Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40
57 minut temu, krzych1234 napisał:

witam

szanowni koledzy, gdzie można kupić częsci do kotła bio compact 18 KW.

Piec mam drugi sezon siadła zapalarka 

Sprawdź ją czy rzeczywiście się spaliła, czyli dołącz przewody i podłącz prosto do kontaktu, bo jest taka opcja, że przekaźnik siadł w sterowniku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 09:37, Daniel1 napisał:

Tak na zakończenie moich wywodów na temat mocy skokowej załączam mój wykres pracy kotła na ów ustawieniach.

IMG_20190216_085318_resized_20190216_091103183.jpg

Pokombinuj jeszcze z krzywymi grzewczymi ,żeby częściej chodził na mocy 30% 

IMG_20190104_193828.thumb.jpg.21550bc6e9a806c484ef9b49504d210d.jpgIMG_20190217_195147.thumb.jpg.64fe4842d00a4640c91e4305b36361ae.jpg

IMG_20190217_195201.jpgWiadomo ,że im cieplej to kocioł rzadziej będzie wchodził na moc 2

Edytowane przez Kriss12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss12 - krzywe grzewcze co masz na myśli? Masz spoko wykres porać co mogę poprawić aby choć do takiego się zbliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam czujnik pogodowy ale jadę na pokojowym jakoś lepiej mi leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss12 - musisz mieć dużo mniejszy odbiór ciepła niż ja że tak długo jedzie ci na 30 procentach. Chciałem jeszcze zmniejszyć podawanie do 2,2 bo potrafi mi się jeszcze jak chodzi na mocy drugiej niekiedy  przegrzać ale jak wiadomo w skokowej działa tylko do 2,4.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł pracuje ci na pompie stałej?

Jaki nadmuch masz przy mocy 100% i podawaniu 2.4?

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kocioł pracuje na stałej pompie. Nadmuch przy 100% mam 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie masz co 6 godzin? Temp kotła masz ustawioną na 65? A histerezę? Czy na mocy 1 nie doszło nigdy do zgaszenia płomienia?

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czyszczenie mam ustawione na 6 godzin. Temperaturę kotła na 65 stopni i histerezę na 15 stopni. Nie nigdy nie zauważyłem aby na 1 mocy kiedykolwiek zgasł mi płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próg foto mam ustawiony na 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 15:15, Daniel1 napisał:

Ozi80 - Mylisz się przy skokowej nadmuch nie zmienia się wraz ze mianą mocy. Działa tak jak pisałem wcześniej. Czyli 4 stopnie do zadanej temperatury moc idzie na 1 a nadmuch zostaje z mocy 2. Dopiero przy osiągnięciu temperatury zadanej nadmuch zmniejsza się do nastaw z min czyli mocy 1. Pale tak od jakiegoś czasu i to sprawuje się super.

No to muszę zaobserwować, bo też palę skokowo.  Jeśli masz rację, to jest inaczej, niż w instrukcji obsługi.

 

W dniu 15.02.2019 o 22:51, matrix3078 napisał:

Ozi80 nie wiem o jakim ty piszesz schodzeniu z mocy skoro u mnie piec chodzi prawie non stop na 30%

Po rozpaleniu od razu chodzi na 30%?

 

W dniu 15.02.2019 o 22:51, matrix3078 napisał:

Napiszę to kolejny raz nie jest to dla mnie żaden problem i nie mam zamiaru zmniejszać podawania aby piec mi się nie wygaszał, mnie to po prostu odpowiada.

No to spoko, nie ma tematu.

 

13 godzin temu, Daniel1 napisał:

Tak mam czujnik pogodowy ale jadę na pokojowym jakoś lepiej mi leży.

Ludzie, proszę czytajcie instrukcję, albo przynajmniej to, co inni tutaj piszą z szacunku do poświęcanego przez nich czasu na te pisanie. Stronę temu mrekzo Ci opisał różnice między czujnikiem pokojowym, a pogodowym. Jeśli zrozumiałbyś ich działanie, to nigdy byś nie napisał, że "jedziesz na jednym, bo Ci lepiej leży". Jeden drugiego nie wyklucza, a wręcz idealnie się uzupełniają...

 

W dniu 16.02.2019 o 12:32, Okman napisał:

Czy na skokowej w Slimie,podczas dogrzewania CWU moc automatycznie się zwiększy żeby dogrzać CWU?A co w momencie jak w skokowe kocioł pracuje już nawet na mocy 2 (100%), podawanie jest tak nisko ustawione że kocioł nie może dogrzać CWU,temperatura kotła też spada,kocioł chodzi na granicy pracy pompy CO,pompa CO co chwilę się wyłącza,czy podawanie w takim przypadku się automatycznie zwiększy (moc już zwiększyć się nie może bo kocioł chodzi mocy 2 na 100%)?Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?Chodzi o to,że w tej chwili kocioł pracuje u mnie na FL2 z dosyć niskimi ustawieniami podawania i mocy.Jak przyjdzie czas na dogrzewanie wody to tak jak pisałem wyżej,spada temp kotła,kocioł pracuje na granicy załączenia pomp CO.W zasadzie mi to nie przeszkadza bo w końcu CWU zostanie dogrzane i temp kotła też wzrasta i nawet jak w czasie dogrzewania wody kilka razy pompa od CO się wyłączy to komfort cieplny się nie zmienienia.Jednak chciałbym uniknąć tego drastycznego spadku temp kotła w czasie dogrzewania CWU.

