Skocz do zawartości

kovall

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kovall

  1. piec i cala instalacja chodzi dopiero 2 tygodnie,takze jeszcze ich nie czyściłem.Dom jest dosc dobrze ocieplony,20 cm styro 0,038 i 20 cm wełny mineralnej 0,033 na poddaszu.Okna w przedziale u=0,8-0,9 .Dlatego jestem w ciężkim szoku.
  2. Panowie po dwóch dniach testów podanych ustawień mojego pieca spala on 40 kg pelletu na dobę,czyli jest jeszcze gorzej niż było.W trakcie palenia temp.spalin przekracza 200 st C i jest w przedziale 200-220stC. Wydaje mi się,że to troszkę za dużo?W popiele nie widzę za to niczego niepokojącego.Podczas podtrzymania piec osiąga 71 st C i nie dochodzi do podawanych przez Marwola 75-76st.Nie wiem co tu może być nie tak?
  3. Marwol i RobikF bardzo Wam dziękuję za podanie ustawień.Zapodałem je teraz i zobaczymy co z tego wyjdzie. Możecie sie pochwalić Waszym aktualnym spalaniem ?
  4. czujnik temp dla podłogówki nie został zamontowany w rozdzielaczu.Pracą pompki w rozdzielaczu steruje pokojowy regulator temp. gdzie ustawia się temp. dla danego pomieszczenia. Temperaturę wody wpływającej do rur pex w inst. podłogówki ustawiam zaworem Afriso w rozdzielaczu. Aktualnie jest tak,że od pieca do zaworu dochodzi woda o temp. 50 st. C,a za zaworem jest to temp. 30 st. Ustawiłem jednak na piecu obieg CO2 czyli podłogówkę na 30 st C i zobaczymy co się będzie działo. Zastanawiam się czy powinno być tak,że piec w trybie palenie chodzi np. 30 minut a w podtrzymaniu jest tylko 15 minut. Tak to wygląda obecnie u mnie.Piec przy zadanej temp. 53 st C dochodzi do 61 stopni i dopiero wtedy wchodzi w tryb podtrzymania.Gdy temp. zejdzie do ok. 50 st.C,czyli po ok 15 minutach piec znów wchodzi w opcję palenie,które trwa ok 30 minut (chodzi na 20% mocy kotła).
  5. RobikF dziękuję za podanie tego kodu:) Podam moje aktualne ustawienia na piecu, czy mógłbyś w wolnej chwili na nie spojrzeć? Może będziesz miał jakiś pomysł jak to zmodyfikować żeby piec palił mniej? ZAAWANSOWANE: KOCIOŁ ROZPALANIE: czas przedm.komory-15sek czas wst. zasypu-30sek moc wnetylatora-40% max czas pracy grzałki-3min temp. wyłączania grzałki -17 st C czas zapłonu-130sek czas pracy podajnika - 2sek czas postoju podajnika-50sek czas pełnego rozpalenia-7min temp. zakończenia-10 st C PALENIE: moc minimalna czas podawania-2sek czas postoju podajnika-12sek czas postoju rusztu-3min czyszczenie rusztu-1 moc wentylatora-40% moc maksymalna - domyślnie ustawiona u mnie czas podawania-3sek czas postoju podajnika-12sek czas postoju rusztu-4min czyszczenie rusztu-1 moc wentylatora-54% PODTRZYMANIE: czas pracy podajnika-8sek czas postoju podajnika-6min czas postoju rusztu-15min czyszczenie rusztu-1 moc wentylatora 35% opóźnienie wył nadmuchu-10sek opóźnienie zał podajnika-10sek wybór paliwa-inne PID-PID standard rodzaj pracy- palenie podtrzymanie czas operacyjny wejścia w tryb wygaszania-20min ograniczenie temp. spalin-240 st C zasobnik pelletu- harmonogram 8:00-24:00 obieg CO1 -zadane- 53 st C -obniżenie temp. ogrzewania - 10 % -program