Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Okman napisał:

W porządku,ale kocioł ciągle ci przekracza  zadaną i się wygasza tak?Jak dużo masz tych wygaszeń na dobę?

Kocioł nigdy nie przekracza zadanej kotła na tyle żeby się wygasić, mogę go włączyć na jesień i wyłączyć wiosną, oczywiście pomijając wymuszone czyszczenie palnika u mnie 12h. Mój kocioł ma 12 kw a ogrzewa 230 m2 żeby przekroczył zadaną kotła musiałoby na zewnątrz podskoczyć do 16* wtedy wszystkie grzejniki się pozamykają i rzeczywiście może się wygasić z przekroczenia zadanej kotła. Co u mnie się też nie zdarzy bo wcześniej wygasi go osiągnięcie zadanej pokojowej, zatem ilość wygaszeń zależy tylko od mnie czy chcę żeby pracował non stop lub dwu-stanowo, czyli dogrzewa do zadanej pokojowej i pauzuje aż temp spadnie o histerezę pokojową.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,w Touchu jest ta pauza zgadza się?Na czym ona polega?Kocioł się całkowicie nie wygasza,ale jak podtrzymuje ogień/żar?Nie masz czujnika pokojowego,więc na co "patrzy" kocioł,bo piszesz że "dogrzewa do zadanej pokojowej"?

To że twój kocioł rzadko osiąga zadaną to jest dowód na odpowiednie  dobranie mocy kotła do ogrzewanego budynku.U mnie przy tych temperaturach i pellecie 8 mm,ustawienia podawania i mocy mam na totalne minimum.Odpowiednio:podawanie na 1 (niżej już nie można) i moc min/max 35/50,a i tak podchodzi pod 60-65 st.I to jest dowód na złe dobranie mocy kotła.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujnik temperatury pokojowej, dlaczego wnioskujesz że nie.

Nie używam funkcji "Pauzy" w Touchu, w poprzednim poście źle się wyraziłem pisząc pauzuje miałem na myśli że kocioł się wygasi i czeka na spadek temperatury pokojowej o histerezę i odpala ponownie.

Napisałem że mogę grzać non stop lub dwu-stanowo zależy jaki mam kaprys.

Jeżeli chcę żeby kocioł chodził non stop podnoszę mu zadaną pokojową powyżej temperatury ustawionej na głowicy termostatycznej i nigdy się nie wygasi. Wtedy będę miał grzejniki letnie a w domu 22*.

To prawda kocioł mam dobrany wg. OZC u mnie przy -20 budynek potrzebuje 12kW i taki też mam kocioł.

EDIT: Miałem Slima wcześniej i wszystko działało tak samo dobrze, wymieniłem go bo taki miałem kaprys.

Edytowane przez czarny38
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że we wcześniejszych postach pisałeś że nie masz czujnika pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modaallegro Jak jesteś nowym użytkownikiem, to pierwsze co to zadzwoń na serwis główny i umów się z serwisantem na tzw pierwsze odpalenie, jest to warunek gwarancji btw wtedy powinien ci wytłumaczyć co i jak, a jak już było to zadzwoń też na główny i porozmawiaj z chłopakami z serwisu mi na początku przygody z pelletem bardzo pomogli 

Edytowane przez makrela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makrela odsyła do Śledzia ;) Ale ma rację, choć ja bym na początek mimo wszystko poczytał instrukcję sterownika. Może wtedy byś się dowiedział, że np. 18,5 to nie może być kaloryczność, bo kaloryczność peletu wynosi około 5. Obstawiam, że chodzi ci o wydajność podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, zwracam honor. Myślałem, że Modaallegro opisuje ustawienia sterownika. A w Igneo jest kaloryczność w kWh/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, czarny38 napisał:

 

Jeżeli chcę żeby kocioł chodził non stop podnoszę mu zadaną pokojową powyżej temperatury ustawionej na głowicy termostatycznej i nigdy się nie wygasi. Wtedy będę miał grzejniki letnie a w domu 22*.

 

Nie wygasi ci się wtedy z powodu przekroczenia zadanej kotła?Możesz mi  wytłumaczyć jak to wygląda w praktyce?

 

20 godzin temu, czarny38 napisał:

 

To prawda kocioł mam dobrany wg. OZC u mnie przy -20 budynek potrzebuje 12kW i taki też mam kocioł.

