Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Okman musisz rozdzielić w świadomości obieg CO od palnika. To nie musi być skorelowane. To, że w domu zrobi się zimno, to nie oznacza, że od razu się kocioł odpala. To oznacza, że odpali się pompa CO. A przy stałej pompie, to nawet ona się nie odpali, bo przecież pracuje cały czas; wtedy tylko bardziej otworzy się zawór. Palnik odpali się dopiero wtedy, jak z kotła zostanie wyssane ciepło. Tak więc całe te twoje rozważania nie do końca są prawdziwe. To, że kupisz czujnik pokojowy nie musi oznaczać, że palnik będzie miał większe przerwy w pracy. Ja mam czujnik pokojowy i przerw nie mam prawie w ogóle, bo mam stała pompę i tryb skokowy. Choć muszę przyznać, że od tygodnia włączyłem FL2 dla testów. Mam teraz 6-8 odpaleń palnika dziennie. Przy skokowej miałem 3-6 odpaleń. Pali mniej, bo teraz było cieplej na zewnątrz, ale mam porównanie ze spalaniem brata, którego kocioł podglądam przez igneo.pl. On nic nie zmienia w ustawieniach, mieszka w tym samym klimacie co ja ;) i przy skokowej paliłem więcej od niego o średnio 32%, a przy FL2 palę więcej od niego o średnio 44%. Chyba czas wrócić do skokowej...

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ozi80 napisał:

Okman musisz rozdzielić w świadomości obieg CO od palnika. To nie musi być skorelowane. To, że w domu zrobi się zimno, to nie oznacza, że od razu się kocioł odpala. To oznacza, że odpali się pompa CO. A przy stałej pompie, to nawet ona się nie odpali, bo przecież pracuje cały czas; wtedy tylko bardziej otworzy się zawór. Palnik odpali się dopiero wtedy, jak z kotła zostanie wyssane ciepło. Tak więc całe te twoje rozważania nie do końca są prawdziwe. To, że kupisz czujnik pokojowy nie musi oznaczać, że palnik będzie miał większe przerwy w pracy. Ja mam czujnik pokojowy i przerw nie mam prawie w ogóle, bo mam stała pompę i tryb skokowy. Choć muszę przyznać, że od tygodnia włączyłem FL2 dla testów. Mam teraz 6-8 odpaleń palnika dziennie. Przy skokowej miałem 3-6 odpaleń. Pali mniej, bo teraz było cieplej na zewnątrz, ale mam porównanie ze spalaniem brata, którego kocioł podglądam przez igneo.pl. On nic nie zmienia w ustawieniach, mieszka w tym samym klimacie co ja ;) i przy skokowej paliłem więcej od niego o średnio 32%, a przy FL2 palę więcej od niego o średnio 44%. Chyba czas wrócić do skokowej...

Ok,jasne.Uściślijmy tylko.Tych odpaleń masz tyle w ciągu dnia,czyli powiedzmy od 7 rano do 19 wieczorem,czy w ciągu doby,czyli 24 godziny?Pytam,bo niekiedy różnie określany jest dzień.Dla nie których "w ciągu dnia" to jest rzeczywiście w ciągu dnia,a dla nie których jest to doba.Jeżeli taką ilość masz w ciągu dnia to byłoby mniej więcej tak jak u mnie.A jeżeli jednak w ciągu doby to miałbyś dużo mniej odpaleń niż ja więc gdyby tak było u mnie to jeszcze bym to akceptował.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jedno wychodzi, bo w nocy nie ogrzewam, ani wody, ani domu, więc palnik się nie uruchamia. Chyba, że sam z siebie kocioł się wychłodzi poniżej histerezy, ale jeśli tak, to odpalenie jest zwykle nad ranem i za chwilę i tak to ciepło jest wykorzystane do ogrzania domu.

FL2:

image.png.291cf5292330b8ad44f4d7cd1568fca8.png

image.png.f70d192ecd742df1bc89bee1de098b92.png

Skokowa:

image.png.498f46f1ae4608f7a6f71cb23cd20562.png

image.png.e4b8d4c8f43c09f2bbfaed78c747a06f.png

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem,że na noc ręcznie CO i CWU wyłączasz a palnik jest tylko załączony?Jeżeli tak to nie jest rano zimno,chłodno w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Używam programu czasowego CO i CWU. Od godziny 5:00 jest już przedział komfortowy, więc jak wstajemy o 6:00-6:30 to już jest ciepło.