Moc skokowa nie wie nic na temat CO i CWU (*). Też stronę temu pisałem o tym kiedy moc przechodzi z 30% na 100% i z powrotem z 100% na 30%. Dla niego liczy się tylko temperatura kotła. 100% to podawanie takie, jak ustawisz. 30% to niecała jedna trzecia tego podawania. Jak ustawiłeś podawanie np. na 3 sekundy, to to jest 100% i jego nie interesuje to, że włączone masz właśnie osiem pompek i kocioł nie wydala. Będzie podawał 3 sekundy i ani milisekundy więcej. A jak temperatura kotła zbliży się do zadanej, to zacznie podawać 1 sekundę. I to, że pracuje na granicy załączenia pomp to powinno Ci przeszkadzać, bo to tylko strata energii - kocioł grzeje sam siebie, a pompy wyłączone. Drastyczny spadek temperatury po włączeniu pompy zawsze będzie, przynajmniej u mnie tak jest. Ale sęk w tym, żeby po tym spadku temperatura kotła nie trzymała się na tej granicy startu pomp. Ja ostatnio włączyłem priorytet CWU, drastycznych spadków temperatury kotła już aż takich nie mam, ale minus jest taki, że przez kilkadziesiąt minut w domu mam zimne grzejniki, bo właśnie grzeje się wieczorem bojler CWU.

(*) moc skokowa nie wie nic na temat CO i CWU - to prawda. Ale czy FL2 nie wie, to nie wiem. Algorytm działania FL2 to ściśle strzeżona tajemnica, niczym szyfry Enigmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, ale wątpliwości budzi to, że to płynne przechodzenie między mocami przy FL2 nie można w żaden sposób opisać liczbami. Nie jest np. tak, że na 10 stopni przed zadaną zaczyna schodzić z mocą o ileś procent, potem przy 9 stopniach przed zadaną o kolejne ileś procent. Co modulacja, to on to robi inaczej i w innym momencie. Jak to liczy, to nie mam pojęcia. Dlatego zacząłem rozważać, że poza temperaturą kotła, FL2 bierze też pod uwagę inne temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji co do FL2 wynika że jak kociołek dochodzi szybko do zadanej temperatury to jego moc jest już zmniejszana przed osiągnięciem temperatury zadanej. Jeżeli dochodzi bardzo wolno to trzyma maksymalną moc nawet jak przekroczy zadaną i później powoli ją zmniejsza. To tylko moje subiektywne obserwację.

Jak jest tu jakaś osoba co miała aktualizowany soft w sterowniku z powodu błędu przy mocy skokowej na mocy 1 poniżej 2,4 (brak pracy ślimaka palnik) to niech napisze co dała ta aktualizacja poza usunięciem w/w problemu. Dodała jakieś opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi80 - Dlatego moc skokowa ma tą przewagę na FL2 że kociołek ma nikłe szansę na przegrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Daniel1 napisał:

Z moich obserwacji co do FL2 wynika że jak kociołek dochodzi szybko do zadanej temperatury to jego moc jest już zmniejszana przed osiągnięciem temperatury zadanej. Jeżeli dochodzi bardzo wolno to trzyma maksymalną moc nawet jak przekroczy zadaną i później powoli ją zmniejsza.

hehe. to u mnie dokładnie tak dział w trybie standard czyli tej skokowej. A od kiedy ma byc zmniejszana to ja decyduje wpisując histereze H1 dla 50% i H2 dla 30%.

ale podkreślam, mam inny kocioł i sterownik  pluma ecomax

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na skokowej kociołek pali mniej? - raczej nie. Ja jej używam gdyż łatwiej zapanować nad temperaturą (brak przegrzewania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale więcej też nie pali. Przynajmniej u mnie. A pozwala trzymać przy okazji w miarę stabilną i wysoką temperaturę kotła, co z kolei przekłada się na w miarę stabilną i wysoką temperaturę powrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Ozi80 ja także nie zauważyłem większego spalania w mocy skokowej.

Pisałem już o tym wcześniej o problemie ze sterownikiem slim w mocy skokowej (podawanie niżej 2,4 brak pracy ślimaka w palniku). Zareklamowałem to u producenta i problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych stosował już jakiś pellet lub środek do czyszczenia kociołka. Ostatnio zakupiłem coś takiego może ktoś już to stosował - proszę o opinie.

12389.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.