Skocz do zawartości

rotkeh

Forumowicz
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O rotkeh

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom 110 m2, dom średnio energochłonny 6,8 kW (według ciepłowlasiciwe.pl)
 • Instalacja
  Grzejniki Purmo - 8 szt, łazienka podłogówka + drabinka. Instalacja grawitacja -mat. stal. Zawór 4d.
 • Kocioł
  Tekla Draco Bio Compact 12

Ostatnie wizyty

102 wyświetleń profilu
 1. Najprawdopodobniej podgrzewa Ci grawitacyjne. Powinieneś mieć na obwodzie CWU zawór kierunkowy (zwrotny). Jeśli jest to albo nie trzyma albo masz zawór "klapkowy" który zamontowany w poziomie będzie przypuszczał. (ja mam klapkowy jednak pozycja montażu jest około 10 st. od poziomu i wtedy nie przepuszcza ciepła na bojler). Zrób zdjęcia i pokaż jak to masz zamontowane (pompka i zawory na CWU)
 2. Zabłysnąłeś bez komentarza .
 3. Nie palnik na off , a sterownik na off. Sterownik wyłączasz przez długie naciśnięcie przycisku ON/OFF
 4. Popatrz na big module czy nie masz przełącznika z opisem T. Jeśli jest to przełącz go. Czasami urządzenia zamiast zworki mają przełącznik Jeśli powyższe nie pomoże na module masz zworki którymi ustawiasz adres modułu w sieci (opisane są address). Może tu masz poprzestawiane. Nie widziałem tego modułu to tylko domysły.
 5. Zdejmij wszystkie zworki zostaw tylko na vide rom
 6. Pompa CWU jest podłączona do sterownika solarów jako wspomaganie powrotu , dodatkowo pod programem czasowym w solarach. Poza programami z solarów mogę ją odpalić ze sterownika estymy. Musze poczekać ze dwa dni i poobserwować czy to będzie funkcjonować. Ozi odpowiedź była na pytanie co mi się nie podoba w wykresie , za dużo kombinacji żeby osiągnąć jakikolwiek efekt. Boryssov mógłbym prosić o wersje oprogramowania jaki masz w sterowniku . Ogólnie do wszystkich pytanie czy zauważyliście jakieś zmiany w modulacji w Igneo Slim po ostatniej aktualizacji i czy jest gdzieś lista zmian wprowadzonych w aktualizacji.
 7. Ozi to że jak tylko włączy się grzanie CWU to wszystko trafia i przebija temperaturę . Dając priorytet CWU to nie nadąża otworzyć zaworu 4 drogowego na CO i tak samo przebija. Na tą chwilę mam ustawienia Podawanie 1,9 Moc FL min 26 Moc FL max 82 Powietrze min 28 powietrze max 38 czas pracy 8h foto 25 dawka startowa 12s W CO: stała pompa TAK Start pomp CO 33 W Piec: temperatura 57 start pomp 46 temp powrotu 45 histereza 12 i dodany drobny szczegół pompa CWU chodzi cały czas , w trakcie rozgrzewania działa podobnie jak kotłowa po nagrzaniu zachowuje sie jak bufor .
 8. Ja już wszystkie opcje przez dwa dni sprawdziłem , wniosek jest jeden sterownik skopany. Modulacja to jakieś nieporozumienie , mając wiedzę że tak ten piec pracuje to nigdy bym go nie kupił. Na tą chwilę doszedłem do takich efektów co nie zmienia faktu, że mamy drogi bubel.
 9. Chcesz dublować zawory zwrotne, masz pod każda pompą . Tak to wygląda ten zawór co masz zamontowany To zawór termostatyczny z regulacją temperatury ( na tym zaworze ustawiasz temperaturę na podłogówkę zakres regulacji masz opisany na zaworze ) i zabezpieczeniem. W razie uszkodzenia zaworu następuje odcięcie gorącego medium , żeby Ci nie poszło np, 70 st w podłogówkę. Zastanów się zanim go zmienisz.
 10. Ze skokową dałem sobie spokój, bo nie dało rady zejść niżej z podawaniem . Jadę na FL z podawaniem 1,9 i jest ok . Na ta chwile jadę 4 godziny ( tyle mam ustawione w czasie pracy palnika ). Bedę w domu w weekend to zmieniam na 8 godzin. Trochę miesza grzanie wody, bo przebija wtedy temperaturę i kocioł się wygasza. mrekzo Powtórzę jeszcze raz PODAJNIK PALNIKA , a pellet wsypuje się do rury ale podajnik nie przesuwa na palenisko.
 11. Przecież pisałem 2,3s i poniżej tej wartości, może to tylko w moim sterowniku (slim)
 12. Okman jeśli masz palnik ustawiony na prace skokową to wartość podawania 2,3 s i poniżej blokuje podajnik palnika i wtedy palnik się wygasza. (u mnie tak się dzieje i już 3 raz o tym piszę). Zaobserwuj czy w momencie jak przejdzie z mocy 2 na moc1 czy uruchamia Ci się podajnik palnika. ( na wizualizacji też nie pracuje). IzaTom instalacja skopana jak dołożysz sterowanie na zawór 3 - drogowy (układ grzejników ) to co się stanie jak osiągniesz temperaturę w pomieszczeniu ?? Kocioł zostanie po 2 stronie zaworu i przestanie woda krążyć w obwodzie kotłowym. Żeby coś poprawić to, albo pompa od CO na powrót do pieca przed zaworem 3 drogowym i zmieniona logika zaworu. Pompa musiałaby pracować non stop a regulacja temperatury na grzejniki poprzez zawór 3 drogowy siłownikiem. Na tą chwile otwórz ten zawór bardziej bo teraz to ganiasz zimną wodę po grzejnikach , a zapewne kocioł u góry 70 st . C, a na powrocie można rękę trzymać, ustaw na 5-6 .
 13. Ja robiłem sam.
 14. tomekgtx Te ustawienia powietrza jak dla 12 to masz ustawione w kosmos chyba serwisant pomylił piece U mnie jest powietrze min 28, a powietrze max 43. Przy takim podmuchu wszystko leci w komin. Czas pracy palnika też biednie daj chociaż 4 godziny. Test paliwa 44 kg, coś tu nie pasuje zrób wrażenie.
 15. Ozi w czasie jak sprawdzałem stałą pompę to piec był w trybie auto w okresie jak było cieplej i mimo osiągnięcia temp zadanej w domu pompa pracuje cały czas do tego piec zachowuje się jak w trybie manualnym, po spadku temperatury o histerezę odpala się żeby utrzymać temperaturę niezależnie od programu komfort czy ekonomiczny. Przy pracy manualnej kotła może to wyglądać inaczej i tu się zgodzę. Kiedyś pisałem Ci że przydałby się program czasowy na zgodę pracy palnika, widzę że taka funkcja została dodana do ingeo touch, moim zdaniem dobry krok w kierunku oszczędności w czasie grzania wody poza sezonem zimowym.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.