Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, IzaTom napisał:

Generalnie to najlepiej co zrobić ze sterowaniem? Siłowniki na mieszaczach i czujnik pogodowy? i wtedy ustawiać krzywą? Bo narazie to tylko manualnie u mnie.

Ozi czy nastawy kotła są ok wg ciebie?:) czy coś jeszcze z nadmuchem zmienić?

Jak chcesz mieć większą kontrolę nad tym, co robi kocioł, to inwestuj w siłowniki, czujniki, Vide Roomy i Vide Nety. Czy zmniejszy ci to spalanie, to nie wiem.

Co do nadmuchu, to ja mam taki płomień, jak na filmiku przy 15%. Chyba nawet za bardzo poszarpany, więc wniosek taki, że nadmuch... za duży. A wg tabelki Tekli powinienem mieć 55%.

 

Nie bardzo wiem do czego zmierzasz. Podałeś kilka nastaw ogólnych kotła. Ja mam podobne. Ale co z tego? Wykres pracy kotła i tak mam inny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Trener40 napisał:

Też myślałem żeby pompę dać na stałe, ale ta ilość rozpaleń trochę mi się nie podoba. Choć komfort cieplny lepszy, to już wolę jak spadnie temp o 1 st i ponownie dogrzeje. 

To spróbuj tak ustawić sterownik, żeby przy stałej pompie się tak często nie rozpalał.

 

5 minut temu, Trener40 napisał:

Ile masz tych rozpaleń na dobę? Wygląda jakby było ok 15-17 razy. 

A stałej pompy nie ma włączonej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał wyżej " przy stałej pracy pomp", to rozumiem, że pompa wł. 

Ozi :

Jak ustawić sterownik. Histereza kotla na 20, więc po spadku temp kotła o 20 ponownie rozpali się kocioł. Mini bio ma pojemność kotla ok 60L, więc temp szybko poleci na łeb. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Trener40 napisał:

Też myślałem żeby pompę dać na stałe, ale ta ilość rozpaleń trochę mi się nie podoba. Choć komfort cieplny lepszy, to już wolę jak spadnie temp o 1 st i ponownie dogrzeje. 

Ile masz tych rozpaleń na dobę? Wygląda jakby było ok 15-17 razy. 

Pewnie by tak było, policzę jak bede w domu! Mogę sie w ten sposób spodziewać ze zapalarka szybciej pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IzaTom napisał:

To lepiej kupić juz na zapas :)

Kupuj, kupuj..., bo jak kiedyś padnie, to od razu wymienisz. 

Co do zapalarki, to jakbyś kupował te PSx-2 ( rzekomo 300W), to miej swiadomosc, że ta zapalarka w pierwszej fazie pobiera ok 1KW i po ok 1 min maleje do 350W. 

Mój sterownik wytrzymuje taki chwilowy duży pobór, ale czy Twój wytrzyma. 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sytuacja...

Dom 130 m ocieplony 20 okna 3 szyby wszędzie podłogowka i drabinki w łazienkach z obwodu podłogowki .. Ostatnio był serwisant założył czujnik pogody i regulator ciągu niby wszystko ustawione ok..pale już ze 2 miesiące nie licząc wygrzewania podłogi..i po sprawdzeniu spalił 150 kg w 6 dni kocioł draco bio 12 kw z osobnym zbiornikiem na paliwo..pale peletem olczyk i wszystko spala elegancko i się nagrzewa i sam wyłącza..wodę ustawiona na 45 ale mało korzystam jeszcze nie mieszkam..ogrzewam na razie tylko parter góra odcięta i nie ogrzewana czeka na wełnę..w pokojach osobne sterowniki sterujące rozdzielaczem nie przez piec temperatura zadana większą a na grzewa się tylko do max 21.5 o co chodzi ..nastawy

PALNIK

Pow .min (20%) 55

Pow max (100%) 70

Podawanie max 2.5 

Moc min 50

Moc max 100

Próg foto 30

Test paliwa 44

Wartość opałowa 5.1

Tlen min 14.0

Tlen max 8.0

Dawka startowa 15s 

Maks.czas pracy 2h 

Interwal podawania 20s 

OGRZEWANIE 

Temp komfort 23

Program stały

Temp ekonom 19

Histereza 0.2

Temp zadana 60

Temp - 20.   38

Temp 0.       36

Temp 10.     32

KOCIOŁ

Temp.min pomp 45 

Tryb pracy auto 

Histereza 5 

Min temp.powrotu 45 

Czas mieszacza 120

DSC_0007.JPG

DSC_0008.JPG

DSC_0009.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, IzaTom napisał:

Pompa włączona na stałe 

A to nie doczytałem. Przecież nie masz czujnika pokojowego, nie? Czy już osoby mylę?
No chyba, że chodzi o to, że masz ta pompę włączoną na stałe do prądu z pominięciem sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekgtx 

Te ustawienia powietrza jak dla 12 to masz ustawione w kosmos chyba serwisant pomylił piece 

U mnie jest powietrze min 28, a powietrze max 43. Przy takim podmuchu wszystko leci w komin.  Czas pracy palnika też biednie daj chociaż 4 godziny. Test paliwa 44 kg,  coś tu nie pasuje zrób wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ozi80 napisał:

A to nie doczytałem. Przecież nie masz czujnika pokojowego, nie? Czy już osoby mylę?
No chyba, że chodzi o to, że masz ta pompę włączoną na stałe do prądu z pominięciem sterownika?