W weekend komfortowy przedział jest od godziny 7:00, żeby o 8:00 było już ciepło.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że w nocy nie ogrzewasz.Wywnioskowałem,że całkowicie wyłączasz CO i CWU.Jednak ogrzewasz w nocy,tyle że na programie czasowym,a że przy temp. ekonomicznej kocioł nie oddaje tyle ciepła to palnik się nie włącza rozumiem?  Właśnie nie wiem czy w Slimie bez czujnika pokojowego można korzystać z programu czasowego dla CO.Na początku próbowałem,ale nie miałem jeszcze zielonego pojęcia na temat tego kotła i coś mi tam nie działało w tej czasówce.Przełączyłem na program stały i działa tak już cały czas do dziś.Muszę jeszcze raz spróbować czy to będzie działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w programie czasowym ustawioną tak niską temperaturę ekonomiczną, że musiałyby przyjść chyba 40-stopniowe mrozy, żeby w nocy włączyła się pompa CO i zaczęło iść ciepło na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 15:14, Ozi80 napisał:

Tak, że nawet jakbyś teraz kupił nówkę kocioł, ale klasy 4, to do 6 lat musisz go wymienić.

Nie dał mi spokoju ten wczorajszy temat i zapytałem w tekli o to czy mam się liczyć z tym że będę musiał go wymienić w ciągu najbliższych kilku lat skoro pozaklasowy, zgodnie z ustawą antysmogową i dostałem odpowiedź jest poniżej. Tyle wiem że nic nie wiem idąc jego tropem myślenia czyli pana który mi odpisał Wychodzi na to że powinienem mieć w czasie kontroli w zasobniku pellet ze słonecznika lub inny ale niedrzewny w dodatku mieć papiery na to że kupuję takie paliwo od dłuższego czasu i ogrzewać tym kotlem tylko CWU. Ech... ręce opadają użyję tego dwa razy w roku a zamieszania z tym... potrzebne to mi było jak świni lakierki ☺

Dzień dobry 
Kotły agro nie podlegają rozporządzeniu o którym pan mówi. Kotły są na biomasę niedrzewną np pelet ze słomy lub słonecznika. Także myślę że nie ma się co przejmować.
Co do instrukcji to proszę się skontaktować z serwisem.
Na panelu regulatora jest przycisk info który objaśnia funkcje chwilowe.
***

P_20190221_145529.jpg

P_20190221_181441_1_p.jpg

Edytowane przez marcin
Usunięto dane personalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł grzewczy do podgrzewania wody na pelet z biomasy niedrzewnej?! 

Co to za dziwo? To tylko tak z nazwy, żeby obejść te wymogi środowiskowe, czy serio nie można w nim palić peletu drzewnego i serio nie jest dedykowany do ogrzewania CO?

Czemu kupiłeś taki AGRO, a nie normalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jest to metoda na wpychanie na rynek pozaklasowych kotłów. Łącznie z tzw. śmieciuchami, czyli nadal można kupic kocioł zasypowy produkowany pół wieku bez  zadnych zmian, ale z adnotacją o cwu i/lub biomasie niedrzewnej, np. takie g..o za grosze: https://www.fuego.pl/ogniwo-s6wc-classic-13-kw.html

No i oczywiście zapomniałem dodać, że w miejscu montażu takich kotłów straży miejskiej ani żadnej innej służby zajmującej sie emisją z gospodarstw domowych nie ma, czyli na wystawce krawężnikowej można sobie nazbierać mebli i opon na cały sezon grzewczy. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ozi80 napisał:

