Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opłacalność Kolektorów Słonecznych


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym grzał prądem, to oczywiście drugą taryfą i tu do porównań należy brać koszt taryfy 2. Wówczas kWh na rachunku byłoby od cholery więcej i średnia leci w dół.

możemy policzyć bardzo szybko na podstawie twojego rachunku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no lecimy

na podstawie przestawionego rachunku sredni koszt 69gr i teraz do tego w skali roku dodajemy 8kw dziennie(w taniej taryfie) co daje 2880kWh rok dodajemy jego całe roczne zużycie 2526 za rok co daje kwotę 1746zł plus 991zł za grzanie zasobnika wszystko dzielimy przez kWh i wychodzi że srednia cena za energie 52gr za kWh w skali roku majac już te 52gr wychodzi że kolega będzie musiał poczekać za zwrot około 9 lat a ja 7 lat i tyle to nie jest 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa a dlaczego liczycie wybiórczo a kto pozostała czesc rachunku zapłaci babcia zosia ??? no jak wy liczycie kolega przedstawił rachunek i z niego wynika ze oszczedza 1grosz na kWh względem mnie ,moja rodzinka 3 grosze na kwh względem mnie ,przecież nie płacicie jedynie za kWh trzeba wszystko przedzielić przez kwh i mamy real a wy tak jakoś na skróty bo tak pasuje ,macie dwie taryfy no super to ich używajcie ale na litość boską rachunek płacicie w całości za ilość kWh a nie tylko za to co wam pasuje ....

Właśnie babcia Zosia zapłaci, dokładnie.

Kolego, prostej matematyki Cię trzeba uczyć.

 

Przyjeżdza kiminero do babci Zosi, patrzy na rachunek i mówi tak:

Od dziś ja tu też mieszkam, instaluję sobie bojler i będę płacił za tę wodę sam.

Twoje rachunki się nie zwiększą ani nie zmniejszą, taj jakby mnie tu nie było.

Jak powiedział tak zrobił, zainstalował licznik prądu do bojlera, ustawił jego grzanie na 2 taryfę i mył się jak człowiek.

 

Po miesiącu odpisał stan swojego licznika, pomnożył ilość kWhx34,4gr i dał babci Zosi w łapkę.

I rzeczywiście, babcia Zosia zapłaciła za prąd tyle co do tej pory, a kiminero wspomniane 34,4gr/kWh.

Żyli długo i szczęśliwie.

 

Natomiast to mnożenie średniej ceny prądu oraz opłat nieuniknionych(stałych) do obliczeń dla urządzeń, które będą chodzić tylko w taryfie 2 to spore nadużycie i próba zrobienia ludzi w bambuko (bo nie wierzę, żebyś nie potrafił tak prostej rzeczy zrozumieć).

Idealnie nadaje się do marketingu po polsku, żeby ciemnotę w konia robić.

Ale nie przystoi tutaj, dla tych co to będą czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdza kiminero do babci Zosi (...)

 

Ja bym wolał, jeśli już fantazjujecie, to wprowadzić się do młodej, wykształconej (90/60/90), wolnej i z niedogrzanym mieszkaniem... w celach naukowo-empirycznego rozstrzygnięcia omawianego problemu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U babci się myjesz tylko

 

Aaa...! To ja cię źle zrozumiałem! "DO BABCI ZOSI", znaczy babcia babcią, a Zosia wykształconą wnuczką!

Jak tak to OK.

 

P.S.

Dyskusja jakby deko mniej merytoryczna. Automatyk pewnie gdzieś solara kręci albo może solarium?

W sumie to jakby na dach wrzucić ogniwa, prąd z nich puścić na lampy solarne, którymi oświetlimy kolektor słoneczny w piwnicy, to kiedy taki układ by mi się zwrócił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiemy od źródła ( kol Vernal) kiedy naprawdę się zwróci ta instalacja solarna - podaj.

Bo jak mi się wydaje lepiej jest kupić płyty PV i grzać grzałką.

W sumie to jakby na dach wrzucić ogniwa, prąd z nich puścić na lampy solarne, którymi oświetlimy kolektor słoneczny w piwnicy, to kiedy taki układ by mi się zwrócił?

 

to bardzo ciekawe zagadnienie - taka separacja Słońca,

 

Ja proponowałbym co innego solarami produkować parę wodną i tą parą napędzać turbinę sprzężoną z prądnicą elektryczną - to dopiero ustrojstwo. ;)

 

Pozdr.

 

PS A może Babcia ma drugą wnuczkę ,też bym się pisał na takie sprawdzanie taryf :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie babcia Zosia zapłaci, dokładnie.

Kolego, prostej matematyki Cię trzeba uczyć.

 

Przyjeżdza kiminero do babci Zosi, patrzy na rachunek i mówi tak:

Od dziś ja tu też mieszkam, instaluję sobie bojler i będę płacił za tę wodę sam.

Twoje rachunki się nie zwiększą ani nie zmniejszą, taj jakby mnie tu nie było.

Jak powiedział tak zrobił, zainstalował licznik prądu do bojlera, ustawił jego grzanie na 2 taryfę i mył się jak człowiek.

 

Po miesiącu odpisał stan swojego licznika, pomnożył ilość kWhx34,4gr i dał babci Zosi w łapkę.

I rzeczywiście, babcia Zosia zapłaciła za prąd tyle co do tej pory, a kiminero wspomniane 34,4gr/kWh.

Żyli długo i szczęśliwie.

