Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Visitor ja jeszcze nie mieszmam ale wszystko juz mam i czekam na wprowadzke a w piecu mam czarno. Jak będziesz to daj znać na priv ja Ci dam nr tel i łatwiej mi będzie pisać 

Spalił mi od wczoraj do dziś 37kg

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalił mi od wczoraj do dziś 37kg
Niestety pierwszy sezon kocioł swoje musi spali.wygrzac dom..kilka osób na tym forum już to pisało.zaklada się że średnio o 30% spalanie w pierwszym sezonie jest większe
Jeśli kocioł masz czarny jest za.malo powietrza na jakimś etapie.. rozzarzanie lub pracy.
Spalanie też jest spore jeśli jest zbyt małe podawanie..czyli mała moc kotła i długo pracuje nie umiejąc podnieść temperatury..

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ok 200m2 piwnica parter piętro piwnica 3 kaloryfery +1 w garażu reszta podlogowka na kaloryferach mam zawor 4d a na podlogowke mam 2×3d tzn 1 na parter 2.na piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzechotnik napisał:

Niestety pierwszy sezon kocioł swoje musi spali.wygrzac dom..kilka osób na tym forum już to pisało.zaklada się że średnio o 30% spalanie w pierwszym sezonie jest większe
Jeśli kocioł masz czarny jest za.malo powietrza na jakimś etapie.. rozzarzanie lub pracy.
Spalanie też jest spore jeśli jest zbyt małe podawanie..czyli mała moc kotła i długo pracuje nie umiejąc podnieść temperatury..

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Dam więcej powietrza to mi ciepło przez komin ucieknie mam ustawione podawanie na 3s co 20s zresztą teraz sonda powietrze sama dozuje i wentylator ma moc ok 25 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregory2203 napisał:

Dam więcej powietrza to mi ciepło przez komin ucieknie mam ustawione podawanie na 3s co 20s zresztą teraz sonda powietrze sama dozuje i wentylator ma moc ok 25 

Dodam że ja już w zeszłym roku palilem nie mocno ale było ciepło w domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ja już w zeszłym roku palilem nie mocno ale było ciepło w domu 
A jaka masz wydajność podajnika na godzinę..ile ci wyszło z ważenia peletu?
3 sec podawania to ja mam do kotła 15kw a ty widzę że masz 22 kw jak robisz zmiany podawania to max jednorazowo o 0.5 sec kocioł masz czarny bo jak dałeś wcześniej 7 sec i 15 sec podawania to i sonda nie pomoże.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzechotnik napisał:

A jaka masz wydajność podajnika na godzinę..ile ci wyszło z ważenia peletu?
3 sec podawania to ja mam do kotła 15kw a ty widzę że masz 22 kw jak robisz zmiany podawania to max jednorazowo o 0.5 sec kocioł masz czarny bo jak dałeś wcześniej 7 sec i 15 sec podawania to i sonda nie pomoże.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Mi wyszło 21.7kg/h a według listy dołączonej do pieca przy 22 kg/h ma być ustawione podawanie 3.5s 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to ważenie (sprawdzanie wydajności podajnika) jest konieczne?

grzeję drugą zimę, i nie robiłem "ważenia".

Mam ustawione (kocioł 12KW) 3,3s i fabrycznie chyba wprowadzone 16kg/h

 

Nie mieszałem tez nic przy powietrzu (jak powinno być, bo nie wiem czy serwisant przy odpalaniu tam nie mieszał), trochę mieszałem przy wentylatorze. Mam chyba 45-100%.

Czy "korekta powietrza" w menu "palnik" na samej górze odnosi się do korekty "powietrza do spalania" czy obrotów wentylatora?

Edytowane przez Majster333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to ważenie (sprawdzanie wydajności podajnika) jest konieczne?
grzeję drugą zimę, i nie robiłem "ważenia".
Mam ustawione (kocioł 12KW) 3,3s i fabrycznie chyba wprowadzone 16kg/h
 
Nie mieszałem tez nic przy powietrzu (jak powinno być, bo nie wiem czy serwisant przy odpalaniu tam nie mieszał), trochę mieszałem przy wentylatorze. Mam chyba 45-100%.
Czy "korekta powietrza" w menu "palnik" na samej górze odnosi się do korekty "powietrza do spalania" czy obrotów wentylatora?
Tak korekta powietrza jest do dmuchawy w palniku.
Jak ktoś umieją oko ustawić kocioł to ważenie nie jest konieczne

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło 21.7kg/h a według listy dołączonej do pieca przy 22 kg/h ma być ustawione podawanie 3.5s 
To ustaw 3.5 podawania ..
I obserwuj płomień ma być zwarty.nie porzarpany..


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj 3.5 ustawione i tyle zjadł dziś dałem 3 i korektę powietrza +10 zobaczę co wyjdzie a jak nie to dzwonię do tekli po serwowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się utrzymuje na mocy 54 i czasem spada i rośnie i dałem min moc 55 a i tak rusza od 30 nie rozumie tego zloma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregory2203 napisał:

Miałem wczoraj 3.5 ustawione i tyle zjadł dziś dałem 3 i korektę powietrza +10 zobaczę co wyjdzie a jak nie to dzwonię do tekli po serwowania

 

Po serwisanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się utrzymuje na mocy 54 i czasem spada i rośnie i dałem min moc 55 a i tak rusza od 30 nie rozumie tego zloma
Zawsze startuje od 30 %
Jeśli nastawiasz 50%moc minialna to podczas pracy nie schodzi poniżej tej mocy.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja się pochwalę spalaniem.U mnie w stosunku do października i listopada 2018 spadło odpowiednio 125 kg i 100kg i to przy wyższej temperaturze w domu podniesionej o 1C do 23C , nie wiem czy to zasługa wygrzania chawiry czy nowego pelletu.

Ale żeby nie było tak kolorowo to ten nowy pellet kosztuje 850zł czyli więcej o 200zł od poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz tutaj pisano, dom musi swoje spalić. Ja juz przestałem kombinować z ustawieniami bo nic to nie daje. Wygrzanie domu, czas i kolejne sezony powodują ze z roku na rok spada spalanie aż do momentu kiedy sie ustabilizuje. Ja w pierwszym sezonie spaliłem 7ton, w zeszłym juz 5ton. W październiku 350kg, a w listopadzie 580kg, czyli juz spadek o 100kg w stosunku do zeszłego roku. W domu 22st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się kombinować i jak wcześniej modulował od 50 do 100 % to teraz 60 to max i już taki biały wewnątrz przestaje być , ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Zmieniałem temperatury co dla temp zewnętrznej ale nie mogę sobie przypomnieć jakie miałem wcześniej. Modulacja była raczej taka jak teraz Wrzucam foto aktualnych. 

15kw duo

Moc min 50

Moc max 100

Podawanie 3,9

Test 18.4

Korekta była i jest 0

Spalanie 20kg doba

Termostat z pogodowym 

23 st w domu 

135m

 

 

IMG_20191130_085808.jpg

IMG_20191130_085904.jpg

Edytowane przez arek1263
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to w opcjach serwisowych.. służy do zmiany modułu do innego modelu.. ciebie nie dotyczy..a jak zmienisz to będzie miał alarmy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.