Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opłacalność Kolektorów Słonecznych


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy tok myślenia - najwięcej postów zobowiązuje do pokazania swojego rachunku...

Chyba funkcjonujemy w innych rzeczywistościach.

 

A ceny podaję z czarno na białym ofert, ogólnie dostępnych, na których ja widzę 28gr a Ty 42gr.

Ale to każdy może sobie sprawdzić na szczęście i dlatego tak podaję, żeby sobie ludzie kliknęli i sami ocenili kto naciąga fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli nie umiesz podac ceny z rachunku i iloski kWh bo wyszłoby na jaw ze to to wypisujesz od rana to twoje wariacje na temat ... i tyle u tu się nie obronisz nie interesuje mnie oferta interesuje mnie umowa bąc rachunek i tak jak ja podałem ceny składowe rachunku tak tylko proszę o to samo ale w skrócie zapłaciłem ..... za ....... krótko i na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię tak funkcjonować a jedynie tak jak napisałem w poście #251

Może Tobie to nie odpowiada ale mogą się znaleźć tacy, którzy potrafią w ten sposób posprawdzać.

Nie mam takiej ambicji, żeby dogodzić wszystkim, piszę po swojemu i tego nie zmienię, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oki z tego wychodzi że 38mln ludzi w Polsce to idioci i płaca w zależności od taryf od 60-80gr za kWh a ty wspaniałomyślny płacisz 28gr i przy przeciętnym prowadzeniu gospodarstwa domowego twój rachunek nie przekracza 80zł ,To jest przekręt oszustwo w biały dzień i tyle i naprawdę uważałem cię za poukładanego faceta ale nie znoszę takich metod które są oderwane od rzeczywistości temat z twoim udziałem uważam za zamknięty !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się tak.

Za bardzo uogólniasz, nie podchodzisz dokładnie do tematu i wysnuwasz mylne wnioski.

Przecież te ceny co podaję to się tyczą ogrzewania cwu prądem (które jest łatwo ustawić tylko na 2 taryfę).

W taryfie dziennej energia jest oczywiście sporo droższa, tak, że za pozostałe rzeczy w gospodarstwie cena wychodzi podobna jak u Ciebie.

Z tym, że cwu taniocha, 28gr to dla leniuchów i rzeczywiście (jak napisałeś: "idiotów"). Może być dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się tak.

Za bardzo uogólniasz, nie podchodzisz dokładnie do tematu i wysnuwasz mylne wnioski.

Przecież te ceny co podaję to się tyczą ogrzewania cwu prądem (które jest łatwo ustawić tylko na 2 taryfę).

W taryfie dziennej energia jest oczywiście sporo droższa, tak, że za pozostałe rzeczy w gospodarstwie cena wychodzi podobna jak u Ciebie.

Z tym, że cwu taniocha, 28gr to dla leniuchów i rzeczywiście (jak napisałeś: "idiotów"). Może być dużo taniej.

żeby cena realna w drugiej taryfie wyszłą około 42-50gr brutto trzeba tej energii używać ponad 80% względem dziennej i nie ma technicznej możliwości aby wyszło mniej tym bardziej ze kosztem taniej energii mamy droższa w pierwszej taryfie i tyle bo ta zwyszka jest tez kosztem taniej energii dlatego pytam poraz ostatni ile zapłaciłeś za ostatni rachunek i ile łącznie kWh ,ale zauważyłem że idziesz w dobra stronę bo rano było 17gr brutto teraz masz 28 gr brutto jeszcze ze dwa dni i dojdziemy do prawdy taryfy i koszty praktycznie znam na pamięć mogę jedynie podpatrzeć jak czasmi chodzi o grosze i w iekszosci ludzi jest wielkie zdziwienie jak przechodzą na dwie taryfy do innego operatora jak płacili 450zł a na dwóch taryfach 480 a miałbyc taniej i z zegarkiem pilnowali kiedy automat właczyć na pranie ale nie przekroczyli tajemniczego progu 65% energii taniej wgledem drogiej i wyszło im drożej i jest rozpacz bo na g11 mieli lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to ma niby zmieniać parę groszy tu czy tam. 8 lat to też dużo, to też zużywa prąd i wymaga okresowych przeglądów czy wymiany glikolu.

Warto się o takie pie... kłucić Pany?

ale to nie jest pare groszy bo cena brutto energii w drugiej taryfie jest od 42-50 groszy w zaleznosci od operatora i zacięcia użytkownika do używania taniego pradu (czyli robienie z siebie niewolnika taniego prądu) a kolega od rana twierdzi że ma prad tani po 17 gr brutto to kładzie wszelkie wyliczenia ,

fakt jest faktem ze 8 lat to długi okres czy warto to już zależy od samego użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28gr to masz Ty, bo nie chce Ci się poszukać innego sprzedawcy prądu.

Ja mam nadal 17gr, oczywiście w taryfie nocnej.

Nic nie wiesz o tym co się na rynku dzieje (wspomniany Tauron za dziwne 42gr) a piszesz a magicznych 65%, które wyliczyłeś z czego?