Okman musisz rozdzielić w świadomości obieg CO od palnika. To nie musi być skorelowane. To, że w domu zrobi się zimno, to nie oznacza, że od razu się kocioł odpala. To oznacza, że odpali się pompa CO. A przy stałej pompie, to nawet ona się nie odpali, bo przecież pracuje cały czas; wtedy tylko bardziej otworzy się zawór. Palnik odpali się dopiero wtedy, jak z kotła zostanie wyssane ciepło. Tak więc całe te twoje rozważania nie do końca są prawdziwe. To, że kupisz czujnik pokojowy nie musi oznaczać, że palnik będzie miał większe przerwy w pracy. Ja mam czujnik pokojowy i przerw nie mam prawie w ogóle, bo mam stała pompę i tryb skokowy. Choć muszę przyznać, że od tygodnia włączyłem FL2 dla testów. Mam teraz 6-8 odpaleń palnika dziennie. Przy skokowej miałem 3-6 odpaleń. Pali mniej, bo teraz było cieplej na zewnątrz, ale mam porównanie ze spalaniem brata, którego kocioł podglądam przez igneo.pl. On nic nie zmienia w ustawieniach, mieszka w tym samym klimacie co ja ;) i przy skokowej paliłem więcej od niego o średnio 32%, a przy FL2 palę więcej od niego o średnio 44%. Chyba czas wrócić do skokowej...

Nie do końca.... Jak wyłączy stała pompę a będzie miał czujnik pokojowy to ograniczy ilość rozpalen w trybie auto bo piec nie będzie grzał siebie tylko rozpali się o histereze czujnika pokojowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że "nie musi być skorelowane". Nie musi być, ale może. Warunkiem jest, tak jak napisałeś, wyłączenie stałej pompy i zmiana trybu kotła na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry nie po to wywaliłem kopciuch by meblami palić. Dlaczego z góry zakładasz moją nieuczciwość, że czekam tylko aż się sciemni by oponami palić, weź już nie przesadzaj może. Postaw obok draco bio z 5 klasą i pokaż mi różnice poza rusztem wodnym którego nie używałem jeszcze ani razu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem naklejkę na swoim... Też jest napisane,  że kocioł grzewczy do podgrzewania wody,  z tą różnicą, że rodzaj paliwa u mnie jest pelety.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha... U mnie też na pelet, ale z biomasy nierdzewnej. Paranoja co nie... ☺

Swoją drogą to skoro tylko  do cwu to po co ma dwa obwody grzewcze w oprogramowaniu i zestaw czujników... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec znikną z rynku podgrzewacze cwu. W Tekli pewnie burza mózgów ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, arek1263 napisał:

Ha... U mnie też na pelet, ale z biomasy nierdzewnej. Paranoja co nie... ☺

Swoją drogą to skoro tylko  do cwu to po co ma dwa obwody grzewcze w oprogramowaniu i zestaw czujników... 

Ale gdzie tam jest napisane,  że kocioł jest do CWU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, berserker888 napisał:

Nie do końca.... Jak wyłączy stała pompę a będzie miał czujnik pokojowy to ograniczy ilość rozpalen w trybie auto bo piec nie będzie grzał siebie tylko rozpali się o histereze czujnika pokojowego

Czyli jak wyłączę stałą pompę i załączę try pracy na auto to kocioł będzie mi się odpalał jak temperatura na czujnik w pokoju spadnie o zadaną wartość a temperatura kotła będzie wyliczana przez sterownik. Jak to się ma jeśli w instalacji jest również CWU, czy kocioł będzie się także rozpalał jak w bojlerze spadnie temperatura o zadaną histerezę i z jaką temperaturą będzie pracował kocioł z tą wyliczoną przez sterownik do CO czy CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłką bym go nie nazwał. Nie różni się od zwykłego draco bio niczym poza rusztem a spalanie podejrzewam takie same. Ja jestem człowiek ugodowy uległem żonie, która niewyobrażała sobie że taką trociną ogrzeję dom, będę uzależniony od producentów pelletu i ich cen i że drewno z ogrodu będę wystawiał razem z segregowanymi odpadami. A mam sad owocowy i raz do roku zbierze się kupka. Teraz trochę się gryzie w język. Prawda jest taka że ten kocioł prócz pelletu innego opału na oczy nie widział. Choć korci mnie spróbować z brykietem drzewnym. Chyba specjalnie kupię paczkę 10 kg i przetestuję opcję w ustawieniach drewno - pellet, sam potem przeskoczy na palnik gdy brykiet się skończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
13 minut temu, arek1263 napisał:

A wiec znikną z rynku podgrzewacze cwu. W Tekli pewnie burza mózgów ☺

Ale sie wysilili z ta ustawa. To zmienia teraz nazwy podgrzewaczy na "stalopaliwowe wymienniki ciepla" albo "pojemnosciowe konwertery energetyczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrekzo napisał:

Ale gdzie tam jest napisane,  że kocioł jest do CWU?

Racja. Wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.