 

Natomiast to mnożenie średniej ceny prądu oraz opłat nieuniknionych(stałych) do obliczeń dla urządzeń, które będą chodzić tylko w taryfie 2 to spore nadużycie i próba zrobienia ludzi w bambuko (bo nie wierzę, żebyś nie potrafił tak prostej rzeczy zrozumieć).

Idealnie nadaje się do marketingu po polsku, żeby ciemnotę w konia robić.

Ale nie przystoi tutaj, dla tych co to będą czytać.

kolego widocznie nie jesteś wstanie zrozumieć prostej sprawy że nie zapłacisz 34gr bo gdyby tak było idealnie że ty płacisz tylko za to a droższa taryfa i opąłty nie są drozsze to bym się zgodził ale wgledem taryfy G11 tak nie jest a taryfa G11 jst wykładnikiem ,i decydując się na pomiar dwutaryfowy chcesz oszczędzić wiec oszczędzajcie zostało już wyliczone ze poniżej 52 groszy to już ciężko zejść a jeśli chcecie wiedzieć to opąłt stałych za posiadanie prądu w taryfie G11 jest niecałe 7zł miesięcznie reszta to opłaty wglądem zużytej energii wiec nie mydlcie ludziom w głowach to najprostsze liczenie i troszkę przeanalizujcie to co się pisze do was bo jak grochem ścianę ale to wasz cyrk i wasze małpy

to jak nie potraficie policzyć tak prostej sprawy to np. kupujecie 5 ton węgla za to że za jednym razem gość wam daje 30kg gratis to co będziesz mówił że grzejesz w połowę stycznia za darmo czy o tym że twój koszt ogrzewania spadł o kilka procent ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby instalacja solarna kosztowała 1 500 zł , to jest to interes opłacalny. Tak samo z pompami ciepła. Gdyby to kosztowało 2 500 zł to też brałbym to w ciemno. Skoro jednak ceny są wielokrotnie wyższe to wszelkie dywagacje na temat COP EER ceny kWh są bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakby na dach wrzucić ogniwa, prąd z nich puścić na lampy solarne, którymi oświetlimy kolektor słoneczny w piwnicy, to kiedy taki układ by mi się zwrócił?

podobna techologia już dawno zagościła pod strzechami hmmm raczej pod maskami milionów polaków :). Jeśli ktoś nie wie to "polelecam" generatory HHO które można znaleźć na znanym portalu no i jakąś turbinke kowalskiego :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam wzory, wszystko podałem.

zgadza się na dzień dzisiejszy lepiej grzać na ostro z płyt tym bardziej ze w przeciągu dwóch lat płyty potaniały o 50%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego widocznie nie jesteś wstanie zrozumieć prostej sprawy że nie zapłacisz 34gr bo gdyby tak było idealnie że ty płacisz tylko za to a droższa taryfa i opąłty nie są drozsze to bym się zgodził ale wgledem taryfy G11 tak nie jest a taryfa G11 jst wykładnikiem ,i decydując się na pomiar dwutaryfowy chcesz oszczędzić wiec oszczędzajcie zostało już wyliczone ze poniżej 52 groszy to już ciężko zejść a jeśli chcecie wiedzieć to opąłt stałych za posiadanie prądu w taryfie G11 jest niecałe 7zł miesięcznie reszta to opłaty wglądem zużytej energii wiec nie mydlcie ludziom w głowach to najprostsze liczenie i troszkę przeanalizujcie to co się pisze do was bo jak grochem ścianę ale to wasz cyrk i wasze małpy

to jak nie potraficie policzyć tak prostej sprawy to np. kupujecie 5 ton węgla za to że za jednym razem gość wam daje 30kg gratis to co będziesz mówił że grzejesz w połowę stycznia za darmo czy o tym że twój koszt ogrzewania spadł o kilka procent ?????

No to co do G12 mamy jasność.

 

Do G11 też nie będę wliczał opłat stałych, ani tym bardziej mnożył dotychczasowej ceny średniej i mnożył przez dodatkowe zużycie przez grzałkę, bo to jawne nadużycie.

Mnożę przez cenę dodatkowej energii, czyli opłat zmiennych, wynikających z kWh.

 

Szkoda tylko, że na początku nie zaznaczyłeś, że: "Jeśli masz taryfę G11 i jej nie zmieniasz (nie wspomnę o tańszym sprzedawcy prądu), to solar zwróci się po 7 latach"

Na tym polega ta sztuczka, że to stwierdzenie można uznać za prawdę.

Tylko, że komuna się dawno skończyła ;)

Ale w sumie masz rację, naród ciemny, to dlaczego tego nie wykorzystać, na tym polega kapitalizm.

Przykładowo ja będę się tu z tego śmiał, a ktoś może i tak tym sposobem namówić stado łosi i sobie żyć w miarę nieźle.

Ja tego nie potępiam, każdy niech robi jak mu pasuje, ale pośmiać się lubię, a tym bardziej ugryzę jak na mnie trafi. ;)

A ludzie... niech czytają forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udowodnim mi że jestem w tym kraju płacić mniej za prąd niż w tej taryfie u tego sprzedawcy ???? udowodnij zużywam około 0,6MW miesięcznie wiec proszę zrób mi taką taryfę zebym zapłacił chociaż 5 groszy mniej niż teraz proszę masz pole do popisu skoro taki ciemny jestem i zresztą rodzinka pracująca w energetyce tez ,proszę udowodnij pośmiejemy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to a przytoczony tekst dotyczy przełomu roku a nie tylko tego jakby policzył w tym to wyszło by podobnie do tego co policzyłe około 52gr ,a teraz pytam kolege Vernal jak mam obniżyć rachunek za prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.