Trzeba troszkę poszperać i poszukać, poczytać oficjalne oferty, takie są czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc nie chcesz rozróżniac ceny brutto za prąd w drugiej taryfie, od ceny brutto wynikającej z podzielenia wart faktury przez zużycie?

To też jest kwestią osobistą, kto co robi i w jakich taryfach oraz ile tego prądu zużywa. Miałeś podany link dotaryf, a nadal obstajesz przy fakturze. Przecież nie naliczą mu innych cen z poza cennika, a taryfę, czy dostawcę mógł zmienić niedawno. I po co się awanturować o fakturę?

 

Pamiętam jak na podobnej zasadzie kłuciłem się z Jareckim, gdzie przekonywał mnie, że gaz jest be, bo mu za gotowanie i ciepłą wodę wychodzi ok 3zł/m³. Nie szło przetłumaczyć, że jak zużyje więcej na ogrzewanje, to opłaty stałe rozłożą się na więcej m³ i cena jednostkowa wyjdzie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci przybliżyć kwestię, to powiem tak:

Bez opłat stałych:

W taryfie G11 prąd kosztował mnie 0,58 brutto/kWh

Zmieniłem taryfy oraz sprzedawcę, mam nowy licznik, z którego mogę w każdej chwili odczytać wiele ciekawych informacji (aktualny prąd na każdej fazie, aktualne obciążenie w kW itp).

Nie zmieniłem trybu życia, żeby się do taryf dostosować.

Po obliczeniu średniej ważonej ten sam prąd kosztuje mnie 0,26gr/kWh brutto.

Moim zdaniem to się opłaca dopiero jak się prądu zużywa dużo, bo jednak 2 umowy są, opłaty stałe wyższe (bo sprzedawca też coś chce oczywiście).

A Ci co zmieniają i żałują, sami nie wiedzą na co i dlaczego, to mnie mało obchodzą, bo taryf przeróżnych i gwiazdek jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc nie chcesz rozróżniac ceny brutto za prąd w drugiej taryfie, od ceny brutto wynikającej z podzielenia wart faktury przez zużycie?

To też jest kwestią osobistą, kto co robi i w jakich taryfach oraz ile tego prądu zużywa. Miałeś podany link dotaryf, a nadal obstajesz przy fakturze. Przecież nie naliczą mu innych cen z poza cennika, a taryfę, czy dostawcę mógł zmienić niedawno. I po co się awanturować o fakturę?

 

Pamiętam jak na podobnej zasadzie kłuciłem się z Jareckim, gdzie przekonywał mnie, że gaz jest be, bo mu za gotowanie i ciepłą wodę wychodzi ok 3zł/m³. Nie szło przetłumaczyć, że jak zużyje więcej na ogrzewanje, to opłaty stałe rozłożą się na więcej m³ i cena jednostkowa wyjdzie niższa.

no właśnie wiec niech się rozłożą i niech będzie rzetelna informacja bo ze koszt energii jest załóżmy 28gr to żadna informacja trzeba całość podzielisc i wtedy wiemy co jest za ile i tylko tyle ,u mnie to jest około 70gr ,dzwoniłem przed chwilą do rodzinki w opolskie co mają dwie taryfy (bo już się zagotowałem) i wyszło średnio że w dwóch taryfach wychodzi im obecie średnio 67gr za kWh przy zużyciu 780kWh na dwa miesiące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyjdzie im podobnie ,a tu nie chodzi o to czy się zgadzasz czy nie tylko chodzi o średnia za kWh przecież to banalnie proste jest przedzielić kwotę przez ilość a tu tak ciężko to idzie , jeśli chcesz to podziel u siebie kwote przez ilosc i podaj i zobaczymy co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest automatyk, jest imprezka!

 

U mnie to tak wygląda jak niżej. Opłaty stałe są śmiesznie niskie w porównaniu do opłat zmiennych, które podążają za wskazaniami zużycia, dlatego nie widzę korzyści z rozłożenia opłat stałych przy większym zużyciu (dla prądu).

 

post-18583-0-70002800-1379278552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie i mamy srednią cenę prądu 69gr ,u mnie 70gr ,u moich krewnych 67gr na dwóch taryfach z rygorem pilnowania godzin ,no i czekamy jeszcze chwile może ktoś się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa a dlaczego liczycie wybiórczo a kto pozostała czesc rachunku zapłaci babcia zosia ??? no jak wy liczycie kolega przedstawił rachunek i z niego wynika ze oszczedza 1grosz na kWh względem mnie ,moja rodzinka 3 grosze na kwh względem mnie ,przecież nie płacicie jedynie za kWh trzeba wszystko przedzielić przez kwh i mamy real a wy tak jakoś na skróty bo tak pasuje ,macie dwie taryfy no super to ich używajcie ale na litość boską rachunek płacicie w całości za ilość kWh a nie tylko za to co wam pasuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność. W kwestii za i przeciw solarom, to jestem przeciw, dla warunków "bezdotacyjnych". Oszczędności zjadają koszty "wejścia", eksploatacji, serwisowania i amortyzacji.

 

Dane z rachunku wrzuciłem, bo "imprezka" trochę o "suchym pysku" była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.