Mam czujnik pokojowy, ale zrobiłem tak, że nastawiłem go na 30stC, żeby pompa chodziła cały czas a na mieszaczu 27stC. Wiadomo, że z taką temperaturą wody nie osiągnę tych 30stC w pokoju dlatego pompa pracuje non stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dobra. Siłownika nie masz? Ręcznie kręcisz zaworem 4D? Czy masz 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Jak można spierdzielić sobie pracę kotła złym dobraniem czasu podawania. Wczoraj przekombinowałem i dałem za niskie podawanie. Efekt:

image.thumb.png.92cb1b9e01e4c581721083e8642cc513.png

 

O godzinie 18:00 wyłączyłem piec, wyczyściłem palnik i zwiększyłem podawanie. Przy okazji zwiększyłem czas pracy palnika z 4 do 6 godzin oraz dźwignąłem start pomp z 45 na 50 stopni. Oto efekt z dzisiaj:

image.png.8d46812041dbc9d95e133e79154c8c33.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno przy pracy na 50% nie powinien pokazywać 11,9. Podawanie może ok, ale 44kg w godzinę to byś musiał mieć chyba jakiś pellet kamienny.... Skoro nie masz jeszcze wełny to rozumiem że stropy na poddaszu nie zrobionie? To jak niby miałby palić mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki ma tryb pracy CO. Jeśli pogodowy, to racja - wyliczy mu na kocioł 50 stopni. Ale jeśli ręczny, to ma ustawioną temp zadaną na CO 60 stopni. Tyle też będzie wtedy wyliczona zadana na kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ozi80 napisał:

Aha, dobra. Siłownika nie masz? Ręcznie kręcisz zaworem 4D? Czy masz 3D?

Dokładnie, tylko ręcznie i mam zawory 3D. Nie mam 4D. I z tego co mi się udało wyczytać z całego forum to akurat dobrze, że 4d nie mam.

 

24 minuty temu, Ozi80 napisał:

Ciekawostka. Jak można spierdzielić sobie pracę kotła złym dobraniem czasu podawania. Wczoraj przekombinowałem i dałem za niskie podawanie. Efekt:

image.thumb.png.92cb1b9e01e4c581721083e8642cc513.png

 

O godzinie 18:00 wyłączyłem piec, wyczyściłem palnik i zwiększyłem podawanie. Przy okazji zwiększyłem czas pracy palnika z 4 do 6 godzin oraz dźwignąłem start pomp z 45 na 50 stopni. Oto efekt z dzisiaj:

image.png.8d46812041dbc9d95e133e79154c8c33.png

 

 

Jak ty to robisz, że przez 7h nic ci się nie dzieje? Pompy masz wyłączone i nic nie grzejesz rozumiem? I mimo tego tak mało Ci spada temp. w pomieszczeniach?

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja niestety też się pożalę z 10 kg spalonych na dobę w październiku, pali mi teraz 22kg-24kg na dobę a do ogrzania tylko 100m2 w podłogówce w nowym domu piecem Draco Compakt 12kW.

Mam tylko nadzieję że spadnie ponieważ wczoraj dociepliłem strop nad nie użytkowym poddaszem wełną 15 cm.

 

A jeszcze takie pytanie czy ktoś z was pali pelletem od chłopaka z Koniecpola (ma własną stolarnię)a z trocin które mu zostają robi pellet.

Brałem od niego 1 tonę w lipcu i 1 tonę październiku i od samego początku robią mi się spieki i choćby nie wiem co robił zmniejszał podawanie zwiększał nadmuch nic to nie daje. ( dodam że widziałem z czego robi pellet z czystej trociny liściasto iglastej ).

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, matrix3078 napisał:

amego początku robią mi się spieki i choćby nie wiem co robił zmniejszał podawanie zwiększał nadmuch nic to nie daje. ( dodam że widziałem z czego robi pellet z czystej trociny liściasto iglastej ).

Kolego. Dwa sezony temu kocioł u mnie pracował non stop ( 24h/dobe) W tym czasie przepalilem ok 10 dostawców (Barlinek, wirex, lawa i tych lokalnych.) Cokolwiek nie zmieniałem w ustawieniach po trzech dniach był spiek, a o tym jak wyglądał wymiennik przez kieszenie kotla już nie wspomnę. Poprzedni sezon jak i ten sezon kocioł chodzi w automacie. Zero spiekow, rusz czysty = zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrekzo napisał:

A co ma tryb automatyczny do czystości palnika..... Żadnego związku nie wiedzę 

Po każdym wygaszeniu jak i przed każdym rozpalaniu  następuje czyszczenie ( praca wentylatora na 100%). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.