Skocz do zawartości

vabelico

Rekomendowane odpowiedzi

tak kolego zeżre bez problemu ,ba zeżre nawet świeże drewno takie po miesiącu ale troszkę zal patrzeć w komore załadowczą bo niestety cześć energii niestety idzie w odparowanie wody nie polecam ale jak jest ciśnienie to przegryzie ale trzeba wiedzieć kiedy dotładac jak już poprzednia porcja jest na ukończeniu ,super efekt jest przy -20st ilości pary kondensującej z komina jest jak ciepłowni efekt niesamowity ale nie polecam a i potrafi szamot popękać od temperatury cos ma to związek z wodorem ale nie jestem chemikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w tej niemieckiej wersji Defro DS zrobili palnik z żeliwa ? Bo to, że jest to chyba tylko głupi lub ślepy może nie zobaczyć... Drewno będzie się w nim paliło świetnie, nawet zgazowywało. Mam u siebie prawie identyczny palnik i sądzę, że lepszego jeszcze w polskich kociołkach nie widziałem. Gdyby jeszcze można było zamienić miejscami rozetkę z górnych drzwiczek z klapką od miarkownika z dolnych to do szczęścia już nic nie trzeba. Dla niektórych plusem będzie dość wysoka temperatura spalin, obejdzie się bez wkładów do komina co przy kotle HG jest normą (kosztowną). Wymiennik poziomy na górze kotła plus dość wysoka temp. spalin sprawi, że i korozja niskotemperaturowa dla tego kociołka nie będzie bardzo zagrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty piszesz jaki wkład do HG no co ty??? u mnie stary komin z 78 roku na cegłe czyli 27/13 otwór i bez żadnych wkładów i powiem szczeze ze żaden klient nie ma zamontowanego wkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam do tematu jeszcze Zębca KDU http://foxhurt.pl/p/...a-grzewcza.html też ciekawa propozycja, a komora załadowcza jak smok:) ponoć już nieprodukowany, ale można go jeszcze dostać. Jak wypada w porównaniu z DEFRO DS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty piszesz jaki wkład do HG no co ty??? u mnie stary komin z 78 roku na cegłe czyli 27/13 otwór i bez żadnych wkładów i powiem szczeze ze żaden klient nie ma zamontowanego wkładu

Wyczytałem w jednej z wielu instrukcji obsługi kotłów tego typu tylko, że nie mogę jej teraz znaleźć :unsure: no i znajomy miał kiedy orlana 25 KW, który zgnił mu po 4 czy 5 latach a wcześniej załatwił komin. Wertując swoje archiwa znalazłem coś takiego, jeżeli ktoś napalił się na holzgas to powinien przeczytać.

dlaczegoatmos.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% nie miał ochrony powrotu ,ja tak w niecałe poł roku komin zawaliłem ,po zamontowaniu wszystkie problemy znikły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał instalację grawitacyjną z rurami od kotła 2", zamontowany zawór 4d. W pierwszym roku palił drewnem sezonowanym tylko rok, na mrozie dym tak jak pisałeś jak z ciepłowmi - słup śnieżnobiałej pary. Tak czy siak, jeżeli nawet producent daje swoim kotłom 10 lat życia przy pełnej ochronie powrotu i utrzymywaniu reżimu 80-90 st. na kotle, wysokich wymaganiach co do paliwa i oszczędnościach praktycznie tylko wtedy gdy palimy na bufor to po co się w to g...o pakować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagania co do paliwa no jak najbardziej suche ,temp zasilania powyżej 65st i ogrona powrotu a nie zawór 4d ,ja właśnie wroiłem z kotłowni od 5 godzin kocioł pracuje bez dmuchawy na kotle 70st i zero dymu cały czas w fazie gazowania ,słychać syk powietrza na dyszach ,komin ma 10mb wiec proszę nie demonizujcie kocioł może i teraz pracuje na 10kW ale nadmiar wszuca do malutkiego buforka 300l i tyle na grzejnikach 35st ,podejzewam że 4 rano będzie się paliło na tej min mocy ,co pozwoli na rozpalenie kotła znowu juztro około 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam do tematu jeszcze Zębca KDU http://foxhurt.pl/p/...a-grzewcza.html też ciekawa propozycja, a komora załadowcza jak smok:) ponoć już nieprodukowany, ale można go jeszcze dostać. Jak wypada w porównaniu z DEFRO DS??

Sam sobie odpowiedziałeś, kocioł nieprodukowany dodatkowo, nie może pracować w układzie zamkniętym, nie ma wężownicy schładzającej. Defro Ds można dostać za 3600zł, jeśli nie bierzesz pod uwagę HG, to nie ma się nad czym zastanawiać, świetny kocioł i w porówaniu do konkurencji za śmieszne pieniądze. Otwartą sprawą zostaje trwałość ceramiki, która w przypadku pęknięcia, nie podlega wymianie gwarancyjnej.

