Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że byłem zielony, zadawałem mnóstwo bezsensownych pytań. Nawet, jak teraz sobie otwarłem moje zgłoszenie sprzed trzech lat do Tekli odnośnie tych szpar, to w innych punktach pisałem im jakieś głupoty. Ale to chyba normalne, tym bardziej że instrukcja tego sterownika pozostawia wiele do życzenia. By napisali lepszą, to mieliby trochę mniej problemu z zielonymi użytkownikami. Teraz tutaj na forum tez czytam wiele bezsensownych pytań, ale staram się odpisywać cierpliwie, czego Tobie czasem brakowało ;) ;) Ale i tak mi dużo tematów wyklarowałeś, tam gdzieś między kpinami ze mnie ;) ;) 

Ze spalania jednak do teraz jestem niezadowolony, ale nie wydaje mi się, żeby marka kotła, czy sterownika miała na to wpływ.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Ozi80 napisał:

Teraz tutaj na forum tez czytam wiele bezsensownych pytań, ale staram się odpisywać cierpliwie, czego Tobie czasem brakowało ;) ;) Ale i tak mi dużo tematów wyklarowałeś, tam gdzieś między kpinami ze mnie ;) ;) 

I chwała Ci za to że innym starasz się coś przekazać w przeciwieństwie do rosnącej grupy pseudo specjalistów, którzy po wyjaśnieniu najprostszych ( elementarnych) problemów z ich kotłami czy instalacją teraz nabijają się z innych "zielonych" na tym forum.

59 minut temu, Ozi80 napisał:

Ze spalania jednak do teraz jestem niezadowolony, ale nie wydaje mi się, żeby marka kotła, czy sterownika miała na to wpływ.

To raczej "zasługa" samego budynku, który ogrzewasz i instalacji, która jest w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nic nie będzie normalne póki instalatorzy nie zmienią podejścia do klienta. W tym momencie wygląda to tak, że kocioł zamontowany i za chwilę gościa nie ma, a potem użytkownik wchodzi na forum i prosi o pomoc. Nie tak to powinno wyglądać, w większości przypadków nawet przeszkolenia z zakresu czynności kontorolno-obsługowych nie ma. Potem klient zdziwiony że w ogóle trzeba kocioł czyścić, nie mówiąc już o ustawieniu go pod dom, instalację i paliwo.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pumping napisał:

Start pompy 50 st bez zmian. Czujnika pogodowego nie mam.

Sprawdź czy fizycznie pompa od CO działa bo może wirnik się zaciął, tak było u mnie jak przez lato grzałem tylko CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

To raczej "zasługa" samego budynku, który ogrzewasz i instalacji, która jest w nim.

I przewymiarowanego kotła. Swoją drogą ciekawe czy jak dojdzie mi poddasze do ogrzewania, to wzrośnie spalanie. Skoro teraz przewymiarowany bardzo, to wtedy będzie przewymiarowany trochę, więc teoretycznie spalanie powinno być takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozi80 napisał:

Czymś takim?

Znalezione obrazy dla zapytania uszczelka do okien


Czyli wychodzi na to, że to wada nie tylko u mnie, ale u innych też. 

U mnie jest to samo.Pisałem o tym parę stron wcześniej.Jakoś przytkałem te szpary tekturą.O uszczelce nie pomyślałemJak to dobrze że jest to forum to zawsze ktoś podrzuci jakiś pomysł.A pellet spod zbiornika wybrałem przewracając sam zbiornik jak był już pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na serwis. Kulturalnie i rzeczowo wyjaśnione było co pokiełbasiłem. Temperatura minimalna CO pomp było 50 st. Powinno być 20. W zał nastawy dla potomnych i siebie. 58af2f6bf5d4ed812d835ecca08f439e.jpg387f6dc83acd682e0e544fe60d145509.jpg0e4097775451ee1da75b2ba7541f8575.jpg19a45a532f1d6610319017d83d84ebea.jpgb28a8b82315f3d89c1d046171f9f5cc1.jpg4aeb9dba8d099a759ace4407f095578e.jpged4ec3eb2d984f3b06fc74e940843fa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakbyś wcześniej tu napisał że masz ten parametr ustawiony na 50, to każdy by ci tu napisał, że za dużo :)