 

Co to jest OZC?Ja obliczałem na http://cieplowlasciwie.pl/ ,chociaż głównym winowajcą doboru mojego kotła był człowiek który podłącza kotły i wydawał się naprawdę wiarygodny.Firma z długoletnią tradycją więc kto by mu nie zaufał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Okman Mój dom przy takich temperaturach jak obecnie ma zapotrzebowanie na ciepło ok 5,7kW, kocioł może modulować w zakresie od 12kW do 3,6kW. Zatem jeżeli na głowicach termostatycznych mam ustawione 22* to znaczy że w salonie nie przekroczy tych 22*, w sterowniku ustawiam np. zadaną pokojową 30* kocioł będzie grzał non stop bo głowice nie pozwolą mu dojść zadanej. W mojej instalacji nie ma 4D więc nic nie odetnie nagle odbioru z CO, odbiór ciepła budynku jest w miarę stały a głowice zamykają się stopniowo i na przemian w różnych pokojach, nie ma szans że zamkną się jednocześnie w 14 grzejnikach. Dlatego jedyną możliwością przekroczenia zadanej kotła w mojej instalacji jest przypadek kiedy na zewnątrz mocno wrośnie temperatura i zapotrzebowanie budynku spadnie poniżej 3,6kW .

To samo można osiągnąć wyłączając czujnik temp pokojowej, wtedy też u mnie będzie grzał non stop. 

Oczywiście wyjątkiem będą wymuszone czyszczenia palnika które u mnie raz na 12h musi się wydarzyć bo nie da się wyłączyć, w starym Slimie z 2014 nie miałem funkcji czyszczenia palnika i dosłownie można było grzać non stop.

OZC to skrót od obliczenie zapotrzebowania na ciepło. Ja też robiłem swoje OZC na cieplowlasciwie.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 21:23, Ozi80 napisał:

Podnieś podawanie, bo paradoksalnie przy zbyt niskim podawaniu peletu, sumarycznie więcej go spala. Bo jak za mało go sypie, to moc kotła za mała i zamiast ogrzewać grzejniki, to z ledwością ogrzewa sam siebie. Przez to sypie i sypie, a efekt w postaci ciepłego mieszkania, średni. 

Powodem dużego spalania jest wyciągniety ślimak tak serwisant na infolinii powiedział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wyciągnięty ślimak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozi80 napisał:

Jaki wyciągnięty ślimak?właśnie nie do końca zrozumiałem mylę że ten co jest w palniku możliwe? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem co odpisać. Jakbyś miał wyciągnięty ślimak (kto, jak i kiedy by ci go wyciągnął?), to by ci piec nie działał. Ewidentnie coś mylisz.

Mam rozumieć, że dalej nie zrobiłeś tego, co napisałem tydzień temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozi80 napisał:

Właściwie nie wiem co odpisać. Jakbyś miał wyciągnięty ślimak (kto, jak i kiedy by ci go wyciągnął?), to by ci piec nie działał. Ewidentnie coś mylisz.

Mam rozumieć, że dalej nie zrobiłeś tego, co napisałem tydzień temu?

Zwiekrzylem podawanie owszem ale jest owiele wiekrzę spalanie. A może rozciągnięty ślimak może być tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 21:23, Ozi80 napisał:

Podnieś podawanie, bo paradoksalnie przy zbyt niskim podawaniu peletu, sumarycznie więcej go spala. Bo jak za mało go sypie, to moc kotła za mała i zamiast ogrzewać grzejniki, to z ledwością ogrzewa sam siebie. Przez to sypie i sypie, a efekt w postaci ciepłego mieszkania, średni. 

 

4 godziny temu, Ozi80 napisał:

Jaki wyciągnięty ślimak?

 

4 godziny temu, Ozi80 napisał:

Właściwie nie wiem co odpisać. Jakbyś miał wyciągnięty ślimak (kto, jak i kiedy by ci go wyciągnął?), to by ci piec nie działał. Ewidentnie coś mylisz.

Mam rozumieć, że dalej nie zrobiłeś tego, co napisałem tydzień temu?

A jest możliwość z powodu wilgotnego peletu coś się uszkodziło w ślimaku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd w ogóle podejrzenie, że masz coś nie tak ze ślimakiem? Coś się go tak uczepił? Co znaczy, że jest rozciągnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ozi80 napisał:

Ale skąd w ogóle podejrzenie, że masz coś nie tak ze ślimakiem? Coś się go tak uczepił? Co znaczy, że jest rozciągnięty?

Tak powiedział serwisant Tekli ze jak był wilgotny pelet to mogło się tak stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczypnijcie mnie. Ślimak jest z czego? Ze stali? Jak go mógł rozciągnąć wilgotny pelet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.