Skocz do zawartości

Pomorski

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pomorski

  1. Kocioł zainstalowany na poczatku czerwca i jest ok. Szerokosc korpusu Tekli draco compact 12 to 54cm. wysokosc bez stopek 1.5metra. Mam 1.8m wzrostu i daje rade wrzucac bez podestu.
  2. Ja mam u siebie na starym piecu bojler 140l( o wiele za duzy ale to wyszło po użytkowaniu) i grzeje go praktycznie z grzałki 2kw a całe ciepło z pieca idzie na dom. Na początku roku zakupiłem do gniazdka taką szajbkę co zlicza mi zużycie prądu i wychodzi mi miesięcznie z 120-130kwh. Zastanawiam się nad zakupem bojlera wiszącego 80l z grzałką 1,8kw bo nie wiem czy jest sens zabawy z drogim bojlerem stojącym. Instalacja byłaby tańsza bez CWU.
  3. Te piece to praktycznie przeróbki z kopciuchów, czyli w razie dramatu cenowego z pelletem, robimy sobie ruszcik i działamy z drzewkiem. Ja wciąż czekam na kociołek tekli ma byc w maju a zamawiałem w grudniu zeszłego roku.
  4. Pewnie przyzwoicie, ruszt jest ruchomy wsuwa i wysuwa się plus dodatkowo nadmuch, na tym filmiku producent opisuje co i jak:
  5. Sprawa została załatwiona ale męczyłem się z tym, szukałem rozwiązań, zamówiłem dzisiaj Tekla Draco Compact F II 12KW, dodatkowe zabezpieczenie w postaci klapki nad palnikiem i palnik który będzie sobie radzić z gorszym pelletem to też miało wpływ na decyzję .Na decyzję też miał wpływ serwisant - dystrybutor 25km ode mnie. Dziękuję za wypowiedzi.
  6. Macie jakieś problemy z palnikiem fireblast II ? Zacytowałem komentarz filmu z rozpalaniem na YT. Ciekawe, pokrzywienie się blach w środku palnika?
  7. W moim przypadku tona pelletu liczę okolice 3mpu. Suszone drzewo bukowe od pewnego sprzedawcy nie jest tanie.
  8. Myślałem nad takim rozwiązaniem jak mpm wood 10kw, dotacja nawet by na to była bo to papierowo na drewno tylko jest. Niestety jest jeszcze jeden problem cena drzewa w stosunku do pelletu. 0,5 tony pelletu to 1m3 drewna tak podają w internecie, czyli po mojemu 1 tona pelletu to 2m3 drzewa czyli u mnie pewnie to będzie 3 metry przestrzenne wysuszonego drzewa czyli okolice 900zł.. Na kombinacje ze świeżym tańszym drzewem jego składowaniem itd... nie mam niestety miejsca na działce, mam wspólnotę, dużo kombinacji.
  9. Co do cen, okazuje się że mam kolegę w pracy co ma kocioł Tekli 😃 kupował w Starogardzie Gd. i dał w 2017 roku 7tys. za niego a teraz masakra jakie ceny a pewnie co rok będą tylko droższe. Po świętach jadę do niego aby zobaczyć kociołek na żywo ( ma już tą szufladkę - zawirowywacz spalin ), szkoda że nie ma z palnikiem FII.
  10. Drzewo kupuję po 300zł sezonowane układane bukowe za 1 paletę. Na węgiel nigdy nie przejdę syf po przesypywaniu z worków okrutny. Palę drzewem bez bufora, bufor to moja instalacja grzejnikowa a mam ich z 7szt. Nie ukrywam że obawiam się automatyzacji a wydać 20kpln to dla mnie nie problem ( w sumie mniej o dotację), no ale państwo nie daje mi wyjścia muszę przejść na kocioł 5 klasy, pompy ciepła nie mogę mieć, gazowego też nie, pozostaje piec na pellet z automatyzacją pracy. Zastanawiałem się też nad kotłem na drzewo ale te co są z firmy mpm czy setlans maja złe opinie. Atmosy to już kobyły i raczej nie wejdzie do kotłowni.., w sumie to chcę automatyzacji pracy ale się jej trochę obawiam. W dzisiejszych czasach liczy się papierek a jak to działa ludzie mają w nosie masz mieć piec 5 klasy i tyle i stąd powstały takie cuda jak zasypowce 5 klasy....
