Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.12.2019 o 17:45, DamianJWR napisał:

I jak wygląda sprawa powrotu jak ktoś się akurat poszedł kąpać w czasie kiedy kocioł ma tak niska temperature np przed ponownym rozpaleniem? 

 

Postarałem się aby to dla Ciebie zarejestrować :) 

Pierwsze dwie fotki, to momen w którym następuje ponowne rozpalenie. Temp CWU 48.2 st , a powrót 46.4. Filmiki przedstawiają sytuację  jak woda leje się do wanny i widać spadek temp kotła /zasobnika jak i również pokazana jest temp powrotu. Oby filmiki wkleiły się zgodnie z kolejnością.  Także dramatu nie ma z temp powrotu. 

jurek72. 

Będę kombinował  aby podgrzać CWU do 60 st, a nawet powyżej... O ile uda mi się jakoś " oszukać" sterownik, to z pewnością będzie się to wiązało z dłuższą pracą kotla, ale za to będzie wydłużony  postój kotla ... Dam znać czy mi się to udało.

 

20191226_184357.jpg

20191226_184404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciulate forum. Nie ma możliwości w wersji mobilnej na usunięcie postu. Admin to pewnie zrobi z powodu przekleństwa ;)

 

4 godziny temu, napol90 napisał:

dokładnie tak jak mówisz, czujnik pokojowy daje sygnał że temperatura w pomieszczeniu jest osiągnięta.Pompa staje.  Wtedy piec się wygasza i siłą rozpędu temperaturę na kotle podbija o jakieś 20 stopni

Bez wybiegu pompy na to nic nie poradzisz. Kiedyś ta pompa przecież musi się wyłączyć. Nawet przy stałej pompie kiedyś ona się zatrzymuje.

Kwestia czy dzieje się to raz czy fafnoście razy dziennie, jest do ustawienia. 

 

4 godziny temu, Trener40 napisał:

Filmiki przedstawiają sytuację  jak woda leje się do wanny

Jestem zawiedziony. Nie widać sąsiadki.

 

4 godziny temu, Trener40 napisał:

Filmiki przedstawiają sytuację  jak woda leje się do wanny

Jestem zawiedziony. Nie widać sąsiadki.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 08:51, Gang napisał:

tutaj zlookaj ;) moze cos jeszcze szybko znajdziesz co potrzebujesz.

Dzięki za pomoc i inspirację.

Przed świętami nie było za dużo czasu i tak na szybko udało mi się coś takiego wymyślić. 

Mam bezprzewodowy podgląd na temperatury w salonie, kuchni, sypialni oraz zdalne włączane światła w tych pomieszczeniach. 

Dla zabawy zrobiłem też monitoring temperatury palnika oraz zdalne wyłączenie/włączenie kotła przez wyjście stykowe udzielając "zgody na start" modułem za 20 zeta no i koszt czujnika ;) 

Ja mam już videneta i videgsm więc nie będę dublował ich ale lubię się pobawić, docelowo przeniosę tego sonofa i będę monitorować jeszcze temperaturę na piętrzę i zdalnie włączać światło w holu.

Screenshot_20191225_180702_org.supla.android.jpg

Screenshot_20191225_180708_org.supla.android.jpg

Screenshot_20191226_221400_org.supla.android.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakim pelletem palicie?  Jakiś super za 1000zl czy no name za 700zl Ja kupiłem za 1000 zł z olczyka i różnicy nie widzę między tym a no name. Z początku mi się wydawało że jest jakaś różnica ale niema. Prosze o opinie wasze i czym wy palicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co wy tam palicie Stopczyk?"Tak mi się przypomniało...:)Pierwszy sezon,czyli rok temu paliłem pelletem za 750 zł.Jasny kolor,pachniał drzewem,żadnych spieków a popiołu około 5 kg. z tony.Jestem pewien, że ten pellet dorównuje tym za tysiąc zł.Więc nie widzę sensu przepłacać za  Barlinka,Lavę,czy inny towar który ma wyrobioną opinię i za tę opinię i napisy na worku dopłacać przynajmniej 200 zł za tonę.Teraz natomiast kupiłem z pełną świadomością pellet po 550 zł. za tonę.Wiedziałem że będzie więcej popiołu,ale nie spodziewałem się że aż tyle, bo około 25 kg. z tony.Są spieki ale pali się dobrze.Pytanie co się bardziej opłaca.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny38
a reszta rzeczy tez na sonoffach? ;) niezłe ikonki ;)

sprawdz czy w biedrze nie masz gniazdek dgm po 19,90 a drugie gratis, tam tez idzie wgrac suple ;)

Ja pale noname za 650zł, popiołu może i więcej ale wzrostu spalania nie zauważyłem.