Ale 20 to z kolei za mało. Chyba że masz podłogówkę? Ja na grzejniki minimalną mam ustawioną 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość podłogówka. Spoko wiem ogólne jak to przestawiałem to mi się ubzdurało że 50 stopni na być a to jest temp.startu pompy. T co minimalna to przecież co innego. Ale dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś pierwszy na tym forum, który to pomylił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 00:40, Ozi80 napisał:

Jak nie zapomnę, to jutro powrzucam zdjęcia czym czyszczę piec. W standardzie z Teklą były dwa zgarniacze (jeden do ścian, a drugi do palnika) i szczotka. A do odkurzacza używam trzech końcówek. Ciężko słowami opisać, a na googlach nie umiem znaleźć dokładnie takich, jakie mam.

Pierwsza z lewej szczotka jest do rur w górnych drzwiach kotła. W środku zgarniacz do palnika. A prawej zgarniacz którym wydrapuję nalot na ściankach pieca.

Jak już tego użyję, to odpalam odkurzacz. Tą końcówką z lewej strony wysysam resztki popiołu z palnika i z ciężej dostępnych zakamarków kotła. Tą końcówką w środku czyszczę ściany kotła z resztek nalotu. Tej kocówki z prawej strony raczej nie używam.

a20191119_214955.jpg

a20191119_215102.jpg

a20191119_215022.jpg

a20191119_215037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej OPINII zagranie tekli, gdzie WYDAJĘ mi się, że musieli zastraszyć jednego użytkownika jest słabe jak pellet z MDFki
1. Na forum trafia się zazwyczaj już po, więc nowych klientów opinie nie odstraszają aż tak.
2. Takie działania odstraszają 100 razy bardziej niż opinie niezadowolonych klientów.
3. User na forum już nie napiszę, ale na pewno nikomu nowemu prywatnie nigdy nie doradzi tekli. A wiadomo, że opinię kogoś kogo się widzi twarzą w twarz często ma większe znaczenie niż wpis na forum. Zresztą ludzi czerpiących wiedzę z forum jest duuużo mniej, niż potencjalnych kupujących. 

Sam kupiłem tekle zamiast kostrzewy bo słyszałem złe opinię o serwisie.

Duuuużo Duuuużo lepszy efekt dałoby jeżeli tutaj na forum udzielałby się ktoś z tekli i pomagał.

Tekla jest sobie sama winna bo instrukcja w mojej OPINII jest beznadziejna.  Jak można z kotłem dać nieaktualną instrukcję? to nie opinia, to fakt (zero informacji gdzie podłączyć czujnik temperatury powrotu). Ktoś kiedyś by trochę posiedział, zrobił porządną instrukcję i byłoby dużo mniej problemów. Instrukcję rzeczy z Chin za parę dolców przetłumaczone translatorem mają więcej rzeczowej treści niż ta instrukcja, w mojej OPINII!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ozi80 napisał:

Pierwsza z lewej szczotka jest do rur w górnych drzwiach kotła. W środku zgarniacz do palnika. A prawej zgarniacz którym wydrapuję nalot na ściankach pieca.