tygodniowy nr 3 -obieg włączony obieg CO2 -zadane -50 st C -obniżenie temp. ogrzewania - 40% -program tygodniowy nr 3 -obieg wyłączony CWU -zadane 40 st C -histereza 4 st C -program tygodniowy nr 3 -legionella-nieaktywne priorytet CWU- nieaktywne -obieg włączony SERWIS: kocioł: temp. minimalna-50 st C temp. maksymalna-85 st C temp. krytyczna kotła-90 st C temp. powrotu -40 st C dodatkowa temp. kotła -10st C czas ruchu rusztu-20 sek moc kotła - 17kw (na obudowie pieca podano 23kw) wydajność podajnika-0,70 kg typ sterowania-ręczny typ ogrzewania-grzejniki temp. włączenia pompy -42 st C priorytet-normalny CO2 typ ogrzewania - podłogowe typ sterowania - ręczny temp. włączenia pompy - 42 st C priorytet - normalny CWU temp. włączenia pompy 40 st C Piec na takich ustawieniach trawi od 30 do 40 kg pelletu na dobę i to wg mnie bardzo dużo. Budynek jest nowy i wiem,że na wygrzanie go trzeba więcej opalu,ale to chyba i tak za dużo? RobikF tylko w Tobie nadzieja;)
  6. RobikF podam to co wiem,jeśli coś będzie Ci jeszcze potrzebne to pytaj,a postaram się ustalić. Przy piecu mam założony zawór 4d firmy Afriso ze skalą 1-10,obecnie ustawiony na 7. Na piecu mam ustawione CO1-na grzejniki - 8szt- pompa Leszno lfp 25/6.Jako CO2 ustawioną mam podłogówkę - 6 nitek, z pompa zamontowaną przy rozdzielaczu IBOo mocy 46 (I bieg)do 93W(III bieg). Na CWU mam pompę LEszno 25/4. Pompy do wczoraj dziś rana miałem ustawione na 2 bieg,godzinę temu przestawiłem na I bieg.W przedpokoju,w centralnej części domu mam zamontowany regulator pokojowy temp. Auraton 2025. Regulator odcina zasilanie pompy podłogówki w momencie gdy w pomieszczeniu (na parterze)uzyskana zostanie zadana temp.( w moim przypadku ok 22st C.).Czujnik do CWU nie został jeszcze zamontowany. W domu uzyskuje bez problemu zadaną temperaturę,a nawet niestety ją przekraczam (brak zamontowanych głowic na grzejnikach,możliwość przykręcenia ich pokrętłem-grzejniki Purmo).Dziwną rzecza jest to,że po wpisaniu kodu serwisowego,tj. 28100 mogłem zmienić ustawienia mocy kotła itp. W chwili obecnej mogę zmieniać,ale zmiany nie zapisują się. Fabrycznie na piecu ustawioną miałem moc 17kW,zmieniłem ją na 23 kW zgodnie z opisem na boku kotła i z faktyczną mocą. Nie wiem czy dobrze,że to ruszałem? Będę niezwykle wdzięczny za pomoc bo ostatniej doby,piec spalił 37 kg pelletu:/. Aha,co do sterownika to jest to Recalart,ver. Multiflame 15.12.15,zasilacz wersja oprogramowania 30.09.
  7. Witam,od jakiegos tygodnia uzytkuję piec Sas Bio Slim o mocy 23kw ze sterownikiem Recalart. Do ogrzania mam 200m2 liczac po podlodze,tj 172m2 pow.uzytkowej. Ok 100m2 ogrzewam grzejnikam a ok. 70 m2 ogrzewam podlogowka. Piec na standardowych ustawieniach nie zszedl ponizej 30kg pelletu na dobę,zwykle jest to w granicach 30-40kg.Temp.zadana 50st.C,tryb palenie-podtrzymanie. Probowalem ustawien podawanych tutaj w temacie,ale nie poprawiły one jakos znacząco spalania.Może ktoś ma piec o podobnej mocy lub wie jakie ustawienia zapodać dla tego kotła?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.