  11. Ciezkie czasy nastana jak pellet bedzie po 2k za tone teraz spoko pytalem sasiadow kupuja po 1050 od zaufanej firmy w okolicach trojmiasta. Jak te automaty i ich palniki się nazywają nie ma dla mnie znaczenia dla mnie to wrzutka do kubełka. Najwazniejsze ze nic tam sie nie da zrobic. Z kociolkiem kombinowanym po kopciuchu z poziomym wymiennikiem jak tekla compact jest ratunek widze. No chyba ze drzewo pojdzie cenowo w kosmos..
  12. Nie no nagranie jak sie piec rozpala przeciez. Smartfon w reke i filmujemy pracę kociołka.
  13. Przemyślałem to i jakiegokolwiek wrzutkowego nie chcę, chcę mieć jakiś wybór jak przyjdą ciężkie czasy cenowe dla pelletu... bo te barlinki i inne cuda to już 1.5k pln za tonę są. Mam teraz problem bo mam do wyboru 2 kotły. Pierwszy z palnikiem kipi i plumem 10kw ( modulacja 10-3), drugi z palnikiem fireblast II i estymą 12kw (modulacja 12-3,6).
  14. Z tym filmem to chodziło mi o normalny od użytkownika proces rozpalania FII, ten jest reklamowy bez pieca 🙂 i widziałem go. Zobaczyłbym sobie i inni potencjalni nabywcy jaką to ma głośność itd. Takie filmy od użytkowników to najcenniejsze jest.
  15. Jest szansa aby ktos z użytkowników nowej tekli draco compact z nowym palnikiem FII nagral film z procesu rozpalania? Bylbym bardzo wdzieczny.
  16. Drewnem palę w cieplejsze dni wiosenno - jesienne i jedno rozpalenie mi wystarczy dziennie wtedy z pełną komorą drzewa oczywiście duzo tam nie wejdzie bo nie jest duża, w jeszcze cieplejsze dni majowo - październikowe parę drzewek starczy na dzień. Ok napiszę jak ja widzę palenie w moim domu. Kocioł ma być zależny od regulatora pokojowego, jak w pokoju głównym zostanie osiągnięta temperatura zadana (20st.) to kocioł ma mi się wygaszać, jak temperatura spadnie z 20st. na 18. piec ma się ponownie włączyć. No i najważniejsze piec nie może działać w godzinach nocnych. Czyli podobnie jak jest teraz tylko że będzie regulator pokojowy i moje rozpalanie przejmie piec pelletowy bo teraz niestety są dni że w duzym pokoju robi się z 16 st. a ktoś musi rozpalić...
  17. Kalkulator sobie daruje ale ze spalaniem to tak z 1.5-2t wegla plus 2 - 3 metry przestrzenne drzewa chyba starcza,ciezko mi to okreslic ale w mrozy z 1 worek wegla spokojnie starczy aby utrzymac cieplo a worek wegla to 2 zasypy u mnie. No i w bojlerze mamy grzalke 2kw i pradem grzeje wode. Do tego piec mam 14kw bo 12kw mial 9cm plytsza komore spalania. A pale drzewem i weglem. Te kozlusany nie maja za dobrych opinii a musze przyznac ze myslalem o tym piecu, jest tam fajna nakladka powiekszajaca zbiornik.
  18. Dom jest stary powojenny, trochę zakombinowany, ocieplenie jest jako takie ale przyjmowałbym przelicznik 120w/m2. Instalacja w miedzi, grzejniki metalowe. Żona codziennie wietrzy dom aby świeże powietrze dawać nawet w zimie i tutaj przyjąłem 10-12kw, kotlownia wystaje od kubatury domu i jest to wejście do domu i jest tam grzejnik mały, mieszkalnej powierzchni mam 60m z kotłownią i jeszcze pokój gospodarczy 20m2, też wystaje od kubatury domu, szybko się wychładza ale tam będzie trzymany pellet bo to faktycznie jest pokój gospodarczy- poprzedni właściciel miał tam normalnie pokój i piec na drzewo był 🙂 poprzednio w domu ). Obecnie obsługa zasypowego pieca przy niskich temperaturach to męka( od 6 do 15 nie ma nas w domu praca) ale to wyszło po pierwszym roku użytkowania. No i dom dla 2 osób jest.
  19. Ten SlimEko nawet odpada bo ma pyły pow. 20 czyli kiszka bo 15% więcej dotacji wyciągnę z ceny pieca. Co do pereko ilość zasypowa 40kg to malutko, taki kotłospaw slimko ma 100kg, tekla mniej ale chociaż 5 worków wrzucę albo nadstawkę zamontuję.