Jak już tego użyję, to odpalam odkurzacz. Tą końcówką z lewej strony wysysam resztki popiołu z palnika i z ciężej dostępnych zakamarków kotła. Tą końcówką w środku czyszczę ściany kotła z resztek nalotu. Tej kocówki z prawej strony raczej nie używam.

a20191119_214955.jpg

a20191119_215102.jpg

a20191119_215022.jpg

a20191119_215037.jpg

Ja z tych trzech rzeczy mam tylko tę drucianą szczotkę,a przydałoby się to "urządzenie" do zgarniania popiołu z palnika.A jaką końcówką odkurzasz między wymiennikami w górnych drzwiczkach bo o tym nie piszesz.Czyżby ta końcówka w środku zmieściła ci się między górne wymienniki?Nie wydaje mi się...Ja jakoś daję radę tą końcówką której ty piszesz że nie używasz,czyli tą pierwszą z prawej,ale i tak to nie jest to.Bardzo ciężko tam się dostać między te dwa wymienniki.Chodzi mi o to miejsce:

20191116_120253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, ktoś kto to projektował, sam powinien jeździć do klientów i czyścić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile tą drucianą szczotką dosyć dobrze można to miejsce "przechochlować" o tyle nie bardzo jest już czym ten pył wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman ja nie mam takiego czegoś, jak w twoim Tytanie. Już pisałem, że u mnie budowa pieca jest prostsza. Nie znalazłem nigdzie żadnej fotki ani filmiku z czyszczenia tej góry. Znalazłem tylko coś takiego:

 

To są te "rury", do których wkładałem zawirowywacze. Ja to czyszczę tą szczotką (na zdjęciu pierwsze z lewej) - idealnie pasuje, a później rurą odkurzacza bez żadnej końcówki. Oczywiście najpierw wyciągam te zawirowywacze i je też czyszczę.  Pod tymi rurami jest przestrzeń, gdzie z kolei idealnie pasuje zgarniacz ten pierwszy z prawej.

Przy okazji znalazłem też taki stary filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję lekkiej pomocy:
1. Podłączając czujnik powrotu zmieniam to tylko w ustawieniach systemu czy włączam też ustawienie modułu?
2. Siłownik 4D gdzieś włączam w ustawieniach?

3. I teraz pytanie powiązane ze zdjęciem:
1 - Czujnik pokojowy, nie mam ok
2 - temp zadana w pomieszczeniach, jak ja nie mam czujnika w pomieszczeniu ma ona wpływ na cokolwiek?
3 - Temperatura zadana? skąd ta wartość? Piec sam liczy jak jest w automacie?
4 - Co to za wartość?
5-  Temperatura za zewnątrz
6 - Co mówi ten ptaszek?
7 - Czego to dotyczy
8 - jw
9 - jw
10 - jw
11 - Temperatura źródła, aktualna temperatura?
12 - co oznaczają poszczególne trójkąciki?
13 - Pompa CO, sprawa jasna
14-  Temperatura aktualnie puszczana na grzejniki,

 

tekla.jpg

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.I Patrząc na zdjęcie wygląda, że ci już działa, bo liczy korektę (punkt 4 na zdjęciu).
Ad.II. Nie wiem, miałem siłownik od początku. W ustawieniach serwisowych "Ogrzewania" uruchom sobie "Test mieszacz" i będziesz widział, czy się kręci.

Ad.III. Zdjęcie.
Fantastyczna instrukcja, z której nowy użytkownik niewiele wie. Poza tym nieaktualna:

image.png.671f13a78c99342ee1ba13a399d98a41.png


Ad.2 Chyba nie.
Ad.3 Wylicza się na podstawie krzywej grzewczej, jaką ustawiłeś.
Ad.4 Korekta zadanej na CO ze względu na zbyt niską temperaturę powrotu. Wg mnie to nie działa.
Ad.6-10 To wszystko to korekta temperatury względem pogody. W instrukcji tego chyba nie znajdziesz. Nie używam tego. Na tym ekranie pojawia się po wpisaniu hasła do ustawień serwisowych i tylko niepotrzebnie zasłania temperaturę powrotu, która jest jakieś 46 razy bardziej interesująca. Po chyba 10 minutach ci te korekty znikną i pojawi się temperatura powrotu.
Ad.11 To samo co punkt 3., tylko bez wartości dziesiętnych.
Ad.12 To iście pikasowski rysunek zaworu.
Ad.14 Nie widzę.
Te zero w lewym górnym rogu to odlicza sekundy od następnego ruchu mieszacza zaworu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.