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gang napisał:

a reszta rzeczy tez na sonoffach? ;) niezłe ikonki ;)

Tak wszystko na Sonoffach basic, trzy stare na 8266 i jeden nowy na 8265 i ten nowy dał mi popalić bo nie chciał temperatury mierzyć, okazało się trzeba go na S2X konfigurować ;) Oryginalne ikonki były nudne ;) Dzięki za info o DGM, jakoś Biedry nie lubię ale muszę tam zajrzeć.

Czy masz jakiś sprawdzony soft na 8 czujników temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarny38 napisał:

Tak wszystko na Sonoffach basic, trzy stare na 8266 i jeden nowy na 8265 i ten nowy dał mi popalić bo nie chciał temperatury mierzyć, okazało się trzeba go na S2X konfigurować ;) Oryginalne ikonki były nudne ;) Dzięki za info o DGM, jakoś Biedry nie lubię ale muszę tam zajrzeć.

Czy masz jakiś sprawdzony soft na 8 czujników temperatury?

Ten z tematu o termostacie,

https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=24&t=5276&hilit=termostat

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Okman napisał:

"Co wy tam palicie Stopczyk?"Tak mi się przypomniało...:)Pierwszy sezon,czyli rok temu paliłem pelletem za 750 zł.Jasny kolor,pachniał drzewem,żadnych spieków a popiołu około 5 kg. z tony.Jestem pewien, że ten pellet dorównuje tym za tysiąc zł.Więc nie widzę sensu przepłacać za  Barlinka,Lavę,czy inny towar który ma wyrobioną opinię i za tę opinię i napisy na worku dopłacać przynajmniej 200 zł za tonę.Teraz natomiast kupiłem z pełną świadomością pellet po 550 zł. za tonę.Wiedziałem że będzie więcej popiołu,ale nie spodziewałem się że aż tyle, bo około 25 kg. z tony.Są spieki ale pali się dobrze.Pytanie co się bardziej opłaca.

Pomyłka.Coś mi nie pasowało.Zważyłem jeszcze raz ten popiół i z tony wyszło mi 15 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No name w luzem w big bagu. 680 tona ciemny kolor pewnie z płyt. Dymu nie ma praktycznie. Spalanie ok ale sporo popiołu i czasem jasność spada i błąd brak ognia opału. Ale czyści co 3h i jak narazie nie ma błędów. Raz na tydzień czyszcze porządnie kocioł. Ale nie ma tragedii. :) u mnie olczyk w worku 950 zł. Jak ten no name się skończy wezmę trochę olczyka i będę miał porównanie

Tak wygląda komin po 300 kg. 4343ab8cbb270b08ecaaa60e3388357c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zachwycie nad kuszącą ceną nie zapominajcie że tani pellet produkowany jest z odpadów meblowych, płyt wiórowych i płyt MDF, niektórzy producenci nawet się z tym nie kryją. Dla mnie osobiście ważne jest co wypuszczam do atmosfery, ale każdy ma własne sumienie. 

Poniżej źródło zrzutu ze strony pelletmont

pelet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czytałeś kiedyś coś więcej zamiast tej propagandy? Wiesz czym się różni pellet A2 od A1? Radzę zajrzeć w tabelki i specyfikacje. Pellet z tego co wyżej to przemysłówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks Czy przeczytałeś moją wypowiedź ? 

56 minut temu, czarny38 napisał:

W zachwycie nad kuszącą ceną nie zapominajcie że tani pellet produkowany jest z odpadów meblowych, płyt wiórowych i płyt MDF, niektórzy producenci nawet się z tym nie kryją. Dla mnie osobiście ważne jest co wypuszczam do atmosfery, ale każdy ma własne sumienie. 

Rozumiem że Twoim zdaniem palenie mdf i odpadami meblowymi jest ok? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, czarny38 napisał:

W zachwycie nad kuszącą ceną nie zapominajcie że tani pellet produkowany jest z odpadów meblowych, płyt wiórowych i płyt MDF, niektórzy producenci nawet się z tym nie kryją. Dla mnie osobiście ważne jest co wypuszczam do atmosfery, ale każdy ma własne sumienie. 

