rydzyk Opublikowano 17 Kwietnia 2018 #1651 Opublikowano 17 Kwietnia 2018 Witam panowie u mnie 3,5 tony na 130m2 ale góra nie grzana na maksa bo nie jest zamieszkała Cytuj
Dancych Opublikowano 18 Kwietnia 2018 #1652 Opublikowano 18 Kwietnia 2018 Ja na 200m2 spalilem 3.3 tony ekogroszku. Obecnie na sama wode idzie mi 5kg na dzien z tym ze jak juz wielokrotnie wspominalem mam 2 zbiorniki 100 i 80l oddalone od kotlowni o 8 i 25m. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka Cytuj
KrzyMol Opublikowano 19 Kwietnia 2018 #1653 Opublikowano 19 Kwietnia 2018 Zadałem pytanie o zmianę w sofcie w RAcalart odnośnie palenie wygaszanie eco odnośnie przejścia w tryb wygaszania po dogrzaniu pomieszczenia. Czyli jak zadziała termostat dopiero rozpoczęcie liczenia czasu do wygaszenia. Stwierdzili, że pomysł jest dobry ale już nie współpracują z sasem. Czyli praktycznie już się możemy nie doczekać na modyfikacje i poprawki w sofcie. Troszkę lipa Cytuj
Pabloo2802 Opublikowano 19 Kwietnia 2018 #1654 Opublikowano 19 Kwietnia 2018 Jaka macie ustawiona histereze kotła w trybie palenie wygaszanie eco? Bo ja mam 2? Cytuj
Pabloo2802 Opublikowano 20 Kwietnia 2018 #1655 Opublikowano 20 Kwietnia 2018 Czy mogl by mi ktos podac parametry dla rozpalania, poniewaz mam z tym problem na 5 razy rozpalania rozpali tylko ze 2 razy a w reszcie wypadkow wyskakuje blad rozpalania. Wydaje mi sie ze mam cos zle ustawione. Cytuj
marwol Opublikowano 20 Kwietnia 2018 #1656 Opublikowano 20 Kwietnia 2018 Podaj swoje ustawienia Cytuj
Pabloo2802 Opublikowano 20 Kwietnia 2018 #1657 Opublikowano 20 Kwietnia 2018 Czas przed.komory 15s Czas wstepnego zasypu 33s Moc went.45% Max. Czas pracy grzalki 3m Temp. Wylaczenia grzalki 12 Czas pracy podajnika 3 Czas postoju podajnika 45 s Czas pelnego ropalenia 5 m Temp. Zakonczenia 8 Cytuj
marwol Opublikowano 20 Kwietnia 2018 #1658 Opublikowano 20 Kwietnia 2018 Czas wstępnego zasypu ustaw na 50sec i obserwuj Cytuj
kwadrat2603 Opublikowano 2 Lipca 2018 #1659 Opublikowano 2 Lipca 2018 Czy macie w swoich piecach zamontowane dodatkowe pompy przewałowe , wczoraj natrafilem na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=acWvii9qhkw Mam u siebie mały problem, piec sie rozpala co chwile ,zasilanie gorące a powrót zimny, wspomne ze zawor czterodrozny zamkniety na CO i grzeje tylko CWU i nawet jak sie woda nagrzeje to piec dalej sie rozpala i wygasza co chwile a powrot dalej zimny :-( Cytuj
YaroXylen Opublikowano 2 Lipca 2018 #1660 Opublikowano 2 Lipca 2018 W poprzednim piecu miałem i w tym również... bardzo skuteczna Cytuj
kwadrat2603 Opublikowano 3 Lipca 2018 #1661 Opublikowano 3 Lipca 2018 Ta pompa chodzi cały czas ? a jak wygląda sprawa powrotu z CO, czy jest jakiś zawór zwrotny ? i czy woda z pompy przewałowej nie zasila powrotu pieca ? Cytuj
bazyleks Opublikowano 2 Października 2018 #1662 Opublikowano 2 Października 2018 Witam w nowym sezonie grzewczym. Czy działa u was platforma multifun? U mnie cały czas sterownik jest w trybie offline i nie może połączyć się z multifun. Nie wiem czy to jakiś błąd u mnie czy coś z platformą. Cytuj
RadzioRadman Opublikowano 2 Października 2018 #1663 Opublikowano 2 Października 2018 Nie działa platforma multifun, dzwonie już do serwisu od 2 miesięcy i za każdym razem mnie zbywają za będzie działać i nic do dziś, nawet nie ma gdzie się odwołać Cytuj
bazyleks Opublikowano 2 Października 2018 #1664 Opublikowano 2 Października 2018 (edytowane) Ok. Dzięki. Znając siebie to bym dzisiaj siedział i kombinował z ustawieniami routera i sterownika, a tak to można z czystym sumieniem obejrzeć ligę mistrzów :) Obawiam się, że teraz z tym sterownikiem to jedynej pomocy mogą udzielić szanowni forumowicze, bo recalart ma nas w d....... Edytowane 2 Października 2018 przez bazyleks Cytuj
