Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2 zawory 3d na podlogowke parter PIETRO i 4d na 4 kaloryfery trochę to chore będę musiał to przerobić chyba w mam mi schodzi 30kg doba a teraz próbuje na auto zobaczę co z tego wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego u mnie AUTO ma sens, bo ja grzeje zero-jedynkowo albo grzejniki gorące albo zimne, co na kotle to samo idzie na CO, na grzejnikach mam głowice termostatyczne i to one sobie dobierają temperaturę na grzejnikach. Obecnie gdy na zewnątrz temperatury mocno dodatnie, grzeję wyłącznie w godzinach popołudniowych kiedy jesteśmy w domu, w nocy i rano kocioł pauzuje, dlatego w przypadku AUTO nie mam niepotrzebnych rozpaleń żeby utrzymać temperaturę kotła.

 

edit. wklejam przykładowy wczorajszy dzień, rano żeby na poranną toaletę było ciepło a potem po powrocie z pracy.

20.11.19.JPG

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie włączona jest pompa stała. Krzywa grzewcza oparta na czujniku zewnętrznym. Na podłogówkę idzie 26 st przy +10c, 28 st przy 0c na dworze i 31 st przy -20. W domu cały czas 23,2 st. Drugi sezon i się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podłogówki najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie w systemie czujnika pokojowego oraz czujnika zewnętrznego oraz ustawienie stałej pompy na tak, poniżej kiedyś udało mi się coś takiego dostać od serwisanta, żebym zrozumiał logikę działania 

Kocioł tryb AUTO - będzie obserwował czujniki Tcwu i Tpok, jeżeli będą dogrzane kocioł nie uruchomi się, nieco inaczej przy stałej popmie, a w manualu kocioł będzie cały czas stricte pilnował temperatur kotła z uwzględnieniem histerez 

image.png.7155d76219c4acc71042cabeaca556a7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zrobić takie coś muszę mieć na podlogowke 4d inaczej nic z tego. A mogę do jednego 4d podpiąć parter i piętro? (Podlogowka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zaworów 4d, ja mam instalacje na sprzęgle hydraulicznym i zawór mieszający 3D na podlogowke plus stała pompa. To mój drugi sezon i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to co pisze @matrix3078 jest jedym z najlepszych rozwiązań jeżeli chodzi o montaż kotła pelletowego

@Gregory2203 jeżeli bierzesz się za przerabianie instalacji, to zrób instalację ze sprzęgłem hydraulicznym i do tego dwa niezależne obwody grzewcze na zaworach 3d, womix ma w swojej ofercie gotowe rozwiązania takiego układu daje zdjęcie na którym jest akurat jeden obwód na termostatycznym ale nie ma problemu załozyć siłownikowy 

 

grupa.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim rozwiązaniu bym się  niewyplacil chyba a chce tylko z kaloryferow zabrać 4d i dac tam 3d i jeden 3d mi zostanie bo mam na podlogowke parter 3d i piętro 3d i chce cała podlogowke dac na 1 4d zebym mial kontrole nad nią bo narazie mam tylko kontrole nad piwnicą  ;D a piec nie wykorzystany 

Matrix ale ja mam już 4d i nie musze kupować więc chce to wykorzystać 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość na tym forum powie ci że zawór 4d to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, makrela napisał:

dokładnie to co pisze @matrix3078 jest jedym z najlepszych rozwiązań jeżeli chodzi o montaż kotła pelletowego

@Gregory2203 jeżeli bierzesz się za przerabianie instalacji, to zrób instalację ze sprzęgłem hydraulicznym i do tego dwa niezależne obwody grzewcze na zaworach 3d, womix ma w swojej ofercie gotowe rozwiązania takiego układu daje zdjęcie na którym jest akurat jeden obwód na termostatycznym ale nie ma problemu załozyć siłownikowy 

 

grupa.PNG

\

 

Wg mnie im prościej tym lepiej.

Z taką instalacją to chyba na prąd nie wyrobiłbym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregory2203 napisał:

Nieporozumienie ? To mam zostawić te 3d na podlogowke i patrzeć jak mi zimna  woda zalewa piec? 

Moja instalacja składa sie ze sprzęgła hydraulicznego,zaworu mieszającego z siłownikiem 3D na podłogówkę a dla ochrony powrotu mam pompę kotłową i cała instalacja CO śmiga u mnie bez problemów.

Piec mam w trybie AUTO dobija mi do 76C i się wygasza w tym stanie wytrzymuje do 3 godz na postoju, rozpala się przy 59C .

Edytowane przez matrix3078
literówki
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gonzo19 napisał:

i będą mieli rację, chyba, że mówimy o śmieciuchu.

Ja mam też zawór 4d z silownikiem. Do tego grzejniki i podlogowka spięte razem. W pokojach z grzejnikami termostaty a podlogowka na rtllach. Początkowo płakałam z takiego rozwiązania a teraz mi wszystko jedno. Znalazłem swoje ustawienie i jestem zadowolony ze spalania i komfortu cieplnego w domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma sondę lambda to proszę o pomoc bo niewiem czy ma być jak najwiecej tlenu czy jak najmniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
23 minuty temu, Gregory2203 napisał:

bo niewiem czy ma być jak najwiecej tlenu czy jak najmniej 

Z reguly w ustawieniach zdefiniowane sa trzy poziomy mocy. Dla 100% tlen  8,5%, 50% mocy 10,5%, 30% mocy 13%. Pnonizej 7% nadmiaru tlenu w spalinach palnik zaczyna kopcic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.