 

Swoją drogą KDU, chyba jeszcze rok temu był w sprzedaży, rozważałem jego zakup. Zupełnie poprawna konstrukcja, ciekawe czemu zrezygnowali? Pamiętam, że miał wówczas wyjątkowo krótką gwarancję, tylko dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atmos może i był pierszym prawdziwym europejskim kotłem na naszym rynku ale na dzień dzisiejszy to szmelc który się sypie po 2-3 latach ,uwiez mi ze jedyne kotły jakie wywalamy z kotłowni to atmosy ,pierwszy (buderus S)montowałem około 13 lat temu i co dziś działa ,jeden tylko montowany przezemnie pociekł po 5 latach ale powód klient nie mogł z dzierżyć że ma 50st na kotle a grzejniki zimne i wywalił mechanizm termostatyczny z zaworu ochrony powrotu i dziury w kotle się zrobiły naprawdę jak się założy termostat na powrocie to oby mój pracował min 10 lat i będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blacha za cienka no fakt komora paleniskowa i załadowcza z 5 blachy mogłaby być 6 a nawet 8 ale pewnie za długo by pracował ,hihi kocioł rickenbacher SHG jest robiony z brachy 8 i wstawiać go do kotłowni to prawdziwa udręka ale jeśli ktoś pisze ze kocioł po 9 latach padł to chyba nie ma powodów do narzekań ,tak po cichu się mówi że ten model powinien wytrzymać 7 lat ,u mnie wglądem węgla już zakup tego kotła się wrócił dwa razy w tym roku z oszczędności które powinienem wydać na węgiel będę rozbił kolejną termomodernizację wiec jeszcze 5 lat takich termomodernizacji i mogę przejść na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u budowlańca w firmie, łyknął Kalvisa 2-16, choć niechętnie. Jeśli szef to zatwierdzi(mieszkanie służbowe) to będzie ten Litwin, jeśli nie podejdzie mu "ruski" kocioł, to będzie Derfo DS. Dziękuję wszystkim za pomoc!! Po instalacji wstawię trochę zdjęć i zdam relacje z palenia- ponoć można w tym kalvisie wkładac spore szczapy lub okrąglaki pionowo:) Jak wspomniałem o buforze to dziwnie się na mnie budowlaniec patrzył, wspomniałem tez cicho o zaworze 3d, ale będę się musiał bez tego obejść:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiastką szamotu jest chyba blaszana przegroda na tylnej ścianie kotła, Ta z otworami, którymi prawdopodobnie leci powietrze wtórne brane z popielnika. Już się kiedyś natrząsałem z tego kotła. Mianowicie: ścianka pionowa i opłomki są zrobione z prostokątnych profili stalowych. Woda będzie się dość łatwo gotować w poziomo ułożonych profilach bo cyrkulacja wewnątrz będzie słaba. W moim kotle, przy pełnej, pionowej ściance zakończonej poziomo woda sie podgotowuje na górze, więc w takim wynalazku będzie się gotować jeszcze szybciej. Do tego nie wiadomo jak czyścić wymiennik od środka? Nie ma tam żadnej wyczystki. Ot, taki ładnie pomalowany wyrób kotłopodobny.

 

Kolego, sam jesteś kotłopodobny.

 

Po pierwsze, to pionowa przegroda nie jest wodna, a te profile w jej górnej części są suche i są łatwo demontowane. Podobnie jest z przegrodą poziomą pod kolumną.

Myślisz, że projektując tego typu urządenie nie pomyśleliśmy o czyszczeniu? Wewnątrz tego kotła prawie wszystko można zdemontować łącznie z dyszami gorącego powietrza wtórnego.

Jeżeli nie jesteś konstruktorem i nie masz odpowiedniego wykształcenia w danej dziedzinie, to wypowidając się na jakiś temat nie obrażaj nikogo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło kogoś!

To trzeba było takie inf od razu zamieścić na stronie kotła oraz w jego instrukcji obsługi, to pewno by ludzie więcej kupowali .

 

Ale tu nikt nikogo nie pyta o wykształcenie ani zawód i to ty "Heiztechniku" obrażasz ludzi z forum za to że brak rzeczowych informacji na stronie producenta , którego podobno reprezentujesz!

 

Ty wstyd i przegięcie pały.

 

Bez pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Heiztechnik, zapytam bez złośliwości: dlaczego do kotła dedykowanego do drewna instalujecie seryjnie nawiew??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heiztechnik trza było cicho siedzieć

Kolego Heiztechnik, zapytam bez złośliwości: dlaczego do kotła dedykowanego do drewna instalujecie seryjnie nawiew??
No właśnie dlaczego???
Ja nawet po opisie kol. już nie bardzo wiem gdzie w tym kociołku jest woda a gdzie jej nie ma. Gratuluję inżynierów i grafików. Swietny strzał we własną stopę.
- w tych profilach stalowych podobno demontowalnych podobno ma być woda.

Jak użytkownik ma to zdemontować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyglądam się tej dyskusji tak trochę z ukrycia :) ale ...

