Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kolektory słoneczne Galmet


piotrkierys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam możliwość przysiez z Niemiec 2szt kolektorów Galmet Plus KSG21 premium GT 2,1 m2

w domu nie posiadam bojlera z wężownica czy jest ses podłączać je bezpośrednio do bojlera 300l i na zimę wodę spuszczać, czy lepiej podłączać je przez wymiennik ciepła, czy odpuścić sobie bo się nie opłaca i nie będzie efektu

proszę o szybka odpowiedz

pozdrawiamb

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że zbiornik (bojler) jaki posiadam to 350l i jest nierdzewny, czy jak bym te kolektory podłączył tak żeby woda użytkowa z bojlera przez nie przeplyawla to ni było by jakiegoś problemu miedź i nierdzewka

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi wytłumaczyć dlaczego mam zapomnieć o takim połączeniu

gdzieś wcześniej czytałem o kolektorach własnej roboty z grzejników i ludzie tak podłączają a na zimę spuszczają wodę z instalacji solarnej

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Dwa kolektory na 350 L, to za mało ( max 250 L na dwa kokektory) , a po drugie : spuść sobie wodę z grzejnika i zrób herbaty. 

Musisz mieć zasobnik CWU z odpowiednią duzą wymianą energii ( wężownica/dwupłaszcz) jezeli będzie zbyt mały odbiór energii do zasobnika, to kolektory będą się gotować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa kolektory miały tylko wspomagać pompę ciepła do c.w.u 3kW bo już mam taką zamontowana niżej schemat jak jest podłączona do bojlera teraz chciałem s tylko wpiąć z kolektorami słoneczny in plus jakiś sterownik i pompa, Myślałem że zawsze by coś tam wodę nagrzało

Dlatego cały czas się zastanawiam mam czas do piątku czy brać kolektory 25075ffbfcd7fe3eb15d3ad7941cfb44.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.