  20. Z tym przytuleniem u mnie do ściany to raczej odpada, niedawno odmalowałem kotłownię i dojście do wielu miejsc po prawej stronie to była męka, no ale mam sporo przeszkód tam bo chciałem mieć instalację działającą na pompkę i na grawitację jakby prądu nie było. A po wymianie pieca będę musiał poprawki dać. Poprzedni instalator rurkami za bardzo ograniczył mi dostęp od prawej strony ledwo tam się przecisnę to naczynko najbardziej ogranicza. No ale piec na pellet to i nowa instalacja, mniejszy bojler 80l. Z prawej strony myślę tak z 30cm maksymalnie zostawić a z lewej gdzie jest wyczystka no nie wiem z 40cm? czyli na piec mogłoby zostać maks. 64cm szerokości czyli zmieszczą się piece akurat 60cm w szerokości czyli wybór się zwiększy widzę.
  21. Slimeko i tak odpada bo szerokość 59cm a Slimko ma 56cm . Kotłospaw Slimko też widziałem na żywo wersję 16KW i jakość wykonania dobra. Nie ukrywam że idę w opcję kupno pieca z montażem od dystrybutora który od razu montuje w okolicach trójmiasta są tacy z firm pereko, kotlospaw, tekla, camino. Najbliżej mam w Starogardzie Gd. Tekle. Kostrzewa niestety ma szerokości 65cm korpusu, to samo defro taki calori 63cm. Najlepsze wrażenie z kotłów jakie widziałem to firma Kołton i ich Bio pellkompakt 12 kW, jakość wykonania itd... pierwsze wrażenie rewelacja ale 66cm w szerokości....
  22. Powierzchnia do ogrzania mała około 80m2, dodatkowo temp. w domu maks. 20st. z opcją spadku na 18 szczególnie w sypialni. Ten piec widziałem na żywo i podobała mi się bardzo jakość wykonania i szerokość tym bardziej ale właśnie ten ma jakoś dziwnie skośnie usytuowany czopuch na wysokości 90cm, no i ja mam prostokątny 160x200, nie wiem czy da się dopasować na wysokość redukcję, no i zasobnik maluteńki tylko 40kg, no i sterownik chyba archaiczny jakiś. Kocioł ma mi się wyłączać po osiągnieciu zadanej temperatury na regulatorze pokojowym nie wiem czy ten sterownik ma taką opcję.
  23. Witajcie. Ogólnie to tak potrzebuję wąskiego kotła do kotłowni która ma w szerokości z 1,34m a w długości tak do 2,5m od ściany komina do otworu wentylacji i nie wiem jaki kociołek wybrać jedno jest pewne jak najwęższy maks. pewnie do 60cm albo i mniej. Teraz mam zasypowca o szerokości 45cm i jest dosyć komfortowo jeśli chodzi o przestrzeń boczną. Szkoda też że mam czopuch na wysokości około 80cm, odpadają wszystkie kotły co mają czopuchy na 1,1-1,2m. Zastanawiam sie nad kotłospawem Slimko 12kw który ma 56cm szerokości i ma palnik kipi a Teklą draco compact FII 12kw z chyba lepszym palnikiem. Kipi ma sterownik plum a tekla ma estymę i co wybrać.... Czas mam dość ograniczony bo kotły najszybciej na maj/czerwiec będą i lepiej teraz złożyć zamówienie bo każdy miesiąc może odwlekać wymianę na późniejszy termin , mam jeszcze ofertę Heitz Kompakt 10kw z palnikiem kipi od lokalnego sprzedawcy. Zastanawiają mnie jeszcze kotły z palnikiem wrzutkowym co wyglądają jak lodówki: Ferroli, Biawar pellux, Kozlusan Lidia, Hetiztechnik One, Lazar Smartfire. Nie wiem co będzie lepsze. Myślałem jeszcze nad wąskim kotłem plus oddzielny zasobnik z podajnikiem umiejscowiony z przodu przy ścianie od lewej strony ale nie wiem czy nie będzie problemu z przechodzeniem do wyczystki która jest po lewej stronie zdjęcia przy kominie. Tak wygląda teraz moja kotłownia, oczywiście będzie od nowa zrobiona z bojlerem 80l a nie jak teraz 140l. No i wszystko z dotacji pójdzie, jak państwo chce niech płaci z 50% kosztów..
  24. No i super 100zł za grzałkę to ja rozumiem a nie 500zł albo i więcej .... Ciekawy jestem tego palnika FII to pewnie jakiś odpowiednik VG od kostrzewy.
  25. Z racji tego ze firma tekla zmienila palnik na fireblast II moze ktos opisac wrazenia z uzytkowania bo z tego co patrze z 250 stron jest do okresu 2019 czyli jeszcze starego modelu. Czy zapalarki beda pasowac itd...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.