Poniżej źródło zrzutu ze strony pelletmont

pelet.jpg

U mnie w tym roku mają dociągać gaz.Ja na ten gaz nie mogłem czekać,bo starego kopciucha miałem w takim stanie,że nie dało się go używać.Takiego go niestety kupiłem razem z domem.Tak więc padł wybór na kocioł na pellet.Musiałbym się bardzo uderzyć w głowę,żeby płacić za tonę pelletu z napisami na worku po 1000 zł. i dawać zarabiać cwaniakom.Wyszłoby na sezon drożej niż ogrzewanie gazem.Dlatego palę pelletem tanim,ale na pewno nie z płyt MDF.Na jakiej podstawie sądzisz,że każdy tani pellet no name jest produkowany z płyt MDF?Bo tak ci napisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@czarny38

Ale piszesz totalną bzdurę bo z góry zakładasz że tanio oznacza z płyty. Więc odpowiedz mi na pytanie, czy wiesz czym się różni A1 od A2? Poza tym musisz zdać sobie sprawę z tego że w Polsce mamy strefy gdzie pellet można kupić w ludzkiej i absurdalnej cenie. Są takie miejsca że pellet z garażu kupujesz za 900zl i takie jak u mnie gdzie w promieniu 50km mam 3 producentów i kilku handlarzy. Tutaj między 700-850zl masz super pellet.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, eliks napisał:

Czy ty czytałeś kiedyś coś więcej zamiast tej propagandy? Wiesz czym się różni pellet A2 od A1? Radzę zajrzeć w tabelki i specyfikacje. Pellet z tego co wyżej to przemysłówka.

Jeżeli uważasz, że pelet EN plus A1 i Din plus to przemysłówka , to pogratulować wiedzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks Nie napisałem że każdy tani pellet, a nawet nikogo konkretnego @Okman nie miałem na myśli, napisałem jedynie że warto pomyśleć i się zastanowić czy pelet za 550 zł jest aby na pewno uczciwy. @eliks sam podajesz ceny ok 700-850 ale nie 550zł. W mojej okolicy jest producent mebli który sprzedaje pelet po 900 zł i po 550 zł ale uczciwie podaje że ten tańszy zawiera domieszkę MDF.

To że wkleiłem przerysowaną propagandę to myślę że każdy rozumny człowiek potrafi rozróżnić, niemniej to jedyny sposób żeby do niektórych osób przemówić, jest takie przysłowie: Uderz w stół a nożyczki się odezwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nożyce się odezwały,tylko zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi !!!

Moje złośliwości wzięły się z zazdrości, że w mojej okolicy nie mogę kupić pelletu dobrej jakości za 550zł, a mój niezdrowy rozsądek niestety nie pozwala mi wierzyć w cuda.

Przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni moimi wypowiedziami, dla Waszego i mojego zdrowia nie będę się więcej wypowiadał. Pozdrawiam i życzę Do siego Roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kriss12 napisał:

Jeżeli uważasz, że pelet EN plus A1 i Din plus to przemysłówka , to pogratulować wiedzy 

Nie zrozumiałeś. Pisałem do tego co powyżej, czyli pelletu z płyt.

A ty @czarny38 nie odwracaj kota ogonem bo nie pisałeś o cenie 550zl tylko pellecie "tańszym" sugerując że wszystko to co poniżej A1 jest be. Za 550 nic z drewna nie kupisz, tu się zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zazdroszczę. Obecnie palę peletem bez certyfikatu za 950 zł za tone z przywozem. Spieków nie ma, popiół co 3 dni wygrzebuję, bo nie mam systemu samoczyszczenia. Mogę też kupić tańszy, za 860 zł z przywozem, ale już ma więcej pyłu. Takie z certyfikatem, to pewnie o tej porze lecą gdzieś za około 1100-1200 zł.

Obstawiam, że jakbym kupił jakiś za 700 zł, to po rozpuszczeniu w szklance wody zobaczyłbym całą tablicę Mendelejewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozi80 napisał:

Obstawiam, że jakbym kupił jakiś za 700 zł, to po rozpuszczeniu w szklance wody zobaczyłbym całą tablicę Mendelejewa.

Dobry jesteś, oczami widzisz tablicę Mendelejewa zuch Ozi80 nie ma co.

Kol czarny38 siejesz chłopska propagandę, jak na razie "PAŃSTWO" zezwala na palenie "KAŻDYM" pelletem, jak będą "LUDZKIE" ceny a nie złodziejskie to i każdy będzie palił super ekologicznym paliwem;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.