Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

I teraz mam pytanie czy ktos ustawial juz kiedys czas ruchu rusztu ? Jak tak to prosze o odpowiedz czy ja mam dobrze

15762314779217196566095116853536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam pytanie czy ktos ustawial juz kiedys czas ruchu rusztu ? Jak tak to prosze o odpowiedz czy ja mam dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze się spisuje bo niemam porównania. Tam jest taka gruba blacha z dziurami co chodzi tam i spowrotem i popiół zrzuca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie oprogramowania w zeszłym roku wisiałem na telefonie z serwisem i coś tu zmieniałem, ale  niestety nie pamiętam co, przestrzegano mnie że że jak coś przestawię na swoją rękę to kocioł może się nie uruchomić. Mam zasobnik na 10 worków. 15kW 

IMG_20191213_121953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt w 1/2 jest wciagany wewnątrz palnika w taką szczelinę że wchodzi na styk i zrzuca popiół. Takie ruchy ma też w czasie pracy. Po roku jak czyściłem to centymetrowe perforowane żelastwo to tylko kilka dziurek było zasyfionych więc jakoś to się sprawdza. Nie czyszczę palnika wcale. Dodatkowo powietrze jest na 100% przy takim przesuwaniu przed rozpalaniem. 

Edytowane przez arek1263
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tak zamilkli a?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim wszystko działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Kocioł Tekla Draco Bio compact 18 KW spalanie średnie w listopadzie 16kg na dobę przy 150m plus  kotłownia z garażem.Garaż jedynie otwartymi drzwiami z kotłowni dogrzewam :-) Ciepła woda dla 4 osób.Myślę że nie jest źle. Założyłem zawirowywacze spalin. Temperatura spalin przy mocy 7 kw była 110 stopni teraz jest 70 także polecam oczywiście jeśli macie komin nowego typu. Czy spalanie spadnie dopiero się dowiemy. Muszę jeszcze założyć regulator ciągu gdyż komin mam pod ekogroszek 200mm i przy wietrznej pogodzie mocno ciągnie :

IMG_20191214_112800.jpg

IMG_20191214_112932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat po czyszczeniu był bo trochę go kurcze kisilem na niskiej mocy ale teraz założyłem zawirowywacze i dałem większą moc to pewnie będzie jeszcze czyściej :-) no nie jest zły jedynie sterownik biedny bo mam zwykłego slima a mam dwa obiegi grzewcze no ale jakoś radzę sobie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem termometry na podlogowke na zasilanie i powrót. Zasilanie 30 a powrót 28 to jest dobry wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DamianJWR napisał:

Założyłem zawirowywacze spalin

Damian, podzielisz się wiedzą gdzie je kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 09:29, Gregory2203 napisał:

Strop 15welny a dach jeszcze nie ocieplony.

Dom 230 m2 dach jeszcze nie ocieplony...... wypuszczasz ciepło dachem i jeszcze narzekasz.....ile chciałbyś palić 15kg ????

Chłopie zastanów się... jeżeli wybrałbyś inny kocioł to jedyne co by się zmieniło to forum na którym byś narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam tylko nie potrafię niżej ustawić temp w domu bo jest 27 w domu i niżej nie ustawie już no chyba że dam w auto i wedlug czujnika vide room ale niewiem czy to nie spowoduje jeszcze większe spalanie. A co do narzekania każdy by chciał jak najmniej spalić logiczne. Umnie chodzi piec non stop 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.