnio raz na dobę na 5h aby wszystko nagrzać.

Ustawienia bufora góra 50st, dół 65st

Pellet z Wilczej.

Edytowane przez Paramedyk87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc znowu:

Jeżeli sterownik w Slimie otwiera zawór mieszacza na zaworze 4D, to znaczy, że sterownik "chcę" aby  ciepło szło na instalację.
a jak zamyka to znaczy, że ciepło będzie krążyło w małym obiegu?

Co ja pomieszałem w ustawieniach, że siłownik mi zamknął obwód i piec chodził sam dla siebie ;) Nic ciepła nie puścił na grzejniki?
Który parametr odpowiada za to kiedy piec puszcza ciepło na grzejniki?

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w domu jest wystarczająco ciepło, to sterownik zamyka mieszacz i wyłącza pompę CO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w slimie co ma pierwszeństwo nad ochroną powrotu?

W menu ogrzewanie test mieszacza zamyka i otwiera. W menu kocioł test mieszacza nie robi nic.

Powrót obecnie ma 42 stopnie, mimo że ustawiłem minimum na 50. A  mieszacz się otworzył na maksa (10) i cała para idzie na instalację.  why?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ochrona powrotu w Slimie działa tak, jakby wcale. Jak temperatura powrotu jest niższa, niż ta, jaką ustawisz, to coś tam odejmuje od temperatury zadanej na CO. Do teraz nie wiem, jak to liczy, że ma odjąć tyle i tyle. Ale nawet jak coś odejmie od zadanej, to mieszacz i tak za bardzo na to nie zwraca uwagi i dąży do tego, jaka jest wyliczona na CO, niekoniecznie biorąc pod uwagę korektę ze względu na zbyt zimny powrót.

Ktoś tu pisał, że przydałby się ktoś z Tekli, który będzie odpisywał na pytania. Bardzo chciałbym poznać jego zdanie na powyższy temat. Bo w instrukcji o tym nie ma ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.