ropuch1978 Opublikowano 2 Października 2018 #1665 Opublikowano 2 Października 2018 (edytowane) Witam w nowym sezonie grzewczym - forum ponownie ożyje :) Do rzeczy: odpaliłem u prywatnej mamy SMARTA BIO 10kW i może ktoś mi podpowie łopatologicznie gdzie i jak w trybie palenie/wygaszenie ECO ustawić histerezę czujnika pomieszczenia - tego z zestawu zakupowego (są 2 sztuki, wewnętrzny i zewnętrzny) - nie montowałem zew. Czujnik zamontowany w centralnym miejscu w lokalu, podpięty do listwy na kotle :) Nie wiem jak go na tym sterowniku znaleźć i uaktywnić, by paliło się tak samo jak na CWU - tzn. po osiągnięciu temp. w lokalu piec się wygasi ?! Drugie: grzeję CWU w trybie palenie/wygaszanie ECO; bojler dogrzany, wyłącza pompę - piec przechodzi w tryb podtrzymania 15min. po czym się wygasza......i.......odpala się ponownie gdy spadnie temp. w kotle, a nie bojlerze....why ?? krótko mówiąc piec wychładza się szybciej niż bojler (np. gdy nie używam wody)....chciałbym by się odpalał jak spadnie temp. CWU - histereza na chwilę obecną 6st. Poniżej zdjęcia kotłowni, tych przed remontem nie stawiam, bo wyglądała jak na śląsku :) Edytowane 2 Października 2018 przez ropuch1978 Cytuj
bazyleks Opublikowano 3 Października 2018 #1666 Opublikowano 3 Października 2018 Ustaw program cwu tak żeby cały dzień miał załączone utrzymanie temp. zadanej (czarne kropki przy godzinach) to gdy spadnie temp. wody w zasobniku piec powinien się włączyć. Cytuj
bazyleks Opublikowano 3 Października 2018 #1667 Opublikowano 3 Października 2018 Jeżeli chodzi o czujniki to ściągnij instrukcję instalatora ze strony sterownika i po kolei poustawiaj jaki jest rodzaj czujnika na odpowiednim obiegu. Czy ON/OFF czy czujnik pomiaru temperatury, czy brak czujnika. :) To zależy od rodzaju twojej instalacji. Cytuj
ropuch1978 Opublikowano 3 Października 2018 #1668 Opublikowano 3 Października 2018 32 minuty temu, bazyleks napisał: Ustaw program cwu tak żeby cały dzień miał załączone utrzymanie temp. zadanej (czarne kropki przy godzinach) to gdy spadnie temp. wody w zasobniku piec powinien się włączyć. ...wiem gdzie tego szukać, czytaj znalazłem program tygodniowy CWU....tylko piec nie załącza się wtedy kiedy spadnie temp. w bojlerze, tylko w nim samym - i jak to zmienić ? Cytuj
RobikF Opublikowano 3 Października 2018 Autor #1669 Opublikowano 3 Października 2018 serwis 19800 temp. min kotła dod temp kotła Cytuj
ropuch1978 Opublikowano 3 Października 2018 #1670 Opublikowano 3 Października 2018 (edytowane) ...na Ciebie jak widzę zawsze można liczyć :) Niech Ci to Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi - w kontakcie :) Edytowane 3 Października 2018 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
kwadrat2603 Opublikowano 28 Października 2018 #1671 Opublikowano 28 Października 2018 Witam czy tak ma wygladać poprawne zamontowanie dwóch zaworów cztero i trójdrożnego ? Cytuj
RobikF Opublikowano 28 Października 2018 Autor #1672 Opublikowano 28 Października 2018 W dniu 21.10.2018 o 12:08, breaku napisał: Tak Cytuj
KrzysiekR Opublikowano 4 Listopada 2018 #1673 Opublikowano 4 Listopada 2018 ja mam do kolegów następujące pytanie. mam piec sas bio slim 17 kw pelet. każdy z obiegów w swoich ustawieniach ma program który można ustawić godzinowo. Jest obieg CWU, CO1 - grzejniki i CO2 - podłogówka ( z której jeszcze nie korzystam). Chodzi mi o taką rzecz. Piec chodzi w trybie palenie - wygaszanie. Gdy ustawię Program CWU na godz. np. 4:00-6:00 i 16:00 - 18:00 a pozostałe obiegi wyłączę piec rozpala się i bez problemu chodzi w wyznaczonych godzinach. Natomiast gdy chciałbym w innych godzinach ustawić program CO1 przy włączonym CWU wówczas piec nie reaguje, jest tak tak jakby nie widział programu. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć czemu tak jest? Czy jest na to jakiś sposób. Chodzi mi aby uzyskać taki efekt że np. w godz. 3:00-5:00 chodzi obieg CWU po czym się wyłącza i od godz. 5:00 do 8:00 załącza obieg CO1. Jest to możliwe? Cytuj
Pabloo2802 Opublikowano 4 Listopada 2018 #1674 Opublikowano 4 Listopada 2018 Witam czy mógł by mi ktos odpowiedziec czym rozni sie palenie podtrzymanie od palenie podtrzymanie eco? Cytuj
KrzysiekR Opublikowano 4 Listopada 2018 #1675 Opublikowano 4 Listopada 2018 chyba palenie - wygaszanie i palenie - wygaszanie eco ? bo u mnie tylko takie opcje są. w podtrzymaniu nie mam eco. mi o uszy się kiedyś obiło, że w jednej z tych opcji są wyłączane pompy a w drugiej nie. ale u siebie nie zaobserwowałem żadnej różnicy. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.