Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wrażeń to pali się 😉 a ponadto ślimak w palniku trochę słychać, czyszczenie też ale kocioł jest w piwnicy wiec mi to nie przeszkadza. Jak się rozpala bez trudu można usłyszeć że pojawił się ogień. Jest taki odgłos puuuu…. i szum ognia. Nie mam porównania z innymi palnikami wiec moja opinia jest mocno subiektywna.

87FBE468-F9AD-4FF0-9377-F038DD6FADCF.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę trzeba wyjąć i zmierzyć, sprzedawcy nie wiedzą czy ich grzałki pasują.

Ta pasuje wiec zanotuj wymiary: https://allegro.pl/oferta/zapalarka-grzalka-palnik-kostrzewa-platinium-bio-10746327126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, emko56 napisał:

Co do wrażeń to pali się 😉 a ponadto ślimak w palniku trochę słychać, czyszczenie też ale kocioł jest w piwnicy wiec mi to nie przeszkadza. Jak się rozpala bez trudu można usłyszeć że pojawił się ogień. Jest taki odgłos puuuu…. i szum ognia. Nie mam porównania z innymi palnikami wiec moja opinia jest mocno subiektywna.

87FBE468-F9AD-4FF0-9377-F038DD6FADCF.jpeg

Co tam na dole jest płyta szamotowa?

Samoczyszczenie też tu jest? Nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kriss12 napisał:

Raczej nie notuj tego wymiaru bo jest jakieś 1 - 2 cm za długa ....montowałem u siebie i niestety zbyt ciasno wchodzi 

Ja moją wyjąłem zmierzyłem i dokupiłem z tej aukcji, od sprzedawcy dostałem takie info że grzałki mogą mieć różne długości zależy to od daty produkcji palnika. Grzałka ze zdjęcia jest taka jak w moim palniku FB II rok prod.2021

IMG_20201218_102841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 18:20, Pomorski napisał:

No i super 100zł za grzałkę to ja rozumiem a nie 500zł albo i więcej ....

Ciekawy jestem tego palnika FII to pewnie jakiś odpowiednik VG od kostrzewy.
 

Nie ryzykował bym porównaniem Fireblast II z VG. Mówiąc krótko VG to mercedes a FII to taki mały fiacik. W Tekli o zmiennej geometrii to pewnie nawet nie słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f II chyba szybciej się rozpala , bo mam w rodzinie ten kocioł z FII i dosłownie chwila może 60 sekund i już jasność 100. U mnie mimo nowej grzałki ze 2-3 minuty schodzi zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientuje się ktoś na forum jaki jest kod pin by ustawić w igneo touch tytan bio 20, chodzi między innymi o ikonkę która zmienia się wraz z kodem o raz zmieniają się również nastawy domyślne pod typ kotła. Kiedyś to pamiętałem ale nigdzie nie zapisałem i poszło. Kojarzę tylko chyba że 3 i 4 cyfra to była moc czyli przy tytan bio np **20, np przy 25kv **25. Macie gdzieś taka rozpiskę, tylko nie pytajcie po co mi to😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa póki co czyszczenie w porządku. Prosty mechanizm, płaskownik stalowy napędzany a raczej poruszany przez siłownik Belimo LH230A100. Proste rozwiązanie, póki co się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pomorski napisał:

Z tym filmem ...iejsze jest.

nie odbiega od rzeczywistości przynajmniej u mnie, czas, dzwięk, to samo. płomień kolor ten sam , ja mam skupiony jęzor ognia, na filmie wytłumaczono o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 20:43, Daniel1 napisał:

Nie ryzykował bym porównaniem Fireblast II z VG. Mówiąc krótko VG to mercedes a FII to taki mały fiacik. W Tekli o zmiennej geometrii to pewnie nawet nie słyszeli.

Oj kolego, jeśli jest problem w Kostztewie to głównie z VG. Ale rozumiem, Mercedesy też się psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zwolennikiem prostej konstrukcji kotła i jego wyposażenia.
Po prostu nie ma za bardzo co się popsuć.
Co prawda proste konstrukcje zazwyczaj są mniej wydajne i mniej ekonomiczne.
Wiadomo że jak coś w kotle ma "walnąć" to właśnie wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny, czyli zimową porą. I dochodzi jeszcze ryzyko wizyty serwisanta przeciągającej się w czasie, a po kalesonach ciągnie.
Dlatego wybrałem właśnie Tekle Draco D Bio, bo Polska więc dostępność części od ręki i serwisantów mam zaraz obok. Ale to jest prosta konstrukcja palnika więc o awarię trudniej i kocioł bez bajerów. Sam sobie wymiennik wyczyszczę (np.co 3dni) i popiół "wyniose".
Miałem już brać Komfort, ale mieszkam za miastem i czasem są przerwy w dostawie prądu, więc będę zasilał z akumulatora przez te kilka godzin np. przy kotłach z bajerami ten pobór jest dużo większy.
















  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.