Prawie wszystkie kotły na paliwo stałe na rynkach zachodnich (i nie tylko) są wyposażone w wyciąg spalin a dodatkowo wiele modeli ma wyciąg +nawiew ale nie jest to taki zwykły dmuchawiec robiący "sajgon" w popielniku tylko system połączony gdzie powietrze omywa "suche" ścianki kotła .

To że na naszym rynku przewaga jest kotłów z nadmuchem to przejaw pazerności albowiem kotły na nasz rynek znacznie odbiegają od jakości którą mają na zachodzie. Nawet przytoczony tu wcześniej Kalvis 2-16 w pierwowzorze ma wyciąg :)

Ma to związek z tym że w kotle powinno występować podciśnienie wówczas kocioł pracuje długo i bezawaryjnie (takie podciśnienie zapewnia już naturalny ciąg), nadciśnienie w komorze załadowczej będzie zawsze powodowało problemy a w sytuacjach skrajnych -niebezpieczeństwo!

 

Co do opinii o Atmosach to podzielam to zdanie albowiem te tańsze jakoś szybko umierają (zapewne tak ma być aby zapewnić firmie jakąś konkurencyjność z towarem daleko-wschodnim)

 

Co do oszukiwania kotła Zaworami 4D to się kiedyś wypowiedziałem, zastosowanie takiego zaworu bez możliwości magazynowania energii (bufora) powoduje że kocioł szybciej przechodzi w podtrzymanie i zaczyna się walka z kotłem :) Oczywiście przy mądrze zrbionej instalacji da się to jakoś sensownie zgrać ale zwykłego podłączenia zaworu pomiędzy kotłem a instalacją nie popieram albowiem temp na kotle to jeszcze nie wszystko, ważna jest też temp. spalin i stały cykl pracy (przy drewnie)

 

Palenie drewnem to niełatwa sztuka i trzeba się tego nauczyć na własnej skórze, ale tak jak żyje jeszcze dłużej jak 5h na jednym wsadzie nie paliłem (mówię o paleniu a nie dogorywaniu żaru)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sam jesteś kotłopodobny.

 

Po pierwsze, to pionowa przegroda nie jest wodna, a te profile w jej górnej części są suche i są łatwo demontowane. Podobnie jest z przegrodą poziomą pod kolumną.

Myślisz, że projektując tego typu urządenie nie pomyśleliśmy o czyszczeniu? Wewnątrz tego kotła prawie wszystko można zdemontować łącznie z dyszami gorącego powietrza wtórnego.

Jeżeli nie jesteś konstruktorem i nie masz odpowiedniego wykształcenia w danej dziedzinie, to wypowidając się na jakiś temat nie obrażaj nikogo.

Pozdrawiam

No cóż. Ze swojej strony przepraszam, że poczułeś się urażony krytyką kotła. Jednak z opisu i obrazków nie da się wywnioskować tego co napisałeś. Opłomki, elementy przegrody i fragment przedniej ściany kotła pomiędzy drzwiczkami wyglądają na wykonane z takiego samego profilu stalowego. To sugeruje, że wszystko jest pospawane i wypełnione wodą. Wystarczyło kanały wodne podbarwić na niebiesko i wszystko było by jasne.

Teraz, jak się przyjrzałem, widzę coś w rodzaju płaskownika-prowadnicy wzdłuż pionowej ścianki, co może sugerować demontowalne elementy przegrody. Ale to trzeba opisac jako zaletę, a nie jakiś marketingowy slang o ,,kolumnie grzewczej" zmniejszającej tendencję do kondensacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dlatego też nie należy pisać o produkcie "kotłopodobny", gdyż według mnie to właśnie to mogło być potraktowane jako obraźliwe.

No cóż, widocznie to ja, jako przedstawiciel bądź co bądź obrażonego jestem nie w porządku. Jakoś to muszę przeżyć.

Co do nadmuchu w tym kotle, to zwracam uwagę, że kocioł ma dodatkowo klapkę powietrza w drzwiach popielnicowych i może być sterowany przez miarkownik ciągu.

Oprócz tego w dolnej, tylnej części kotła ma dwie przepustnice do zasysania powietrza wtónego, które to następnie podgrzane wędruje w kierunku dysz na tylnej ścianie kotła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego odbierasz krytykę kotła (lub opisu kotła) jako coś osobistego? To nie pierwszy kocioł ,,na drewno" , który dostał na forum prztyczka. Osobiście użytkuję, podobnie szumnie nazwany przez Buderusa ,,kocioł na drewno" i właśnie go przerabiam, bo w fabrycznej wersji czysto palić się w nim nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heiztechnik, czy możesz zamieścić real fotki tego kotła. Bo te grafiki z waszej strony może są ładne, ale nie wszystko na nich widać. np. pisałeś coś o wlotach PW z tyłu- skąd mam to wiedzieć że tam są, skoro nie macie grafiki tyłu kotła. Pokaz go z każdej strony i w środku, fajnie jakby jeszcze do tego dodać opis. Na stronie Waszej jest niby ikona instrukcji obsługi tego kotła, ale nie można jej otworzyć- coś się popsuło, czy po prostu jej tam nie ma?;p Warto by to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.